Karadeniz Pet

Yeni Kuş Eş Tutarlar mı ?

Asi Gangster

Yeni Üye
Sabah 11 gibi dişi kuşuma erkek jumbo kırması muhabbet kuşu aldım ve eş tutarlar mı tutmazlar mı bilmiyorum size çok ama çok sorum olacak :) (Resim Var)

Soldaki
m554P4.jpg

522Lkd.jpg

G55Pk3.jpg

Soldaki yeni olan sağdaki dişi kuşum eski :)
OBBVZA.jpg

Sorularım Şunlar ;
1- Dişi kuş erkeğe kur yapmak için gidiyor ama erkek ona hep vuruyor bu neden olabilir ilk gün diye mi ?

2- Eş tutarlar mı ve erkeğin baskın olması için vurması mı gerekiyor illa ?

3- Erkek dişiye vurunca dişide bazen ona vuruyor ? Niye ? :)

Birde dişi kuşum erkeğe bir kere yem kustuğunu gördüm ve dişi kuşum hep kuyruğunu kaldırıyor acaba bir haftaya .. :D

Sorularım biraz daha var ama işte onlarıda başka konu veya yorum yazarak sorucam sanırım :D Cevaplarınızı bekliyom ...

Son düzenleme:
İlk gün, normal erkek ilerde kendini gösterecektir. Zaten ilk günlerde kuşları ayrı ayrı tutup dişiyi erkeğin kafesine koyulması tavsiye edilir. biraz tersi olmuş ama olsun , ev ortamında anca bu kadar.

ayrıca bir öneri o plastik tüneği ve alçı taşını kaldırın atın, yerine tahta tünek ve kalamar kemiği koyun.

Son düzenleme:
DENİZ ATLAS ; Sağolun . Bencede biraz zaman ama işte şuan odanın ışığını kapattım dişi vuruyor erkeğe erkek ona :) :D :(

AliismailERTAŞ ; Bencede ev ortamı :) Yarın her ikisinede bakıcağım . Birde az önce ışığı kapattım ikiside çok dövüşüyor . Bu kuştan önce 2 tane daha almıştım ilk aldığımda da böyle yapmıştı . İkinci aldığımda hiç yoktu hatta uyurken bile kur yapıyorlardı birbirlerine . Bana göre olmayacak gibi bir 4 gün filan geçsin :) :(

Son düzenleme:
Birbirlerine zarar vermedikleri sürece birbirlerine vurmaları sorun olmaz. Yem kusmaları iyiye işaret. Dişi kendini hazır hissediyor ve kuyruk kaldırıyorsa, erkek ortama alışınca verim alınır bence.

Uğur GENÇ ; Erkek fazla vuruyor bence baskın olması için ?? İnşallah bakıcağız artık yavrularım olursa sadece 1 tane bile olursa İnşallah 25 yaşında bir üretimhane açamayı düşünüyorum :)

İnşallah herşey istediğiniz gibi olur ve en kısa zamanda yavrulara kavuşursunuz.

Uğur GENÇ ; İnşallah ...

Bunlar olmuşlar bile bence. Hayırlı uğurlu olsun yeni kuşun. Çok da güzel maaşallah.

Muhabbet32 ; Çok sağolasın . Bencede olmuşlar ama işte biraz kavga var ilk gün diyedir İnşallah ...

Maşallah güzel kuşlar bereketli üretimler şiddetli kavga yok ise sıkıntı yok

Yusuf Kürşat AKKUŞ ; Çok aman aman kavga yok ama erkek hiç ama hiç pas vermiyor dişiye dişi kur yapmaya gidiyor erkek vuruyor 2 veya 3 gün daha beklicem bi gelişme olmazsa aynı olursa durum değiştireceğim :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:04 -->-> Daha önceki mesaj 11:15 --

Az önce aldığım yere gittim adam dediki ;
Erkek kuş kafeste baskın olmak için vuruyor doğru mudur acaba ? Fazla vurursa ayırmalımıyım ?

Meram etme es olurlar kavga yoksa. Eger sorunlari yoksa yavru da alirsin. Gule gule besle masallah.

Gokhan ERKAN ; Kavga az da olsa var :( ALLAHA ŞÜKÜR dişi kuşumda bir hastalık vb. sorun yok .Erkeğin de yok . Birde Çok sağolun :) Bir tane daha kafes aldım akrabamdan kuşları şimdi ayıracağım nasıl yapabilirim acaba ? Yani erkek başka kafeste dişi başka kafeste kaç hafta dursun bilen varmı ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Cevap yomu yine la :D

Son düzenleme:
Geri