Karadeniz Pet

Yeni Aldığım Kuşlar Yem Yemiyor...

ibrahim ALMALI

Yeni Üye
24 Saat Önce Kırıkkale de petshop tan 1 Çift Kuş Aldım.
Kafeste eş tutmuş gibi iyi anlaşıyorlardı, oyun oynayıp - öpüşüyorlardı...

bugün :

ERKEK : 1 Yaş civarı Göz Halkaları Yeni oluşuyor. ( pasif - uyuşuk ):(
DİŞİ : 6-7 Ay Civarı ( hareketli - oyuncu ):)

Kafes düzenledim :
Yem koydum dün akşam yemden hiç almamışlar.
Ballı Kraker duruyor, yememişler. ( önceki kuşlarım ballı krakere dayanamaz idi );)
bunları yemediler diye Mama yaptım onuda yemediler.:mad:

...ÜSTALAR TABİKİ SABIR DER AMA YİNEDE ÖNERİNİZİ BEKLİYORUM...

Kardesim bende yeni kuş aldım daha alalı 3 saat oldu yem yemeleri için alışma si lazım istersen yemi biraz önlerine tut ama zorlama yem olduğunu görsünler sonra alisinca yerle r zaten merak etme

Yeni alınan kuşların önce ortama alışması gerek.Ben de yaşadım o paniği kuşlarımı yeni aldığımda.1-2 güne kalmaz yemeğe başlarlar.Ortama ve çevreye alışsınlar önce.Güle güle büyütün kuşlarınızı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bol bol yavru alırsın inşallah

ballı krakeri kendiniz yapmadıysanız pek tavsiye edilmiyor çıkarın derim kuşlarınızda ortama yeni geldiği için hareketsizlik yem yememe gibi durumlar olabilir hasta değilse acıkınca yer zaten bikaç gün içindede ilginizi eksik etmezseniz hareketlenir sadece ilgi gösterin ve sabredin

Ballı krakeri al. Dediğin gibi zamana bırak açlığa dayanamazlar ;) keyifli hobiler

yenı kuslar bıraz urkek davranır zemıne yem bırakın. kuslar yeme dusmemıs olma ıhtımalı yoktur. dıye dusunuyorum

Ortam değişikliğinde yeni yerlerine alışana kadar kuşların durgun ve sessiz olmaları normaldir. Birkaçgün içersinde hareketlenmeye başlıyacaklardır. Siz bu zaman içinde fazla rahatsız etmeyin. Günlük yem ve sularını değiştirin gerisini onlara bırakın.

Teşekkür Ederim...

maşallah hayırlı olsun.inşallah yavrularını da görürsünüz.

Geri