Karadeniz Pet

2.kuluckada ki ilk yavru da cikti :)

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Dun aksam bekledigim yavru sabaha karsi yumurtadan sag salim cikmis cok sukur :) annesi de doyurmus uslu uslu yatiyor. Ama merak ettigim ilk kuluckada 8 yumurta vermisti simdi 6 yumurta yapmis. Sebebi fazla ilgilenemedigimden olabilir mi. Cunki okudugum kadariyla hep onceki kuluckadan daha fazla yumurtlarlarmis. Bu bildiginin dogrulugu nedir?

8 yumurtanın hepsi çıktı mı? İlk kuluçkaya göre çok yumurtlamış. 2. Normal bence. Her zaman daha fazla yumurtlamaz bence. Bu biraz kuşlarınıza da bağlı beslenmesi sağlığı falan. Ama bu kuluçkada daha fazla verim alırsınız ben öyle düşünüyorum. Hayırlı olsun yavrularınız :) benim de size bir sorum olacak yavrunun kursağı ne kadar dolu acaba? Benim yavrunun kursağına bakma şansım oldu çok bir şişlik yok ama içinde sarı bir sıvı var. ne az ne çok bu beslediklerine işarettir herhalde değil mi . Yavru da hareketli bir yavru sağlıklı görünüyor. Problem yok gibi geldi bana ama

Tesekkur ederimmm.. Ilkinde 1.ciyi kirdilar kiskancliktan geri kalan 7 dende 1i catlakmis 2si bos cikti 4 yavru verdi yani. Yavrulardan birini kendime ayirdim. Simdikilerden de gecenki kontrolde gordugum kadariyla 4u yine dolu. Yeni cikan yavrularin kursaklari oyle ahim sahim dolu olmaz kucucuk sari olur :) meraklanicak bisey yok yani disi beslemis masallahhh. Ilerleyen zamanlarda yani 1 haftalik olunca kocaman nerdeyse vucudunun geri kalani kadar kursaklari olur

Evet ilk heves gecince ve pespese olunca ilgilenemedim fazla mama falan veremedim o yuzden az yapmis olabilir :) az olsun saglikli olsun

20180828_133026.jpg
20180924_120555.jpg

Maşaallah bereketli üretimler keyifli hobiler. Devamlı yumurta sayısı artacak diye bir kural yok

Tesekkur ederim 4 yavru her seferinde ideal bence fazlasi yorar diye dusunuyorum :) kalsalar yer yok vaktim de fazla yok. Petshopa versem vicdan yapiyorum napicam bunlarla bilmiyorum

çok tatlılar maşallah:)nereye sahiplendiriyorsunuz?kuşlarınız evcil mi?

Tesekkur ederim 4 yavru her seferinde ideal bence fazlasi yorar diye dusunuyorum :) kalsalar yer yok vaktim de fazla yok. Petshopa versem vicdan yapiyorum napicam bunlarla bilmiyorum

Aynı sorunla uğraşıyoruz. :) 1 çiftim vardı şuan da ev de tam 8 adet kuş var :)
Hayır bakımı filan mesele değil, beni esas sıkıntıya sokan çok fazla ses çıkarıyorlar.
müsait olan tek yer de Salon olduğu için sıkıntı oluyor.

Bir de üstüne kuşum tekrar dan kuluçkaya yattı yeni yavrular gelecek napacam hiç bilemiyorum.

çok tatlılar maşallah:)nereye sahiplendiriyorsunuz?kuşlarınız evcil mi?
Elden sahiplendirmek istedim parasiz sekilde yeterki iyi bakilsinlar diye cevrem olmadigi icin petshopa vermek zorunda kaldim yerine yem gibi ihtiyaclari aldim. Adam havada kapti resmen. Uret getir diyor. Ama bu son yavrular anneyle babayi ayiricam yavrular 20 gunluk olunca

Aynı sorunla uğraşıyoruz. :) 1 çiftim vardı şuan da ev de tam 8 adet kuş var :)
Hayır bakımı filan mesele değil, beni esas sıkıntıya sokan çok fazla ses çıkarıyorlar.
müsait olan tek yer de Salon olduğu için sıkıntı oluyor.

Bir de üstüne kuşum tekrar dan kuluçkaya yattı yeni yavrular gelecek napacam hiç bilemiyorum.
Arada dinlendirmek lazim surekli yumurtla yavru bak strese sokar. Benim yerim musait ses o yuzden onemli olmuyor

Dun biri öldü ama aksama ikinci cikmis. Annenin tirnaklarini kesemedim tutamamaktan korkuyorum hem tutup hem kesmek zor olacak sanki disiyi. Ani ses olursa bi anda yuvadan cikmaya calisir da bu yavruya da zarar verir diye korkuyorum

Dun biri öldü ama aksama ikinci cikmis. Annenin tirnaklarini kesemedim tutamamaktan korkuyorum hem tutup hem kesmek zor olacak sanki disiyi. Ani ses olursa bi anda yuvadan cikmaya calisir da bu yavruya da zarar verir diye korkuyorum
Yuvadan yeme filan çıkınca yakala varsa evde birisi yardım al ondan da güzelce kes ucundan bile alsan hayvan rahat eder yanlız başına da yapabilirsin bence

Erkegin tirnaklarini kestim ama disi de supheliyim. erkek isirsada acitmaz ama disi isirdi mi koparmadan birakmiyo. Evde benden baska tutabilen yok maalesef

Erkegin tirnaklarini kestim ama disi de supheliyim. erkek isirsada acitmaz ama disi isirdi mi koparmadan birakmiyo. Evde benden baska tutabilen yok maalesef
Bir adet dişisi olan birisi olarak çok iyi anlıyorum seni bizimkisi 10 gun olacak hala anlaşamıyor halbuki kızlar beni sever ama biz hala kavga ediyoz ısırıp duruyor :D

:D demek ona cazip gelmiyorsunuz. Yani simdiye kadar disiyi aylarrr aylar once aldim elime daha tovbee. Elimde kislik eldiven vardi catir catir ettirdi eldiveni isirip