Karadeniz Pet

Yeni kuş alacağım ancak?

sedces

Yeni Üye
Arkadaşlar 4 aylık Dişi yerli cins muhabbet kuşuna eş almak istiyorum.
Sizce hangi cins eş almak gerekir. Yerli olmasını istemiyorum bu sefer çünkü daha önce aldığım 2 kuş da ne yapsam konuşturamamıştım. Bu yavru dişiyi bile konuşturamadım 1 aylık ken anneden ayırdığım halde.

Jumbo, çekoslovakya yada tepeli den birini almak istiyorum hangisi çabucak kelime öğrenip konuşabilir sizce?

Öncelikle merhaba,

Dişi kuşlar da taklitçidir ama erkekler dişiye nazaran hafızaları daha güçlü ve daha isteklidir bu konuda. Söylediğiniz birçok kelimeyi hafızasında saklayabilir. Eğer eş alacaksanız öncelikle bir erkek kuşunuz olmalı,1 sene kadar sizinle beraber yaşamalı, daha sonra ona eş almalısınız.

Öncelikle merhaba,

Dişi kuşlar da taklitçidir ama erkekler dişiye nazaran hafızaları daha güçlü ve daha isteklidir bu konuda. Söylediğiniz birçok kelimeyi hafızasında saklayabilir. Eğer eş alacaksanız öncelikle bir erkek kuşunuz olmalı,1 sene kadar sizinle beraber yaşamalı, daha sonra ona eş almalısınız.
erkek kuşum yeni öldü yavru dişinin babasıydı.

yeni kuş alacağım kesin de cinsi sizce ne olmalı çabuk konuşabilen?

erkek kuşum yeni öldü yavru dişinin babasıydı.

yeni kuş alacağım kesin de cinsi sizce ne olmalı çabuk konuşabilen?
Muhabbet kuşlarında cins farketmez. Ne kadar ilgilendiğinize bağlı. Lakin dişinize eş olarak alacağınızdan dolayı siz ne kadar ilgilenirseniz ilgilenin o sizinle değil,eşiyle ilgilenecektir. Konuşturmanız çok zor.

Muhabbet kuşlarında cins farketmez. Ne kadar ilgilendiğinize bağlı. Lakin dişinize eş olarak alacağınızdan dolayı siz ne kadar ilgilenirseniz ilgilenin o sizinle değil,eşiyle ilgilenecektir. Konuşturmanız çok zor.
öneriniz için teşekkürler.
ilk önce dişiyi petshop a götürüp ordan beğendiği kuşu alayım.
sonrasında ayrı kafeslerde hiç görüştürmemek bi kaç ay biraz alıştırayım sonra birleştiririm artık :)
olur değil mi?

sonrasında ayrı kafeslerde hiç görüştürmemek bi kaç ay biraz alıştırayım sonra birleştiririm artık :)
olur değil mi?
Tabi belli bir süre görüşmesinler birbirleriyle. Hem eve hem size alışsin. Once konusturun. Sonra birleştirin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkek mubiş alıp ayrı kafeslerde tutmanıza gerek yok.. ilginize bağlı birşey bu.. dişi eşini kendi seçer. 2,'ay evvel kızımı kaybettim. oğlum yerli ırk ve konuşuyor. yanına aldığım dişi çekoslavak ve 2'ayda dişi konuşmaya başladı.. adı şila başını sallaya sallaya şila şila diyor. bundan sonra ne dersek taklit edecektir.. bende bir de papağanlar da var.. bir aradalar konuşmaz diye birşey yok.. alırsanız birada tutun.

Ahmet beye katılmıyorum.. Lütfen alırsanız ayırmayın.. hiç bir kanatlı yalnız kalmamalı.. konuşması size bağlı ayrı kalmasına bağlı değil.. bunu bilin..

olur değil mi?
sakın petshopdan kuş alıp hata yapma,forumdaki üreticiden al bence,ben petshop dan aldım hata ettim

sakın petshopdan kuş alıp hata yapma,forumdaki üreticiden al bence,ben petshop dan aldım hata ettim
tam 1 ay önce gri/beyaz 50 günlük kuş aldım. 2.5 hafta durdu ve malesef cam açıkken uçup gitti apartmandan bulamadık dışarda.
şimdi yeni mavi renk kuş aldık 4 aylık. Bakalım. Şimdilik dişiyle çok iyi anlasıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_0873.JPG
    IMG_0873.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_0019.JPG
    IMG_0019.JPG
    710.9 KB · Görüntüleme: 12
Geri