Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşu Aldım Nasıl Davranmam Gerek Yardım

• Konbuyu başlatan emrahhlvc
  • Başlangıç tarihi
E

emrahhlvc

Guest
Daha dün aldım şakiri :) 1.5 aylık falan sarılı yeşilli bi kuş kafesle beraber aldım yemlik suluk tünek falan yerleştirdim bi de gaga taşı ... eksiklerim nelerdir ve ilk aldıgım kuşa nasıl davranmam gerek yardımcı olurmusunuz . rahat mı bırkmalıyım

Kafesi fotoğraf çekebilirseniz eksileri ve fazlalıkları neyse yardımcı olmaya çalışır herkes ama yazdıklarınıza bakarak ilk olarak kalamar kemiği dikkatimi çekti. ilk günlerde kafesten salmayın ortama alışsın. önce kafes içinde alıştırmalar parmağa alma çalışmaları yapın birkaç gün sonra dışarı salabilirsiniz ancak kafesten zorla çıkarmayın kapısını açık o odayı keşfetmek için zaten çıkacaktır

teşekkürler yardım için fotograf atcam en yakın zamanda bu arada kalamar kemiği demişsiniz ne işe yarıyo

teşekkürler yardım için fotograf atcam en yakın zamanda bu arada kalamar kemiği demişsiniz ne işe yarıyo

kalamar kemiği kuşlar için kalsiyum kaynağı kıtır kıtır yiyorlar aynı zamanda sert olduğu için gaga taşı gibi gaganın törpülenmesine yardımcı oluyor.

Kuşun üstüne çok gitmeyin ilk günlerde. Size alışsın ve güvenmeye başlasın o zaman salabilirsiniz. Tabi konuşmayı da öğretin aynı kelimeleri tekrarlayarak. Suyunu her gün değiştirmeniz lazım. Yemini de hepsini dökmeyin her gün üstünden boş olan yemleri çöpe üfleyin veya dökün. Çünkü yemleri yiyor ve üstte boşlar kalıyor. Aklıma bu kadar geldi. :)

Geri