Karadeniz Pet

Yavru yuvadan atladı?

ROJİN DEMİR

Meraklı Üye
Merhaba, 26 günlük yavrum yuvadan atladı az önce. 2 gün önce atlamıştı ama öyle durmuştu biraz da korkmuştu, geri koyduk. Az önce tekrar atladı ve şu an yemliğin önünde. yarım saattir yemlerle uğraşıyor. Sanırım yiyor. Ama yerken zorlanıyor. Çıkar çıkmaz yemliğe gitti zaten. Bir yemi ağzına alıyor dakikalarca uğraşıyor.
Ne yapayım, geri koyayım mı? Kalsın mı?

yere aspur veya dal darı koyarak yemesine yardımcı olunabilir

Hadi gözünüz Aydın Uğur bey"in dediği gibi yem falan koyun bakın yiyecek mi.

Alıp yuvaya koyun sonra da anneyi takip edin zarar vermesin. Maşallah

Tekrar yuvaya koydum, anne zarar vermiyor daha önce de koymuştum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:02 --

E yavru tekrar çıkıyor, durmak istemiyor yuvada. Koymayacağım tekrar çıkınca..

Bzimkiler de öyle yuvalığa girip çıkıyorlar kendileri 30 günlük oldular ayırmalımıyım?

Çok girip çıkmaya çalışıyorsa çıkarın yuvalıktan. Biraz haraket iyidir. Kaslarını geliştirir.

Şu an tekrar yuvaya tırmanmaya çalışıyor ama beceremiyor.

kardeşim benimde aynı sorun oldu yavru 30 günlük olana kadar yuvalıktan çıksa bile geri koy ve 30 günlük oldugunda al yuvalıktan baska kafese tabana ak darı sadece ak darı dökecen ve korkma bundan sonra akdarının sebebide çok çabuk kırılıyor ama ben aspur koymanı tavsiye etmem hatta hiç koyma

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

Bzimkiler de öyle yuvalığa girip çıkıyorlar kendileri 30 günlük oldular ayırmalımıyım?

ayır kardeşim yoksa dişi kızıırsa yavruları döver parçalar çıkar 30 günlük yavru yem kırar ama ak darıyı kırar

yem kırmaya calışıyor yemi tabana serp cay tabana su koy yere tabana koy o halleder

yavru artık girip çıkmayı öğrendi. 28 günlük, yuvadan çıkıyor ve giriyor. Yalnız annesi bugün yavru yuvaya girmeye çalışınca dövdü onu, engellemek istedi girmesini.Onun dışında gidip okşuyor, tüylerini falan kaşıyor, yavrusuna çok iyi bakıyor. Sanırım yuvadan çıkma vakti geldiğini düşündü anne. Ama yavru yuvada şu an. 30 günlük olunca kendim mi çıkarıp direkt başka bir kafese koyayım?

Çıkıp giriyorsa o şimdi yeme vurmaya da başlamıştır maşallah bence gün dolunca midesine bakın ve ayırın

Geri