Karadeniz Pet

yeni yavru muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan TOPRAK DENİZ
  • Başlangıç tarihi
T

TOPRAK DENİZ

Guest
5 gün önce bir petsoptan cekoslavak cinsi 3.5 aylık dişi muhabbet kuşu aldım.henuz dışarı çıkartmadım hiç biraz daha alışması gerekiyo sanırım.bugun diğer günlere göre hareketliydi akşam sakinleşti.tüneğini çıkardım yavaş yvaş kafesin kenarına atladı sonra parmagımı yavaşca uzattım içeri ona konsun diye ama epey durmama ragmen yaklaşmadı.ben onla konuşunca sürekli ağzını oynatıyo ama ses çıkmıyo konuşacagı anlamınamı geliyo acaba:) bide kaşınıyo ya ayağını kafasına atıyo gagasıyla gogsunu falan kaşıyo kanatlarını silkeliyo acaba bit mi var daha cok mu kaşınırdı ole olsaydı? bide sağ göz kapagında hafif kızarıklık var neden acaba? yem yiyo ama su içerken görmedim vitamin var suda.gaga taşını ve kumuda kullanmıyo sanırım.arada ötüyo.sorun su ki ben ondan o benden korkuyo :) elimi ısırır mı tırnagı batarmı diye korkuyorum :) ne zaman çıkartmalıyım dışarı ve napmalıyım biraz deneyimli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim :)

hiç çıkartmasan daha iyi dişi kuşlar çok zor alışır ve konuşma ihtimalleri oldukça düşük ortama alışmaya yeni başlamış sanırım birde foto atarsanız daha verimli cevap alırsın

kusunuzun İlkönce ortama alismasi için enaz 10-15 gün süre tanımalısınız bu arada da kuşa yaklaşırken yavas hareket edin ve kişiler sesle konuşun

evet dişi kuşlar erkek kuşa göre daha zor ve daha sabırlı olaman gerekiyor. çünki dişi kuşlar erkek kuşlar kadar çok zeki değil. aliştira bilirsin ama cok zaman geçer benım dişi kuşum mayis ayından beri bende hayla bazen elimi koparcak gibi ısıyor ama erkek ler öyle degil.

evet zormuş dişi kuşun konuşması ama imkansız degil değil mi:) ayyy bide öle ısırmasın ama ya neyse bugun çıkarcaktım çıkarmıyım bidahaki hafta çıkartırım o vakit umarım geri girer yuvasına bırakınca:) cok ani ürkek hareketler yapıyo benide korkutuyo cicikuşum:)bitlenirse falan bana gecermi bide kafesin dışına çıkarınca etrafa falan gecermi acaba?

evet zormuş dişi kuşun konuşması ama imkansız degil değil mi:) ayyy bide öle ısırmasın ama ya neyse bugun çıkarcaktım çıkarmıyım bidahaki hafta çıkartırım o vakit umarım geri girer yuvasına bırakınca:) cok ani ürkek hareketler yapıyo benide korkutuyo cicikuşum:)bitlenirse falan bana gecermi bide kafesin dışına çıkarınca etrafa falan gecermi acaba?

evet imamkansiz degil tabi ama cok uraşman lazim mesela cicikuş diye konuşup bir ses cihazına kaydersenız onu sürekli dinletin ozaman ögrenecektir. sürekli onu dinlediği için.

evet imamkansiz degil tabi ama cok uraşman lazim mesela cicikuş diye konuşup bir ses cihazına kaydersenız onu sürekli dinletin ozaman ögrenecektir. sürekli onu dinlediği için.

evet cicikuş kelimesi üzerinde duruyorum bunu bi desin gerisi gelir zaten ama bikaç ay beklemem gerekir belkide konuşması için.bide ağzını çıtırdatıyo bile bişe yer gibi ama yemiyo neden yapıyo sizce ggasında bi problem yoktur degilmi?

Geri