petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Muhabbet Kuşu Aldım Nasıl Davranmam Gerek Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve emrahhlvc tarafından 16 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. emrahhlvc

emrahhlvc Guest

Daha dün aldım şakiri :) 1.5 aylık falan sarılı yeşilli bi kuş kafesle beraber aldım yemlik suluk tünek falan yerleştirdim bi de gaga taşı ... eksiklerim nelerdir ve ilk aldıgım kuşa nasıl davranmam gerek yardımcı olurmusunuz . rahat mı bırkmalıyım

2. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    Kafesi fotoğraf çekebilirseniz eksileri ve fazlalıkları neyse yardımcı olmaya çalışır herkes ama yazdıklarınıza bakarak ilk olarak kalamar kemiği dikkatimi çekti. ilk günlerde kafesten salmayın ortama alışsın. önce kafes içinde alıştırmalar parmağa alma çalışmaları yapın birkaç gün sonra dışarı salabilirsiniz ancak kafesten zorla çıkarmayın kapısını açık o odayı keşfetmek için zaten çıkacaktır

3. emrahhlvc

emrahhlvc Guest

teşekkürler yardım için fotograf atcam en yakın zamanda bu arada kalamar kemiği demişsiniz ne işe yarıyo

4. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    kalamar kemiği kuşlar için kalsiyum kaynağı kıtır kıtır yiyorlar aynı zamanda sert olduğu için gaga taşı gibi gaganın törpülenmesine yardımcı oluyor.

5. ArdaKocak04

Kuşun üstüne çok gitmeyin ilk günlerde. Size alışsın ve güvenmeye başlasın o zaman salabilirsiniz. Tabi konuşmayı da öğretin aynı kelimeleri tekrarlayarak. Suyunu her gün değiştirmeniz lazım. Yemini de hepsini dökmeyin her gün üstünden boş olan yemleri çöpe üfleyin veya dökün. Çünkü yemleri yiyor ve üstte boşlar kalıyor. Aklıma bu kadar geldi. :)

Sayfayı Paylaş