Karadeniz Pet

Yardımcı olursanız sevinirim

• Konbuyu başlatan aslanxyz
  • Başlangıç tarihi
A

aslanxyz

Guest
Öncelikle herkese selamlar. muhabbet kuşu almaya karar verdim ancak yavru alıp evcilleştirsem mi yoksa çift mi alsam kararsızım. bide bu sene üniversite sınavlarım var çokta ilgilenemiycem. acaba almasam mı diyorum bazen. daha önce 2 tane muhabbet kuşu besledim az çok tecrübem var yani. ne yapmalıyım yardımcı olun :)

kardeşim sen alırsan çift al aldığın yerden onlar beraber takılsın zaten sen çift alınca senle onlar pek ilgilenmiycek

valla bende öyle düşünüyorum aslında. ama daha önce hiç çift beslemedim biraz onun çekingenliği var galiba yavrular falan :)

Bence ilgilenemeyeceksen alma. Muhabbet kuşları ilgi, alaka bekleyen temizliğine önem verilmesi gereken canlılar. Onlara da yazık olur sana da. :) Otur derslerine çalış. :)

ya muhabbet kuşlarını çok seviyorum, beslemek istiyorum da işte sınavlar falan filan.. çift alsam günde 1-2 saat kadar bi ilgi yeterli olur mu ? yem su değişimi falan ?

eğer senle takılmasını istiyorsan tek ve yavru al senle sonra takılmasını istiyorsan çift al yavrulardan birini alıştır :D

Ustam benim fikrim de çiftten yana tek kuş her zaman ilgi bekler ama çiftlerin şu durumu var kuluçka ve yavru dönemlerinde çok sık olmayacak şekilde temizliği olur düzenli olarak mamaları verilir yavrular çıkınca da yuvalık günde 2-3 kez kontrol edilir bunları yapabilirseniz çift alın derim yine size kalmış

Kafaya koydum artık alcam bi çift. Derse ara verdiğim zamanlarda tv veya pc ile uğraşacağıma kuşlarla ilgilenirim. Hepimiz için de iyi olur aslında ne dersiniz? :)

Pek fazla ilgilenemiceksen cift almanda fayda var.

Bakabileceğine inanıyorsan senin için iyi bir stres atma yöntemi bile olabilir. :)

bende öyle düşünüyorum. dersten sıkıldığımda kafa dağıtmak için iyi olur :)

Geri