petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardımcı olursanız sevinirim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve aslanxyz tarafından 5 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. aslanxyz
    Gizli

aslanxyz Guest

Öncelikle herkese selamlar. muhabbet kuşu almaya karar verdim ancak yavru alıp evcilleştirsem mi yoksa çift mi alsam kararsızım. bide bu sene üniversite sınavlarım var çokta ilgilenemiycem. acaba almasam mı diyorum bazen. daha önce 2 tane muhabbet kuşu besledim az çok tecrübem var yani. ne yapmalıyım yardımcı olun :)

2. Selim BAŞAK
    Gizli

kardeşim sen alırsan çift al aldığın yerden onlar beraber takılsın zaten sen çift alınca senle onlar pek ilgilenmiycek

3. aslanxyz
    Gizli

aslanxyz Guest

valla bende öyle düşünüyorum aslında. ama daha önce hiç çift beslemedim biraz onun çekingenliği var galiba yavrular falan :)

4. Sevtap DERİN
    Gizli

Bence ilgilenemeyeceksen alma. Muhabbet kuşları ilgi, alaka bekleyen temizliğine önem verilmesi gereken canlılar. Onlara da yazık olur sana da. :) Otur derslerine çalış. :)

5. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Bencede ilgilenemeyeceksen alma hem sana yazık hem kuşlara.

6. aslanxyz
    Gizli

aslanxyz Guest

ya muhabbet kuşlarını çok seviyorum, beslemek istiyorum da işte sınavlar falan filan.. çift alsam günde 1-2 saat kadar bi ilgi yeterli olur mu ? yem su değişimi falan ?

7. Furkan_Çelik
    Gizli

eğer senle takılmasını istiyorsan tek ve yavru al senle sonra takılmasını istiyorsan çift al yavrulardan birini alıştır :D

8. Furkan TOPALOĞLU
    Gizli

Ustam benim fikrim de çiftten yana tek kuş her zaman ilgi bekler ama çiftlerin şu durumu var kuluçka ve yavru dönemlerinde çok sık olmayacak şekilde temizliği olur düzenli olarak mamaları verilir yavrular çıkınca da yuvalık günde 2-3 kez kontrol edilir bunları yapabilirseniz çift alın derim yine size kalmış

9. aslanxyz
    Gizli

aslanxyz Guest

Kafaya koydum artık alcam bi çift. Derse ara verdiğim zamanlarda tv veya pc ile uğraşacağıma kuşlarla ilgilenirim. Hepimiz için de iyi olur aslında ne dersiniz? :)

10. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Pek fazla ilgilenemiceksen cift almanda fayda var.

11. Sevtap DERİN
    Gizli

Bakabileceğine inanıyorsan senin için iyi bir stres atma yöntemi bile olabilir. :)

12. aslanxyz
    Gizli

aslanxyz Guest

bende öyle düşünüyorum. dersten sıkıldığımda kafa dağıtmak için iyi olur :)

Sayfayı Paylaş