Karadeniz Pet

yumurtlamasına rağmen yavru alamıyorum

merhaba arkadaşlar. bir çift kuşum var üçdür yumurtlamasına rağmen hiç yavru alamadım. aceba sorun ne? bana yardımcı olursanız sevinirim

bunun bir çok nedeni var şunlar mesela

--kusların yası ne çok yaslı olcak ne çok genç (9 aylıktan buyuk 3 yaşından kucuk olmalı)
--çiftleşme oldumu ? tunek saglammı ?
-- yuvalıgın tabanı oyukmu ?
--dişi yumurtalara düzenli yattımı ?

vb. nedenleri vardir foto koyarsanız kusların daha detaylı cevap yazabiliriz ...

İyi Günler;

Size Tam bir şekilde yardımcı olabilmemiz için, konuyu çok ayrıntılı bir şekilde anlatmalısınız, mamayı düzenli verdim suyunu yemini eksik etmedim gibi vb. şekilde ayrıntılı olarak anlatınız ve konuya bir fotoğraf ekleyiniz, bu sayede size yardımcı olmamız daha kolay olacaktır

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Son düzenleme:
akşam resim atıp daha ayrıntılı yazacağım. yatmasında çiftleşmesinde hiç sorun yok teşekkür ederim ilginize

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:20 -->-> Daha önceki mesaj 08:49 --

resim attım ilgilenirseniz sevinirim

Yumurtlayıp yavru çıkmıyorsa aklıma ilk gelen şey içlerinin doldurulamadığı oluyor. Bu da dişi veya erkeğin kısır olmasından olabilir. Bildiğim kadarıyla dişinin yumurtlaması onun kısır olmadığı anlamına gelmiyor.

Kaldı ki çiftleşirken iyi gözlemle. Erkeğin dişinin üzerinde kalma süresi ve çiftleşmedeki sıklıkta yumurtanın doluluğunu etkiler.

yavru aldığım diğer çiftimle aynı şartlarda yaşıyolar. sorun dişidemi aceba hangisini değiştirmem gerekiyo

Geri