Karadeniz Pet

Yardımm

MükRemin

Yeni Üye
Merhaba herkese hayırlı günler
Evimde bulunun bir cift muhabbet kusum var ve dişimin yumurtası var henuz yumurtlamadı. Ve 1 aylık sehır dışına cıkacagımdan dolayı arkadasıma bırakmak zorunda kaldım. Kusum yumurtlarmı yoksa kırarmı yumurtayı yenı yerınde yuvalıga daha girmiyomuş Ne yapmam gerekli ?

yumurtlamadıysa yumurtlar ama kuşla uğraşasın strese girerse kırar yumurtayı bu arada kuşlar siz geldinizde yumurtlarsa geri alamassınız yatmayı kesme ihtimali var ve yumurtadakinler çıkana kadar arkadaşınızda durucak 50 gün gibi bi süre yani :)

aynen sıkıntı degil yumurtlasın kırmasın yumurtayı yavrular çıksın oyle getiririm evime zaten yeterki kırmasın :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:22 -->-> Daha önceki mesaj 13:19 --

Birde evinde oturma odasına koydum televizyonun yanında sehbanın uzerınde duruyor. Acaba sıkıntı yaratırmı yeni ortam bide oturma odası başka yere almasımı gerekli yardımlarınız için cok teşekkur ederim şimdiden..

aynen sıkıntı degil yumurtlasın kırmasın yumurtayı yavrular çıksın oyle getiririm evime zaten yeterki kırmasın :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:22 -->-> Daha önceki mesaj 13:19 --

Birde evinde oturma odasına koydum televizyonun yanında sehbanın uzerınde duruyor. Acaba sıkıntı yaratırmı yeni ortam bide oturma odası başka yere almasımı gerekli yardımlarınız için cok teşekkur ederim şimdiden..

Yumurtlayacaksa fazla rahatsız edilmemeli çünkü malum sürekli insanlar televizyon falan derken hayvan etkilenir daha sessiz bir ortam olursa ve az insan olan çok daha iyi ve sağlıklı olur. Aksi takdirde hayvan strese girer

sessız ortama aldık birde soyle skıntı var dısının altında etler gozukuyor yumurtayı kırıp kırmadıgını nasıl anlayabılırım urktugunden ucustu kafesın ıcınde bıraz kırmıs olabılırmı _?

sessız ortama aldık birde soyle skıntı var dısının altında etler gozukuyor yumurtayı kırıp kırmadıgını nasıl anlayabılırım urktugunden ucustu kafesın ıcınde bıraz kırmıs olabılırmı _?

Dışkı kısmandaki tüylerin dökülmesi yumurtlama belirtisidir siz olabildiğince kuşu yalnız bırakmalısınızki ürkmesin ve sağlıklı bir şekilde yumurtlasın kırıldığını sanmıyorum kırılsaydı yumurta kabuğu batabilir ve dişide kanama veya hareketsizlik görülebilirdi

Herhangi bir şekilde kanama vs yok cok sukur altıda şiş duruyo yumurtamız saglam o zman :D peki yenı yuvalıga nasıl gırıcek sessız ortamda benı görmeden kontrol edıyorum suan ama hala yuvalıga dogru yonelmedi kanatları hafıf acık her an ucacak gıbı duruyor :D

Herhangi bir şekilde kanama vs yok cok sukur altıda şiş duruyo yumurtamız saglam o zman :D peki yenı yuvalıga nasıl gırıcek sessız ortamda benı görmeden kontrol edıyorum suan ama hala yuvalıga dogru yonelmedi kanatları hafıf acık her an ucacak gıbı duruyor :D

Kuşun ne zaman gireceğini bilemeyiz dediğim gibi kuş kendini ne zaman hazır hissederse girip yumurtlayacaktır yumurtanın turşusunu kurmaz merak etme :D
Ama dediğim gibi rahatsız etme başlarında bekleyip kaynanalık yapma :)

Ayrıca bu konudan 2 tane 1 tane açman gerekirdi

eyv sılemedım 2 ciyi :D yardımların ıcın tesekkur ederım

Önemli değil İYİ FORUMLAR

:)

Geri