petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık Ve Hamile Kuş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve utku anayurt tarafından 1 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. utku anayurt

utku anayurt New Member

Beğenileri:
    0
    Benim bir çift kuşum var, aslında amacım çiftleştirmek değildi ama sanırım çiftleştiler. Forumda okuduğum tüm belirtileri gösterdiler. Sürekli öpüşme, kaşıma ve gaga taşının aşırı kullanılması, ayrıca daha önce erkek kuş dişinin üstüne ayağını koymuştu. Hafif kamburluk belirtisine de sanırım dişi kuş uyuyor. Eğer yumurtlarsa diye banyoluğumuzu yuvalık olarak kafese koydum. Ara sıra ıçine girip çömeliyor dişi kuş. Yuvalığın zeminini nasıl yapmalıyım? Hamile mi diye de bakmak isterseniz foto yüklüyorum, beni aydınlatırsanız sevinirim. Çünkü tam olarak emin değilim. Bu arada kuşlarımın sağlığı nasıl acaba :) Irkları nedir? Önerileriniz neler? Teşekkürler.
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

#1 utku anayurt, 1 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 1 Ağustos 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Selamar,
    Öncelikle bu banyoluktan muhabbet kuşu için yuvalık olmaz.
    Bu kuşlar ağaç oyuklarına yuvalandıkları için içerisi karanlık olan yuvalıklar kullanıyoruz.
    Kuşlarınız yerli ve sağlıklı görünüyorlar Maşallah.

3. utku anayurt

utku anayurt New Member

Beğenileri:
    0
    Peki hamile mi kuşum? Bana örnek bir yuvalık resmi atabilir misiniz?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Böyle içine platik folluk konan yuvalıklar iyi olur. PVC Folluklu Yuva (5 Adet) | NaturBird
    Kanatları kuyruk hizasının altına düşüyorsa, altında bir şişlik varsa yumurta vardır.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. yuvalık resmi