Karadeniz Pet

Yem yememe yardım

Açmayın, özellikle sultan papağanları bu konuda çok zeki benim sultan papağanım hangi eylem sonrası onu kafesten çıkarırsak ertesi gün aynı davranışı sergiliyor çıkabilmek için, muhabbet kuşunuz da hangi davranışının sonunda sizin kafesi açacağınızı bildiği için biraz cazgırlık yapıyor.

O ısrarcı oldukça siz daha ısrarcı olunuz.

Daha önce konularda çokça bahsettim kafesten salma süresi ve saatleri, uyku saatleri belirli ve sınırlı olmalı, üyelerimiz olur mu öyle şey benim kuşum şöyle rahat eder böyle rahat eder dediler lakin iş hayatlarını, eğitim dönemlerini hesaba katmadılar ve sonra aynı üyeler vize sınavlarım var kuşum rahat vermiyor yada dışarı çıkmak istiyor napabilirim? Artık işe başladım kuşumu eskisi gibi çıkaramıyorum diye strese girdi tüylerini yoluyor, tüyden çıkmıyor napabilirim diye konular açmaya başladılar.

Dikkat ettiyseniz forumda başlığımız Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim diye yer alıyor, evcilleştirme işleminden sonra eğitim vermeniz gerekiyor burada ki sorun kuşlarınızı evcilleştirmişsiniz lakin eğitim veememişsiniz çünkü siz değil kuşlarınız size istediklerini yaptırıyor 🙄😁

Israrcı olun ve mutlaka eğitilmelerini sağlayın, forumdaki eğitim konularına mutlaka göz atınız.
Lütfeeeen bana yardım ediiin lütfeeeen

Arkadaşlar yalvarıyorum konumu başka konularla bölmeyin ya bu benim için gerçekten hayati bir mesele başka bir konu açsanız başka yerde daha iyi olmaz mı ?
Aynı sorunları yaşadığımızı düşünüyorum ve konunuz güncel kalıyor size olan zararını anlamadım. Umarım cevabını bilen birisinden alırsınız da biz de faydalanırız ki Adrian moderatör bir öneride bulunmuş. Neyse iyi akşamlar.

Aynı davranışlar benim kuşumda da var maalesef... özgür olsun kısacık hayatında dedim ama gidip perde arkalarında uyuyor ayakları buz gibi oluyor hastalanacak diye korkuyorum. Bugün kafese yemliğini kapağı olmadan astım ve sıkışarak çıktı o daracık yerden. Kapağıyla astığımda da yemliğin içinde debelenip tüm yemleri döktü. Sanırım artık kafesine alıştırmalıyım yoksa böyle olmayacak. Çıkarmayacağım yarın tüm gün :(
Kafes dışına salma konusuna gelecek olursak öncelikle her gün dışarı salma süresini azaltın 20 dakika 30 dakika azaltarak kafeste daha fazla vakit geçirmesini sağlayın bu şekilde süreyi azaltarak en sonunda günün belirli saatlerinde belirli bir süre için salınız, ben muhabbet kuşları için akşam 8-10 arası 2 saat salıyorum zaten girince yorulmuş oluyorlar ve uyku saatlerine denk geliyor uyuyorlar, Sultan papağanları daha sosyal canlılar oldukları için gün içerisinde sıklıkla dışarıda onun için de bizim için de sorun teşkil etmiyor.

Aynı sorunları yaşadığımızı düşünüyorum ve konunuz güncel kalıyor size olan zararını anlamadım. Umarım cevabını bilen birisinden alırsınız da biz de faydalanırız ki Adrian moderatör bir öneride bulunmuş. Neyse iyi akşamlar.
Lütfen yanlış anlamayın ben çok gerginim benim konum yem olduğu için sizin kafese girmememevzusu olduğu için söyledim kusura bakmayın ve gerçektende üzüldüm az önce yazdığınız şeye allahım hepsini korusun😔🙏🏻

Bu konuda yapacak tek işlem yemliğe yem koyup oradan yemesini sağlamak, siz yem vermeye devam ettiğiniz sürece bu davranışı düzelmez, ilk başlarda aç kalır yem bekler lakin çok acıkınca mecburen gidip yem tüketir bunun başka bir çözümü yok malesef 🙂
Sayın moderatörüm gerçekten ben yem vermiyorum saatlerce ama artık dışkısı o sıvı vaziyete geldiği için mecburen vermek zorunda kalıyorum sizce tünekle yemliğe götürsem orda başında beklemem sorun olur mu bu şekilde alıştırmaya başlasam peki sizce evde olmayınca tek kalınca yemliğine iner mi ?

Lütfen yanlış anlamayın ben çok gerginim benim konum yem olduğu için sizin kafese girmememevzusu olduğu için söyledim kusura bakmayın ve gerçektende üzüldüm az önce yazdığınız şeye allahım hepsini korusun😔🙏🏻
Konumuz aynıydı aslında adrian kafesin altına yem koy dedi bende girmiyo nasıl alıştırabilirim dedim kısaca konu aynıydı siz fazla tepki verdiniz inşallah sorununuz çözülür iyi geceler

Sayın moderatörüm gerçekten ben yem vermiyorum saatlerce ama artık dışkısı o sıvı vaziyete geldiği için mecburen vermek zorunda kalıyorum sizce tünekle yemliğe götürsem orda başında beklemem sorun olur mu bu şekilde alıştırmaya başlasam peki sizce evde olmayınca tek kalınca yemliğine iner mi ?
Kafes içerisine asılan yemliklerden alıp tüneklere yakın alanlara birden fazla asın sıklıkla yakınlarında olduğu için mutlaka ilgisini çekecektir tabi kafesiniz yatay telli ise, aşağıya örnek fotoğraf bırakıyorum attığım yemlik kaliteli bir yemlik değil başka görsel bulamadım siz kaliteli olanlarını tercih edebilirsiniz.
IMG_20201219_005431.jpg

Konumuz aynıydı aslında adrian kafesin altına yem koy dedi bende girmiyo nasıl alıştırabilirim dedim kısaca konu aynıydı siz fazla tepki verdiniz inşallah sorununuz çözülür iyi geceler
Ya gerçekten tepki vermedim siz sonra başka bir konuya döndüğünüz için başka yerde daha çabuk cevaplanır diye dedim lütfen kusura bakmayın

Kafes içerisine asılan yemliklerden alıp tüneklere yakın alanlara birden fazla asın sıklıkla yakınlarında olduğu için mutlaka ilgisini çekecektir tabi kafesiniz yatay telli ise, aşağıya örnek fotoğraf bırakıyorum attığım yemlik kaliteli bir yemlik değil başka görsel bulamadım siz kaliteli olanlarını tercih edebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 49819
Çok teşekkürler Peki sizce gerçekten ben evde olmazsam yem yemez ve açlıktan ölür mü hayati riski var mı gerçekten

Yem varken ve ulaşılabilir bir konumdayken hiçbir hayvan açlıktan ölmez mutlaka gidip yem tüketir.
Çok teşekkürler gerçekten çok son bir şet daha soracağım az önce attığınız fotoğraflı yemlikleri nasıl aratacağım internette şuan baktım bulamadım da

Lütfen bana alınmayın ve gönlünüz kalmasın olur mu ben gerçekten başka konua geçtiğiniz için söyledim bunu üzüldüm gerçekten inanın çok stresliyim kuşum yem yemediği için beni yanlış anlamayın ne olur

Geri