Karadeniz Pet

yeni frigofirik hobihane fikir ve onerileriniz

bettikler

Meraklı Üye
arkadaşlar evde 5 jumbo çiftle hobiyi bahceye tasıdık bakalım bi ısı yalıtımlı polyester firigofrik kasa aldım içine takımları atıp birazda yerli kırık yavru atmayı planlıyorum 2*4 yükseklikte 2 metre ısıtma ve kafes için önerilerinize açıgım elektrigı evden cekeceğim
5nBkP9F.jpg

,
Vdqvoin.jpg

Helal olsun abi güzel düşünmüşsün . levent abinin dediği gibi yalıtımlı ise ampül bile ısıtır ama gerekte olmayabilir kuşlar kendi sıcaklıklarıyla yaşarlar bence 10 tane kuş var sonuçta mekanda küçük

hocam biraz daha yerli yavru alıp sayıyı arttıracam niğde ulukışlada olduğum için geceleri sıfırın altına düşüyor yağlı radyator mu alsam yoksa elimde 1200 watlık bi ufo var onumu kallansam kasa yı konya ereğliden 1800 liraya aldım ulukışla 50 km tasıma da dahil evde olmadı cocukta var sırf cocuk için kuşları dısarı cıkarmaya karar verdim bi de tel kafesmi koysam eve mdf dolap yaptım bitine baş gelemedim

Merakımdan soruyorum.Havalandırma sorun teşkil edebilir mi? Frigolar genelde hava akışının olmadığı bölümlerden oluşur. Dışarıdan içeriye hava girmeyeceği kesin.

hocam üstten bi aydınlatma için cam yeri ve küçük bi havalandırma da açmayı düşünüyorum

hayırlı olsun en iyisini yapmışsınız tek engel havalandırma gibi onu da hallederseniz süper olur

UFO olmaz abi ampul yeter yağlı radyatör zaten 60 TL herhalde bende düşünmüştüm radyatör olabilir . ben küçük radyatörden bahsediyorum ama :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
ufo cok sicak olur abi bence

Ömer Faruk Mangal
Yaş-17
İSTANBUL / Anadolu

yağlı radyatör mantıklı ama bakalım ikinci el uygun bi şey denk getirirsek dijital termostat la bi de kontaktör 18 dereceye de ısıyı sabıtlersek verim alırız diye düşünüyorum

Nutkum tutuldu
çay iciyordum puskurdum
hobicilikte son nokta
helal olsun
vallahi ne desem az
havalandırma sorun olacağını
sanmıyorum
neden derseniz
o kadar kuşa
Günde 1 kere bakacaksınız
Kapıyı ac kapa yeter temiz
hava fakat bu seferde
Kapıyı açınca soğuk
hava çarpmasın
içeri sıcak
yer musaitse
Kasanın kapısına
bi kapı hol gibi yapsan derim
Ikinci bi kapı
Kahveler in önünde
olurya kışın takarlar yazın çıkarırlar

Ben bu kuş işine yeni alıştım gittikçe sarıyor beni.1 çift kuşum var henüz.Babam bu kasanın yapıldığı polyester ve elyaf gibi malzemeleri satıyor.ilerde ben de bahçeli bir eve geçersem bunu düşünmüştüm.Tamiratıda kolay olur.

Nutkum tutuldu
çay iciyordum puskurdum
hobicilikte son nokta
helal olsun
vallahi ne desem az
havalandırma sorun olacağını
sanmıyorum
neden derseniz
o kadar kuşa
Günde 1 kere bakacaksınız
Kapıyı ac kapa yeter temiz
hava fakat bu seferde
Kapıyı açınca soğuk
hava çarpmasın
içeri sıcak
yer musaitse
Kasanın kapısına
bi kapı hol gibi yapsan derim
Ikinci bi kapı
Kahveler in önünde
olurya kışın takarlar yazın çıkarırlar

Hocam hobi sınır tanımaz :) arkadasım ereğlide benzer bi kasada bakıyor ondan ilham aldık

Bu gibi konteynerlerde havalandırma olması lazım?
Yağlı radyatör alın, ufo olmaz. Zaman ayarlı priz ile ayarlayıp çalıştırabilirsin. Isı 10 derece altına inmedikten sonra problem olmaz.
djitital termostat la 10 amperlık bi kontaktörle içerinin ısısını hallederiz. havalandırma ile pencere şart. hafta sonu yavas yavas içini düzeltmeye başlayacagım

Ben bu kuş işine yeni alıştım gittikçe sarıyor beni.1 çift kuşum var henüz.Babam bu kasanın yapıldığı polyester ve elyaf gibi malzemeleri satıyor.ilerde ben de bahçeli bir eve geçersem bunu düşünmüştüm.Tamiratıda kolay olur.
en güzel ve temizi hocam briket veya bims ten yapsan bu kadar olmaz at hortumu içini temizce yıka yaz günleri

İyi düşünmüşsün, hayırlı olsun .

teşekkurler hocam :)

Havalandırmayı iki tane aç fan tak bir tanesine

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abi çok iyi olmuş. Yani arkadaşların da dediği gibi hobicilikte son noktayı koymuşsun. ileriki günlerde yeni fotolar bekliyoruz . hayırlı üretimler .iyi günler. :)

abi sen bi harikasın ya harbiden hobi sınır tanımıyo bunları gördükçe hobim tavan yapmaya başladı boş bi odam var bu gidişle bende giricem heralde bu işe :)

hobi haneye dün evden elektrik çektim bugunde dijital termostala bi kontaktör aldım elektrikli soba için onları monteledim burası baya soğuk olduğu için içerisini 2 ye böldüm ana direk tahtaları ayarladım yerlestirdim. iç duvarlara + ısı yalıtımı için mobilyaların üzerinde gelen havalı pıt pıtlardan yerleştirmeye başladım pazara kada içinin yalıtımını pıt pıt la bitiririm insallah bide içeri küçük kapı yapacam yarın tekzenden bi yağlı radyator alacam yavaş yavaş başladık bakalım

2m7f9U5.jpg

y5mdWwg.jpg

abIcggF.jpg

b39cZG5.jpg

AfTaPt8.jpg

x9qnv0e.jpg

pJlbMCG.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:22 --

tGLs8Yo.jpg

Son düzenleme:
Hocam direk güneş ışığını görebilecekleri geniş bi pencere açma ihtimalin yok mu?