Karadeniz Pet

10 damladan zarar görmez mi?

Kardeşim sana cvp yazmışlar ama neyse :) Sen ilaçları kes. Daha sonra dışkı resimleri ve kuşun videosunu ekle yardımcı olmaya çalışalım.

"2 haftalıktan küçük bebeklere, fakat 3 günde bir verilir.
3 günde bir maksimum 12 mg/kg dozu." yazmakta insanlar için prospektüsünde.
Bunu kabul etsek dahi;
Süspansiyonun 1 ml'de 5 mg etken madde varmış, demekki 1 damla da 0.25 mg etken madde var.
En yüksek doz verildiğini düşünürsek -> 1 kg için 12 mg , insan 40 gr ise 0,48 mg etken madde gerekli anlamı taşır. Bu da 1,92 damlaya denk gelir. Günlük yaklaşık 2 damla 3 günde bir verilmesi gerekli olur.

Bence bu işte yanlış anlaşılan birşey var, bir an önce bu uygulmayı kesmelisin. Hastalık teşhisinden anlamam ama matematik :cool: SONUÇ ağızdan vereceksen dahi 3 günde 1 damla bana göre.

@umitFB bir bakarmısın konuya ?
10 damla fazla adam aciklamayi yapmis

618120200102_115439.jpg

Kardeşim sana cvp yazmışlar ama neyse :) Sen ilaçları kes. Daha sonra dışkı resimleri ve kuşun videosunu ekle yardımcı olmaya çalışalım.

Attım fotografı ilacın etkisi gecmeye başlıyor galiba kuşum kendine gelmeye başladı banyo yaptı.Kendini kurutuyo şimdi

QUOTE="umitFB, post: 696725, member: 30274"]
Bizlik bir durum yok, bunu veterinere söyliceksin. Ağızdan 10 damlanın çok fazla olduğunu zaten arkadaşlar söylemiş sana. Buna rağmen kullanmışsın.
[/QUOTE]birinci foto sabahki dışkısı 2. Foto simdiki dışkısı

@lulu4 Kuşta hem mantar hemde koksidiyoz var gibi görünüyor. Sana tavsiyem triflucanı kullan ama benim dediğim şekilde kullan bu sefer.

Tam dolu suluğa 5-6 damla damlat karıştırıp ver kuşa. Hergün taze olarak hazırlanıcak 5 gün kullanılıcak. Beşinci gün dışkı resmi at kontrol edeyim. Duruma göre koksidiyoz içinde ilaç kullanabiliriz.

Kesinlikle ağızdan damlatma birdaha. Ve diğer ilaçları vitaminleri kullanma şimdilik. Sadece triflucanı kullanıcaz.

@lulu4 Kuşta hem mantar hemde koksidiyoz var gibi görünüyor. Sana tavsiyem triflucanı kullan ama benim dediğim şekilde kullan bu sefer.

Tam dolu suluğa 5-6 damla damlat karıştırıp ver kuşa. Hergün taze olarak hazırlanıcak 5 gün kullanılıcak. Beşinci gün dışkı resmi at kontrol edeyim. Duruma göre koksidiyoz içinde ilaç kullanabiliriz.

Kesinlikle ağızdan damlatma birdaha. Ve diğer ilaçları vitaminleri kullanma şimdilik. Sadece triflucanı kullanıcaz.

İlacı dün vermiştim ya halsizliği bugün var biraz ilacın etkisinden bu halsizliği geçsin sonra versem olur mu?ona bebe bisküvisi dün verdim bide vitamin yemekten kesilmisti bugün daha iyi yemek yiyiyor

İlacı dün vermiştim ya halsizliği bugün var biraz ilacın etkisinden bu halsizliği geçsin sonra versem olur mu?ona bebe bisküvisi dün verdim bide vitamin yemekten kesilmisti bugün daha iyi yemek yiyiyor
Bebe bisküvisi bide süt verdim dün şırınganın ucuna serum kablosunu taktım kendisi iciyodu şimdi yemek yiyiyor

Şimdi deniyecem olursa videosunu atacam

Bebe bisküvisi bide süt verdim dün şırınganın ucuna serum kablosunu taktım kendisi iciyodu şimdi yemek yiyiyor

Bebe bisküvisi zararlı. Heleki süt kesinlikle verilmez muhabbet kuşlarına. Çünkü sütte laktoz vardır. Ve laktozu sindiremezler.

İlla birşey vermek istiyorsan yumurta haşla sarısını sıcak suyla sulandır. Ne çok katı olucak nede çok sıvı, ne çok sıcak olucak nede soğuk. O şekilde yedirebilirsin. Yumurta çok besleyicidir.

Bebe bisküvisi zararlı. Heleki süt kesinlikle verilmez muhabbet kuşlarına. Çünkü sütte laktoz vardır. Ve laktozu sindiremezler.

İlla birşey vermek istiyorsan yumurta haşla sarısını sıcak suyla sulandır. Ne çok katı olucak nede çok sıvı, ne çok sıcak olucak nede soğuk. O şekilde yedirebilirsin. Yumurta çok besleyicidir.
Tamam yarın başlarsın ilaca.
Benimki kanarya muhabbet kuşu değil profilimde fotografı var tamam vermem sütle bisküvi

Geri