Karadeniz Pet

Yuvalara alisamadi daha

kardeşim bende bu hatayı yaptım kuslar ilk geldiği gün yuvalık takılmaz kuslar şimdi stresteler ve onlara göre zor tavsiyem yuvalığı çıkar kuslar ilk bi kendileri alıssın kusları öpüsürken görürsen ve öterlerse sitres bitmiştir o zmn tak yuvalığı en az 1 hafta sürer bu durum tabi sen blirsin ben tavsiye ediyorum

Yuvalık kafese monte , çıkmaz onlar. :) 1 çift kuş için dediğiniz yöntem doğru fakat 10 çift kuş için yanlış , onlar bir arada olduğu için 1-2 günde alışırlar ortama.
Arkadaşa şahsi tavsiyem , plastik tünekleri çıkar ve eğer yapabilirsen iki tane tünek tak birisi yatay şekilde yukarıda diğeri de yatay şekilde aşşağıda. Gördüğüm kadarıyla sadece 1 tane tünek var biraz sıkıntı yaşarsın o yüzden. 3 günde bir de mama yap. :)

2 tane tünek var biri tahta biriside plastik.
cff85dcb203c43100b02cba9db5c4910.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 09:11 --

Manaya aliskin değiller pek 2 gün kaliyo kutularında ama hepsi duruyor ve kufleniyor. Nasil alistircam manaya sizce

o Plastigide Tahtaya Çevirebilirsin Plastik Tünek Önermiyorum Saglıklı Deqil :)

2 tane tünek var biri tahta biriside plastik.
cff85dcb203c43100b02cba9db5c4910.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 09:11 --

Manaya aliskin değiller pek 2 gün kaliyo kutularında ama hepsi duruyor ve kufleniyor. Nasil alistircam manaya sizce

2 gün bekletmeyin mamayı, sabah koyuyorsanız akşam toplayın yemediklerini atın yumurta, tavuk gibi hayvansal gıdalar oda ortamında çabuk bozulur.

ben kuşların yemesi içinde mamanın içine kafi miktarda kuru nane, toz tarçın ve keçi boynuzu tozu ve kuş kumu katıyorum daha önce tadına bakmayan kuşlar bitirene kadar yanından ayrılmıyorlar :)

Nasil alistiracagim mamaya bunlari peki. Aç birakiym mi sizce

aç bırakmayın zaten yemeyeceği varsa aç kalsa da yemez dediğim tarifi yapın, tarçının nanenin kokusuna gelirler mutlaka, yaptığınız mama lapa olmasın youtube de falan videoları var izleyin

19e3024823f34109037f386ebe1947dc.jpg
810ceea8abb848f639769147a2891683.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:26 -->-> Daha önceki mesaj 10:25 --

Merhabalar sabah ölü olarak gördüm neden olabilir aceba

Geri