petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardimlarinizi bekliyorum ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ErenHtp tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. ErenHtp

ErenHtp Guest

Arkadaslar eş muhabbet kuslarim 1 ay onceye kadar cok iyiydiler disi yuvayi kemiriyordu icine giriyordu ara sira gagasi tam kahverengiydi erkek cok guzel kur yapiyordu ama ben bunlari temizlik icin saldim bir gun temizledim yuvanin icinede hamster talasi koydum ve kuslari icine koydum kafesin o zamandan beri disi cok cok az yuvayla ilgileniyor gercekten yumurtlatmak icin cok ugrastim ama hala yumurta yok üzülüyorum ne yapmaliyim haftada 2-3 kez yumurta mamasi yapıyordum suanda pek fazla yapmiyorum ayrica disinin gagasi tam kahverengi ama ortasinda cok az bi beyazlik var önerileriniz neler yorumlariniz neler? ?

2. TİMUCİN TUNC

sıkıntı erkek de sanırım dostum kızışmamış bu arkadaş :)

3. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    nijer yemi alıp erkeğe yedirmeni tavsiye ederim. bilgilerim doğrultusunda nijer tohumu petshoplarda satılan 3-4 liralık bişi. kuşları kızıştırıyor. bi deneyin isterseniz

4. ErenHtp

ErenHtp Guest

Suan kur yapiyor disiye

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Nijer tohumu petshoplarda satılmaz aktarlarda bulabilirsiniz. Ayrıca olgun bir erkek her zaman kızışkındır hastalık tüy vb dışında. Dişi kuşunuz da bir hastalık var gibi. Hep böyle kabarık mı duruyor?

6. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bence dişide bir sıkıntı var hasta gibi duruyor

7. ErenHtp

ErenHtp Guest

Hayir bugun boyle

8. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Ayrıca dişi kuşunuz daha 4 5 aylık anca. Daha zamanı var.

9. Selahattin GÖKTAŞ

kızınız hasta bayım

10. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    temizlik yaparken üşümüş olabilir mi yada temizlik yaparken her hangi bir madde kullandın mı. dişiye vitamin felan ver sıcak tut iyi durmuyor

11. ErenHtp

ErenHtp Guest

Disi 4.5 aylik degil 12. Ayinda gagasi tam kahverengi hazir disi geçmişini biliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:13 --

Yok hayir zaten bagiriyor elleyemiyorum disi genelde kafese gidiyodu erkegin pesinde hep

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

Suan erkek disiye arkasini donmus suluga dogru kur yapiyor sorunlu bu kus :D

12. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    dişiden ümidini kesmiş de ondan :)

13. ErenHtp

ErenHtp Guest

Ayirmayi hic dusunmuyorum Mustafa bey erkek kus benim 3 yasindaki kusum 1 yasinda geldi bana egittim konusturdum ilgilenemedim es sectirdim pasaya 3 aydir birlikteler hala umudum var :)

14. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    yalnız dişi hasta hocam bakın bulaşıcı bişey olabilir

15. Selahattin GÖKTAŞ

kafesleri ayırın ve gözlemlemeye devam edin vitamin takviyesini eksik etmeyin tavsiyem.

16. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    dişi kuşunuz kafese müdahalenizden de rahatsız olmuş olabilir. koyduğunuz talaşı sevmemş olabilir. biraz takip edin. yuvalığı boşaltmaya başladıysa talaşı çıkartın (kokusundan rahatsz olabilir), mama desteği yapmayı hiç ihmal etmeyin. daha bir sürü etken olabilir. muhabbet kuşları cidden arıza canlılar olabiliyorlar. benim kuşlar salıncağı sürekli olarak yerinden sökmelerine rağmen kafesinden çıkarttığımda deliriyorlar. mekana çok müdahale etmeyin, sadece yüzeysel temizliğini yapın.

17. ErenHtp

ErenHtp Guest

Baska kafesim yok malesef :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:34 -->-> Daha önceki mesaj 21:33 --

Şuan daha iyi gibi hocam vitamin avisol koyayim ben o zaman korkutmayin beni ya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

Talasi atmadi arada bakiyorda eskisi gibi sık sık bakmiyor yuvaya

18. OzanEsmrsy

Konuyla alakasız ama tünekleri değiştirsen iyi edersin tahta olsun

19. ErenHtp

ErenHtp Guest

Tunekler cok saglam kaliteli nir parca tahta secenegim yok malesef olmadanda cok ilgileniyordu yuvayla

20. Selahattin GÖKTAŞ

siz bilirsiniz önerileri dikkate alın bence... bide dışkı önemlidir gözlemleyin hastaysa yakında ishalde olacaktır.

Sayfayı Paylaş