Karadeniz Pet

Yardimlarinizi bekliyorum ?

• Konbuyu başlatan ErenHtp
  • Başlangıç tarihi
E

ErenHtp

Guest
Arkadaslar eş muhabbet kuslarim 1 ay onceye kadar cok iyiydiler disi yuvayi kemiriyordu icine giriyordu ara sira gagasi tam kahverengiydi erkek cok guzel kur yapiyordu ama ben bunlari temizlik icin saldim bir gun temizledim yuvanin icinede hamster talasi koydum ve kuslari icine koydum kafesin o zamandan beri disi cok cok az yuvayla ilgileniyor gercekten yumurtlatmak icin cok ugrastim ama hala yumurta yok üzülüyorum ne yapmaliyim haftada 2-3 kez yumurta mamasi yapıyordum suanda pek fazla yapmiyorum ayrica disinin gagasi tam kahverengi ama ortasinda cok az bi beyazlik var önerileriniz neler yorumlariniz neler? ?
vmrg3.jpg

vmrjx.jpg

vmrn2.jpg

sıkıntı erkek de sanırım dostum kızışmamış bu arkadaş :)

nijer yemi alıp erkeğe yedirmeni tavsiye ederim. bilgilerim doğrultusunda nijer tohumu petshoplarda satılan 3-4 liralık bişi. kuşları kızıştırıyor. bi deneyin isterseniz

Suan kur yapiyor disiye

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nijer tohumu petshoplarda satılmaz aktarlarda bulabilirsiniz. Ayrıca olgun bir erkek her zaman kızışkındır hastalık tüy vb dışında. Dişi kuşunuz da bir hastalık var gibi. Hep böyle kabarık mı duruyor?

Hayir bugun boyle

Ayrıca dişi kuşunuz daha 4 5 aylık anca. Daha zamanı var.

temizlik yaparken üşümüş olabilir mi yada temizlik yaparken her hangi bir madde kullandın mı. dişiye vitamin felan ver sıcak tut iyi durmuyor

Disi 4.5 aylik degil 12. Ayinda gagasi tam kahverengi hazir disi geçmişini biliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:13 --

Yok hayir zaten bagiriyor elleyemiyorum disi genelde kafese gidiyodu erkegin pesinde hep

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

Suan erkek disiye arkasini donmus suluga dogru kur yapiyor sorunlu bu kus :D

Ayirmayi hic dusunmuyorum Mustafa bey erkek kus benim 3 yasindaki kusum 1 yasinda geldi bana egittim konusturdum ilgilenemedim es sectirdim pasaya 3 aydir birlikteler hala umudum var :)

kafesleri ayırın ve gözlemlemeye devam edin vitamin takviyesini eksik etmeyin tavsiyem.

dişi kuşunuz kafese müdahalenizden de rahatsız olmuş olabilir. koyduğunuz talaşı sevmemş olabilir. biraz takip edin. yuvalığı boşaltmaya başladıysa talaşı çıkartın (kokusundan rahatsz olabilir), mama desteği yapmayı hiç ihmal etmeyin. daha bir sürü etken olabilir. muhabbet kuşları cidden arıza canlılar olabiliyorlar. benim kuşlar salıncağı sürekli olarak yerinden sökmelerine rağmen kafesinden çıkarttığımda deliriyorlar. mekana çok müdahale etmeyin, sadece yüzeysel temizliğini yapın.

kafesleri ayırın ve gözlemlemeye devam edin vitamin takviyesini eksik etmeyin tavsiyem.

Baska kafesim yok malesef :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:34 -->-> Daha önceki mesaj 21:33 --

yalnız dişi hasta hocam bakın bulaşıcı bişey olabilir

Şuan daha iyi gibi hocam vitamin avisol koyayim ben o zaman korkutmayin beni ya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

dişi kuşunuz kafese müdahalenizden de rahatsız olmuş olabilir. koyduğunuz talaşı sevmemş olabilir. biraz takip edin. yuvalığı boşaltmaya başladıysa talaşı çıkartın (kokusundan rahatsz olabilir), mama desteği yapmayı hiç ihmal etmeyin. daha bir sürü etken olabilir. muhabbet kuşları cidden arıza canlılar olabiliyorlar. benim kuşlar salıncağı sürekli olarak yerinden sökmelerine rağmen kafesinden çıkarttığımda deliriyorlar. mekana çok müdahale etmeyin, sadece yüzeysel temizliğini yapın.

Talasi atmadi arada bakiyorda eskisi gibi sık sık bakmiyor yuvaya

Konuyla alakasız ama tünekleri değiştirsen iyi edersin tahta olsun

siz bilirsiniz önerileri dikkate alın bence... bide dışkı önemlidir gözlemleyin hastaysa yakında ishalde olacaktır.

Geri