Karadeniz Pet

yeni kuşum edi

Canberközden

Meraklı Üye
Nazar-Boncu%C4%9Fu3.jpg

KgRmOZ.jpg

http://i.hizliresim.com/KgRmOZ.jpg
x9lkmo.jpg

http://i.hizliresim.com/x9lkmo.jpg

Kqn7GB.jpg

http://i.hizliresim.com/Kqn7GB.jpg
wM4qdk.jpg

ırkı nedir
eNJzWP.jpg

Son düzenleme:
Kardeşim öncelikle kafesin alt ızgarasını kaldırmanı tavsiye ederim, kuşun daha çok küçük farkındaysan ayakları ızgaraların arasına girmiş zarar görebilir. ayrıca beslenmesi açısından kolaylık olur, ırkı konusunda ise kuşun yüzünüde çekersen daha net cevaplar alabilirsin.

maşaallah...

Yeni resmi koydum bir bakarsaniz sevinirim

İzgarayi cikartmadan üstüne kagitla derdim yemi koydum

Diğer erkek kuaumla aaynı odada hise olmaz dimi diğer kusumu actimda birşeyler olmadi hic

Ve daha tunege.cikazmi

Böyle daha iyi olmuş, ancak ben genede ızgarayı tamamen kaldırmanı öneririm. çünkü sen farkında olmazsın kuş yem yerken yada oyun oynamak isterken kağıdı yırtabilir ve ayaklarını gene ızgaranın arasına sıkıştırarak kendine zarar verebilir. bunu göz önünde bulundur derim. tabiki zamanı gelince tüneğe çıkacaktır. ama dediğim gibi daha çok küçük. Kuşun yerli yada hollanda gibi geldi bana yüksek ihtimalle de erkek olacak gibi görünüyor. Umarım sağlıkla büyütürsün şimdiden başarılar

Maşşallah kuşuna :) İleride eş alırsan eşinin ismini büdü koy edi ile büdü :D

yavru kuş biraz zor içer suu ordan :( dikey suluklar var ondan koyabilirsiniz

TMM tarcin ustunluomu yapiyo abilikmi belli değil:). Amatunege cikmaya calisiyor.

Budu ismide hazir
Tarcin eşinin kafesinin üstünden inmiyo sürekli tarcin diyor
x9lM98.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:52 --

maşşallah yokmu

maşallah Allah nazarlardan saklasın

bir sorum olacak kafesin alt ızgarasını ve o kağıtı kaldır demişsiniz arkadasa o zaman neler yapılmalı plastik taban üzerindemi gezinsin yani? neler önerirsiniz

aynen öyle plastik tabanın üzerinde dursun bir sey olmaz korkma yemi mamayı tabana dök o halleder.arkadasın dediği gibi o sulukların dikey modelleri var onlardan al kafesin en alt kısmına tak su içsin.tabakta falan su koyma içine girer hasta olur . kuşun güzelmiş üreticiden mi aldın ?

Evet üretciden aldım anne çek baba ingiliz kırığı idi her halde

maşallah Allah nazarlardan saklasın

bir sorum olacak kafesin alt ızgarasını ve o kağıtı kaldır demişsiniz arkadasa o zaman neler yapılmalı plastik taban üzerindemi gezinsin yani? neler önerirsiniz

İlk fotoğraflara bakarsanız kuşun ayakları ızgara içerisine girmiş durumda olduğundan zarar görmemesi için bir öneride bulunmuştum. Daha sonra arkadaş ızgarayı kaldırmadan üzerine kağıt serdiğini ifade etmişti. bende bu durumda kuş kağıdı koparırsa yine aynı duruma düşebileceğini ve ayağını incitebileceğini belirttim. Yani yavru kuşlarda, bence kafesin alt ızgarasının kaldırılması gerekir. tabiki ızgara kaldırılınca temizliğin kolay olması açısından zemine kağıt, peçete yada gazete vs. sermekte fayda var. ayrıca yeni yeme düşmüş bir kuşun yeni ortamına alışma sürecinde tüneyemeyeci ve yemlikten yem yiyemiyeceği de gözönüde tutulmalı ve bu nedenle zemine yem konulmalı. tabiki bunlar benim şahsi düşüncelerim. kuşların yetiştirilmesi hakkında daha fazla bilgi sahibi arkadaşlar umarım konuya açıklık getirir bizlerde daha detaylı ve doğru bilgiler almış oluruz. Saygılarımla

ekR2Gr.jpg

Çok iyi anlastilar edi de erkek diyilmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:34 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

cinsiyetini alsam ben erkek biliyorum

suluğu biraz daha asagıya koy dostum. kuş yavuru daha içemeye bilir ...

cinsiyetini bilen yokmu gerçekten erkek diye aldım iki erkek kuş anlaşırlarmı başka kafeslerde olsalar

Son düzenleme:
Geri