Karadeniz Pet

yavru kuşum hakkında yardım lütfen!!

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
arkadaşlar bugün bir kaç saat önce bir kuşçudan 35 günlük erkek bir muhabbet kuşu aldım. kafesine koydum hiç dokunmadım rahatlasın biraz diye. fakat kuşun dışkısı tamamen sıvı halde çıkıyor ve renksiz gibi neredeyse. nedir anlamı lütfen yardımcı olun bir hastalığı mı var varsa nedir ve nasıl tedavi edebilirim? yoksa geri mi vermeliyim?

Ortam değiştiren kuşlarda bu gibi durumlar oluyor bırakın 3 4 gün kafesine ve ortama alışsın düzelecektir :)

yeni geldiği için normal. resmini koyarsanız kuş hakkında bilgi veririz

rg0lz.jpg
[/url][/IMG]

resimleri bunlar arkadaşlar. sağlıklı görünüyor mu? umarım dediğiniz gibi sadece yeni bir ortama girdiğinden ötürü öyledir dışkısı da geçer bir kaç güne.

kuşda bi sorun görünmüyor arkadaşlar dışkısının resmini demek istemiş ama oda düzelir 3-5 güne yeni ortama alışması lazım

Kuş sağlıklı yeni geldiği ortamda hemen yem yemedigi için oluyor. Bende de olmuştu.

teşekkürler cevaplarınız için içim rahatladı :) dışkısının fotoğrafını çekmemin bi anlamı olmaz sanırım çünkü kafesin altında beyaz kağıt havlu var ve hiç bir renk yok sadece bir kaç damla su dökmüş gibi ıslaklık var fotoğrafta anlaşılmaz bile. bakalım bir kaç gün bekleyip rahat bırakayım teşekkürler tekrardan :)

Hocam birde şunu belirtmek istiyorum plastik tünekleri hiç tavsiye etmiyorum. Tahta tünek çok daha sağlıklı. Plastik çok mikrop tutar. Petshoplardan alabilirsiniz veya kendiniz de yapabilirsiniz.

maşallah saglıklı görünüyor. yeni bir ortama girdigi için stres yapmıstır. birkac güne düzelir.

kuşunuz sağlıklı görünüyor. 45 günlük erkek. yakında düzelir inş.

arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. yılmaz bey bugün edinirim tahta tünek teşekkürler. yalnız bu sabah kalktığımda dışkısı bu sefer poposunda birikmiş büyük bir topak olmuş halde buldum. hemen kuşçuya gittim sordum eline alıp temizlemen lazım dedi ama ben elimi kafese sokunca korkuyor güvenini kaybedip korkutmak istemiyorum. ne yapmam lazım sizce?

Güzel yavru maşallah

Geri