petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Kuş Eş Tutarlar mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Asi Gangster tarafından 16 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Sabah 11 gibi dişi kuşuma erkek jumbo kırması muhabbet kuşu aldım ve eş tutarlar mı tutmazlar mı bilmiyorum size çok ama çok sorum olacak :) (Resim Var)

Soldaki

Soldaki yeni olan sağdaki dişi kuşum eski :)

Sorularım Şunlar ;
    1- Dişi kuş erkeğe kur yapmak için gidiyor ama erkek ona hep vuruyor bu neden olabilir ilk gün diye mi ?

2- Eş tutarlar mı ve erkeğin baskın olması için vurması mı gerekiyor illa ?

3- Erkek dişiye vurunca dişide bazen ona vuruyor ? Niye ? :)

Birde dişi kuşum erkeğe bir kere yem kustuğunu gördüm ve dişi kuşum hep kuyruğunu kaldırıyor acaba bir haftaya .. :D

Sorularım biraz daha var ama işte onlarıda başka konu veya yorum yazarak sorucam sanırım :D Cevaplarınızı bekliyom ...

#1 Asi Gangster, 16 Ekim 2015
    Son düzenleme: 16 Ekim 2015
  2. DENİZ ATLAS

DENİZ ATLAS New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah çok güzel bir erkek. biraz zaman..

3. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    İlk gün, normal erkek ilerde kendini gösterecektir. Zaten ilk günlerde kuşları ayrı ayrı tutup dişiyi erkeğin kafesine koyulması tavsiye edilir. biraz tersi olmuş ama olsun , ev ortamında anca bu kadar.

ayrıca bir öneri o plastik tüneği ve alçı taşını kaldırın atın, yerine tahta tünek ve kalamar kemiği koyun.

#3 AliismailERTAŞ, 16 Ekim 2015
  4. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    DENİZ ATLAS ; Sağolun . Bencede biraz zaman ama işte şuan odanın ışığını kapattım dişi vuruyor erkeğe erkek ona :) :D :(

AliismailERTAŞ ; Bencede ev ortamı :) Yarın her ikisinede bakıcağım . Birde az önce ışığı kapattım ikiside çok dövüşüyor . Bu kuştan önce 2 tane daha almıştım ilk aldığımda da böyle yapmıştı . İkinci aldığımda hiç yoktu hatta uyurken bile kur yapıyorlardı birbirlerine . Bana göre olmayacak gibi bir 4 gün filan geçsin :) :(

#4 Asi Gangster, 16 Ekim 2015
  5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Birbirlerine zarar vermedikleri sürece birbirlerine vurmaları sorun olmaz. Yem kusmaları iyiye işaret. Dişi kendini hazır hissediyor ve kuyruk kaldırıyorsa, erkek ortama alışınca verim alınır bence.

6. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Uğur GENÇ ; Erkek fazla vuruyor bence baskın olması için ?? İnşallah bakıcağız artık yavrularım olursa sadece 1 tane bile olursa İnşallah 25 yaşında bir üretimhane açamayı düşünüyorum :)

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    İnşallah herşey istediğiniz gibi olur ve en kısa zamanda yavrulara kavuşursunuz.

8. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Uğur GENÇ ; İnşallah ...

9. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Bunlar olmuşlar bile bence. Hayırlı uğurlu olsun yeni kuşun. Çok da güzel maaşallah.

10. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Muhabbet32 ; Çok sağolasın . Bencede olmuşlar ama işte biraz kavga var ilk gün diyedir İnşallah ...

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşallah güzel kuşlar bereketli üretimler şiddetli kavga yok ise sıkıntı yok

12. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Yusuf Kürşat AKKUŞ ; Çok aman aman kavga yok ama erkek hiç ama hiç pas vermiyor dişiye dişi kur yapmaya gidiyor erkek vuruyor 2 veya 3 gün daha beklicem bi gelişme olmazsa aynı olursa durum değiştireceğim :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:04 -->-> Daha önceki mesaj 11:15 --

Az önce aldığım yere gittim adam dediki ;
    Erkek kuş kafeste baskın olmak için vuruyor doğru mudur acaba ? Fazla vurursa ayırmalımıyım ?

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Meram etme es olurlar kavga yoksa. Eger sorunlari yoksa yavru da alirsin. Gule gule besle masallah.

14. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Gokhan ERKAN ; Kavga az da olsa var :( ALLAHA ŞÜKÜR dişi kuşumda bir hastalık vb. sorun yok .Erkeğin de yok . Birde Çok sağolun :) Bir tane daha kafes aldım akrabamdan kuşları şimdi ayıracağım nasıl yapabilirim acaba ? Yani erkek başka kafeste dişi başka kafeste kaç hafta dursun bilen varmı ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Cevap yomu yine la :D

#14 Asi Gangster, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş