Karadeniz Pet

yardımlarınızı bekliyorum

Yem Tavsiye

• Kullanılan toplam oy
    3

sercankuş

Yeni Üye
Merhaba dostlar dişi bi kuşum var size ondan biraz bahsedecem yanlış doğruları söyleyin lütfen.

1-) Hemen parmağıma geliyor.
2-) Çok ürkek davranıyor her sese ürküyor ve endişeli bakıyor
3-) Hiç oyuncu değil yemi suyu var bana dokunma der gibi yaşıyor
4-) Haddinden fazla dışkısını yapıyor neredeyse 10 saniyede 1
5-) Büyük bir kafesi var uzun değil ama geniş bayaa
6-) Aklı esince sesi çıktığı kadar ötüyor.
7-) Telefon gördüğü zaman direk telefona konuyor ve kenarlarını kemiriyor ve asla elimi yaklaştırmıyor kendine

;);)

Şimdilik sorular sıkıntılar bunlar ilerliyen günlerde size kafesin resmini çeker atarım kafese alınması gereken bişey olursa lütfen söyleyin eksik olmasın bişeyi çünkü çok seviyorum bu kuşu

1 kusu ne zaman aldiniz
2 kusunuz kac gunluk
3 ishali yoksa sorun degil
4 kus bu bagirir cagirir arada uyur
5 muhabbet kuslari dogasi geregi urkeklerdir zamanla guvenini kazanir ve size dokunmaniza musade ederler mesafeli kalan dokundurmayan kuslarda var malesef

1- Kuşu buldum sahibi çıkmayınca sahiplendim
2- siyah siyah dışkısı var
3- sanki canı yanıyor gibi bağırıyor
4- telefon dışında öpüyorum seviyorum ama iş telefona gelince asla taviz vermiyor
acaba erkek bi kuşmu alsam yanına

1- Kuşu buldum sahibi çıkmayınca sahiplendim
2- siyah siyah dışkısı var
3- sanki canı yanıyor gibi bağırıyor
4- telefon dışında öpüyorum seviyorum ama iş telefona gelince asla taviz vermiyor
acaba erkek bi kuşmu alsam yanına
Her canlının kendine has bir karakteri olur. Insanlarda bile bazısı sarılmayı sever. Bazısı dokunmaktan fazla hoşlanmaz. Kuşunuzun bir seyi yok gibi duruyor. Ancak fotoğrafını atarsaniz daha detayli yorum yapariz. Keyifli hobiler

Sen bu kuşu çiftleştirmelisin bence :)

Param olsa 1 tane erkek düşünüyorum yanına aslında

Üretimhane bul ordan git 20-30a bitane erkek al

Şimdi bunun yaşına uygun bişey olması lazım heralde bu hanımefendi bana misafir geldi ve temelli yerleşti :) param olunca 1 tane alacam inşallah kafes ufak olmaz ikisine

İnanılmaz şanslısınız maşallah.Kuşun kıymetini bilin.Dişi kuşu evcilleştirmek zordur.Şansınıza evcil bi kuş bulmuşsunuz.Parmağınıza gelip kendisini de sevdiriomuş.Daha ne istiosunuz diceğim geldi :D

Sanırım eski ölen kuşun yerine geçirmek istiyorum ister istemez :)

Öyle düşünmeseniz iyi olur.Her kuşun karakteri farklıdır.Ben de eski kuşumun acısını bastırsın die yeni bi kuş sahiplendim.Renkleri hariç benzeyen hiçbir yönleri yok.Bi de her ikisi de ayrı ayrı tahtını kurdu gönlümde,o ayrı :) Parmağa gelen,öptüren dişi bulmuşsunuz,daha ne yani.Maşallah :) Zaman geçtikçe daha da bağlanır zaten.Güle güle büyütün.

Bi abimiz 1 kg dal darı getirdi yarından itibaren onu vereceğim.
Tünek konusunu yarın kendi çabamla halledecem artık çeviz ağacı bol bizim bahçede ondan yaparım artık

Tünek konusunu yarın kendi çabamla halledecem artık çeviz ağacı bol bizim bahçede ondan yaparım artık
Ceviz ağacının zararli oldugu soyleniyor. Baska agactan yapin

Sadece dal darıda olmaz karışık yem kullansan daha iyi olur. icinde sari dari ak dari kizil dari aspur... bulunsun. ne kadar cesit olursa kusun saglikli beslenmesi icin iyi olur. simdiye kadar sadece balli kreker ile beslediyseniz diskidaki problem bundn olabilir. ayrica kus kumuda koymalisin yedigi yemleri daha rahat ogutebilmesi icin

Bi de kardeşim o ayna mı eğer ayna ise kaldırın tavsiyem böylesi size alışması zor olur.

Geri