Karadeniz Pet

yumurtadan ses geliyor

• Konbuyu başlatan ogretmen
  • Başlangıç tarihi
O

ogretmen

Guest
17 günlük yumurta kontrol ettim yavru ötüyor ve hareket ediyor.sabaha yumurta cikarmi acaba

Hareket etmesi normal ama ses geldigini hic duymadim merak etme sabaha cikar dedigin gibi

Yumurta çıkmadan bir iki gun once yumurtadan kusun otusunu duyarsin dediler.gerçektende öyle oldu bende şaşırdım ama heyecan verici.

Tesekkur ederim simdi bu durumda yapmam gereken nedir.ilk yavrum olacak yarına cikarmi çıkmazsa benim müdahale etmem gerekiyormu

Çıkması lazım cıkacaktırda..çıkmazsa ufaktan yardımcı olursunuz..Ancak söyle bir durum var 17 gün olmus yarin da cikabilir öbür günde pazara kadar bekleyin derim ama cıkacaktır..

Eyvallah tesekku ederim pazara kadar çıkmazsa küçük kucuk yumurtayi kırarak cikarabilirim o zaman.

yumurtanınn sivri yerinin degil oval olan yerinden toplu iğne başı kadar delik ac kırarak acarsan göbek bagı kopar ve ölür del bırak saat başı kontrol et eger cıkmasa ılık sı ile yumurtayı ısla yumuşat amam yavruyu zorla cekip cıkartma ölür sen yumuşat suyle durmadan o saate cıkar amam sıvrı yerinin delme yoksa ölür oval olan yeri delceksin

Geri