Karadeniz Pet

yuvalıkla ilgili

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar bir çift muhabbet kuşum var.
Erkek kızgın ancak Dişi değil. Yuvalığı takmıştım. Erkek ilgili de ancak dişi değil.
Bugün dişi kuşum sürekli Yuvalıkta. İçine girip eşeliyor. Ya da yuvalığın içinden dışarı bakan kısımda duruyor. Ancak ceresi falan beyaz ve erkek kuşa çiftleşmek için izin vermiyor bağırıyor. Yuvalığa da ilk kez bugün kendi isteğiyle girdi normalde bir kaç kez erkek kuş yuvalığa çağırdı onun dışında girmemişti. Sorum şu sizce heveslenmeli miyim ? :)

Dişi Kızgın Degilse İkisini Ayır Erkek Olan Yuvalık Takılı Kafeste Kalsın Dişi Olanda Yuvalık Takılı Olmasın 1 Hafta Boyunca Ayır Kafesleri Yan Yana Koy ve 2 günde bi yumurta maması ver 1 hafta sonunda birleştirin ve kafesin altının temiz oldugundan emin olun birde ortamın sessiz olmasına dikkat ediniz eger çifleştiklerinden emin degilseniz bir kamera koyun kafesin önüne fakat uzak bi yere koyun kendi gözünüzle göreceksiniz çifleştigini:)
Kolay Gelsin... Umarım Yavrunuz Olur :)

Dişi Kızgın Degilse İkisini Ayır Erkek Olan Yuvalık Takılı Kafeste Kalsın Dişi Olanda Yuvalık Takılı Olmasın 1 Hafta Boyunca Ayır Kafesleri Yan Yana Koy ve 2 günde bi yumurta maması ver 1 hafta sonunda birleştirin ve kafesin altının temiz oldugundan emin olun birde ortamın sessiz olmasına dikkat ediniz eger çifleştiklerinden emin degilseniz bir kamera koyun kafesin önüne fakat uzak bi yere koyun kendi gözünüzle göreceksiniz çifleştigini:)
Kolay Gelsin... Umarım Yavrunuz Olur :)
Teşekkür ederim ayırma yöntemini denemeyi düşünüyorum ancak dişi yuvalıkla ilgilenince bugün tereddüte düştüm bir an kendiliğinden olur diye :) teşekkür ederim umarım yavrular olur :)

İlk Defamı Dişi Yuvaya Girdi?
Daha önceden erkek girdi bir iki hafta önce kadar erkek dişiyi çağırdı. Dişiyle beraber içerde kaldılar on dakika kadar ama bu dediğim bir iki hafta önce oldu. Erkek girdirdi yuvaya dişiyi. Ama bugün dişi kendi isteğiyle girdi yuvaya 6-7 defa falan. İçine giriyor talaşlar var onları eşeliyor. Yani bugün ilk kez kendi Rızasıyla girdi yuvaya

hmm ozman ona biraz zaman tanımanızda fayda var, 3 4 gün sonra ayırma yöntemini denemenizi tavsiye ederim iyi akşamlar

Dişi kusun resmini paylaşırmışın.

Paylaşmıştım Cengiz bey cremio dişi hatırladınız mı ?
Evet hatırladım kuşunuzun bence yuvalığa ilgisi var girip eşelemesi. Takır takır ses gelmesi yuva etrafını kemirmesi. Bütün bunlar yumurta hazırlığına girdiğine işarettir. Su anda yapmanız gereken kuşları rahatsız etmeden beklemek. Yemlerine biraz Nijer karıştırın süreci hızlandırır.

Evet hatırladım kuşunuzun bence yuvalığa ilgisi var girip eşelemesi. Takır takır ses gelmesi yuva etrafını kemirmesi. Bütün bunlar yumurta hazırlığına girdiğine işarettir. Su anda yapmanız gereken kuşları rahatsız etmeden beklemek. Yemlerine biraz Nijer karıştırın süreci hızlandırır.
Veriyorum Nijer bir çay kaşığı kadar. Yumurta maması veriyorum. Dal darı veriyorum. Havuç inanılmaz çok seviyorlar. Birde dişi az yiyor erkek daha çok yiyip gidip dişiye kusuyor.

Havucu vermeyin mamaya bir müddet ara verin. Sadece Nijer verin. Kalamar kemiği bulunsun birde maydonoz verin. Ve haftada 2 gün vitaminli su. Bunu uygulayın. Sabırlı olun. 6-7 aydır çifte gerdirmeye çalıştığım bir kuşum bugün çiftleşti:) sonuçta bunlarında psikolojisi var:) dillerinden anlamıyoruz.

Havucu vermeyin mamaya bir müddet ara verin. Sadece Nijer verin. Kalamar kemiği bulunsun birde maydonoz verin. Ve haftada 2 gün vitaminli su. Bunu uygulayın. Sabırlı olun. 6-7 aydır çifte gerdirmeye çalıştığım bir kuşum bugün çiftleşti:) sonuçta bunlarında psikolojisi var:) dillerinden anlamıyoruz.
Tamam teşekkür ederim :) çok istiyorum çünkü daha önce hiç bir kuşum yumurtlamadı çok hevesliyim yuvalığa girdiğini gördüğümde çığlık atmamak için zor tuttum kendimi :) birde çok fazla girmiyorum odaya zaten çok yüksekteler beni çok da umursamıyorlar tavana yakınlar baya ancak evde yani genelde odamda köpeğim var bu çok sorun olur mu kuşlar açısından ?

Geri