Karadeniz Pet

Yeni Dişi ve Yeni Kafes Yorumlarınızı Bekliyorum

• Konbuyu başlatan İlker KÖSE
  • Başlangıç tarihi
naturybird de var internetten alabilirsiniz

öncelikle hoşgeldin...kuşların güzel maşaallah...erkek aceleci ama dişi çekingen...hele dişi ortama ,kafese ve erkeğe alışsın devamlı defans yapmayı bırakır :) yuvalığın sanki biraz küçük...kafesin güzel...kuşların güzel...sen de onlara zaman ver birbirlerine alışsınlar...gerisi gelir merak etme...

Abiler yorumlarınız için teşekkür ederim. Sadece dişinin çok çekingen olması canımı sıkıyor. Hiç ötmüyor, öyle put gibi duruyor. Erkek sürekli gagasını öpüyor, dans ediyor böyle bir garip acıyorum hayvancağıza en sonunda sinirlenip kuma alacam dişinin üstüne.

Yuvadaki tüneği dışarı çıkart dışarda dursun, içinde değil.

Ay ilker yapma bırak ama bak onlar alışır kafese benimkilerin alışması eve felan 2 hafta sürdü ben bunları çifleşcek çifleşcek diye bekledım 2side erkek cıktı :( iyimi :( neyse folluklarıda hazır emın olamadım veterinere goturcem cinsiyetine baktırcam beyazı erkekte mavisinden emın deilim bu arada seninkiler dişi yeşil olanı erkek mavi dişilerinki kahve rengi olur merak etme inşallah bir çocuk sahibi olurlar MAŞŞALLAH :)

-Abiler dişiyi alalı 2-3 gün oldu işte son yorumlar gelsin benden.

Erkek kuş üst tünekte dans edip dişiye uzanıyor, sonra dişinin yanına atlayıp dans edip ötüyor ötüyor ötüyor. Evde 4-5 saat geçiriyorum uyumak için beynimi yedi o derece.

Dişi ise hiç kımıldamıyor ve çekingen, bazen çok hırçınlaşıp garip şeyler yapıyorlar. Erkek kafa atar ya başka birine, öyle şeyler.
Sonrasında gidip öpüyorlar birbirlerine. Kadın kısmı her zaman aynı kuşta olsa trip atıyor.

Erkek kuş ayağını üzerine atmaya calıstıgında kadın tepki veriyor, erkek başka bir tüneğe kaçıyor.

2 hafta sonra, olayları vidyoya çekip yorumlarınızı alacağım. Eğer bu dişiyle eş olmadıysa, dişiyi gidip geri vereyimde başka yeşil alayım.

Saygılarımla.

Bence dişinin zamana ihtiyacı var..kızgınlaşmamıştır , biraz daha süre tanıyın hemen aceleci davranmayın derim..

internette gördüm kafesi tane 25tl dior vergi no kargo tercihi dior oralara ne yazmam lazım nasıl doldurayım ben zonguldaktayım ayriyeten kargo ücreti ne kadar tutarki toplam?

Haci senin kuşların durumu aynen benimkilerinki gibi ben 1,5 aydır bekliyorum uyuz dişi hala açılmadı senin dişininde yaşı küçük gibi geldi bana bence fazla zaman harcamadan dişiyi değiştir yaşı büyük ve kızışmış bir dişi al. Yoksa daha çok beklersin

Son düzenleme:
Abiler, tekrardan merhaba, Üniversite sınavlar falan derken aranıza ancak dönmek nasip oldu.

Kuşlar 4-5 aydır birlikte, eş oldukları kanaatindeyim birbirlerine yemek veriyorlar biri çıksa diğer peşinden gidiyor sesleniyorlar falan ama hala yumurta yok. Birlikte olduklarınıda görmedim. Erkek 1-2 kez ayağını atmaya calıstı, dişi hunharca erkeği kovaladı.

Acaba dişi benim yuvalıgı mı beğenmedi nedir anlamıyorum. Belçika tipi yuvalık baktım internetten toptan satıyorlar 10 tane seklinde 10 tane yuvayı napıcam ben.

Akıl vermenizi yol göstermenizi bekliyorum saygılarımla.

yuvayı beğenmeme gibi bir durum olduğunu zannetmiyorum, yuva yeteri kadar büyükse yeni yuva alıp da masraf etmeyin derim, kuşları en sakin odaya alın, kafesi bir yere sabitleyin (kafesin yerini sürekli değiştirmeyin), kuşları kafesten çıkarmayın, mama, vitamin, yeşillik gibi şeyler verin, gerisi sabır işi, bu arada yuvayı naturbirden almak istiyorsan bildiğim kadarıyla kapıda ödeme ile 1 adet alabilirsin, kredi kartıyla toplu satış yapıyorlar...

Geri