Karadeniz Pet

Yeni Mubişim Yaşı ve ırkı nedir.?

tecrübelerime göre bu kuşu aldığınız için pişman olmayacaksınız. bana kolay eğitilebilir gibi geldi. tekrar hayırlı olsun

Tşk ederim. Sağolasın. eğittiğimde sizinle muhakkak paylaşacağım. elime alınca biraz ıssırıyor ama artık o kadarda olsun.

onu istemediği bir şeyi yaptırmak için zorlamayın, ısırmaları bu şekilde azalabilir. rica ederim, aklınıza takılan şeyleri her zaman paylaşabilirsiniz.

Başındaki çizgiler kuş ufak olduğu için yerli olmasıyla alakalı bir durum değil. Banada kuş iri gibi geldi yerli değil sanırım. çok güzel maşallah

Başındaki çizgiler kuş ufak olduğu için yerli olmasıyla alakalı bir durum değil. Banada kuş iri gibi geldi yerli değil sanırım. çok güzel maşallah

düzeltme için teşekkürler, çizgiler ve diğer yorumlar beni de yanıltmış. evet çok güzel bir kuş gerçekten

Tşk gökhan bey. bende öle düşünüyordum. tam açılmamış kafası daha.yorum yapmak çok kolay önemli olan doğru yorumu yapabilmek sanırım. ilgilenen ve yardımcı olan arkadaşlara tşk ederim tekrardan.

Nacizane ben de bi yorum yapmak istedim anladığım kadarıyla kuşu geri vermeyeceksiniz bence de en iyisini yapmış olursunuz keşke kanatlarını kesip yavrucağıza eziyet etmeselermiş ama olmuş artık sizde umarım kandırılmışlık hissine kapılıp kuşa ilginizi azaltmazsınız ki hiç öyle bir şey yapacağınızı zannetmiyorum arkadaşlar kuşunuz için gerekli yorumları yazmış benim tavsiyem eğer imkanınız varsa kafesinizi değiştirmeniz çünkü dikey telli kafesler bu haylazlara pek iyi gelmiyor.

Özkan kardeş kuşu geri vermeyi düşünmüyorum evt.kuş uçuyor diye kanadını çekti kesmedi. bende çekme yada kesme taraftarı değilim ama oldu artık bir kere umarım en kısa zamanda tekrar yerine yenileri çıkar. bu kuşa çok ilgi göstermeyi düşünüyorum. karşılığını umarım alırım en kısa zamanda. arada bir evi arayıp hanıma kuşla ilgilenmesini de söylemeyi ihmal etmiyorum. kafes için nasıl bir sıkıntı olur. yeni kafes daha bir kısmı dikey telli bir kısmı yatay. bide salıncağı var oturuyor üzerine ne yem yiyor nede bişey yapıyor. yemi göremedimi acaba diye düşünüyorum acıkçası.

benim ki sadece tavsiyeydi bu kafeste işinizi görür ancak yatay telleri ne kadar fazla olursa hareket kabiliyetleri okadar artıyor ve ayak kaslarının güçlenmesini sağlıyor. Yem yeme konusunda endişelenmeyin ne kadar oldu alalı bilmiyorum ama ortama alıştıktan sonra yem yetiştiremezsiniz birde alıştırmak için de dal darı öneririm deli oluyor keratalar :)

Dün aldım daha. yeterki yem yesinde sorun değil. benim eski mubisi aç bırakınca yanıma geliyordu ona da dal darısı veriyordum. uygularım bakalım, ortama alışsın bakim bi. kafesi de durum olursa değiştiririm. tşk kardeş sağolasın.

Lütfen aç bırakmayın. Hem hayvana eziyet ki en önemlisi bu hem de sizinle sadece acıktığında iletişime geçmeyi alışkanlık edinir zamana bırakın bir kere tadına baktı mı ne zaman görse bayılarak yiyecektir.

Haklısınz. Diğeri de o şekilde acıkınca yanıma geliyordu. Sadece yemek için geliyordu. Bir daha katien aç bırakmam mubişimi.