Karadeniz Pet

6 aylık dişi eğitimi

Esraa123

Yeni Üye
Merhaba, 9 aylık erkek kuşuma 6 aylık dişi aldık. Dişi kuşu da kendime alıştırmak istiyorum. 6 ay eğitim için geç midir? Nasıl bir yol izlemem gerekir?

Yanında erkek varken alıştırmanız oldukça zor olur, kendi türlerinden bir canlı varken insanlara pek ilgi göstermiyorlar imkansız değil ama oldukça zor 🙂
Şuan ayrı kafesteler ama yine de dediğiniz gibi erkek kuşuma ötüyor 🙂 bize karşı yabani ve korkuyor. Acaba farklı odalarda baksam dişi alışana kadar sıkıntı olur mu?

Birazdaha küçük bir dişi alsaydiniz işiniz daha kolaydı o biraz büyümüş ama alismicak anlamına gelmez şansınızı deneyin sonra olmazsa erkekle birleştirin ☺️
Benim arkadaşımın konuşan kuşu var yanına yavru dişi aldı oda konuşmaya başlamış onunla birlikte alışmış onlara ama kuş 2 aylık falandı geldiğinde küçüktü inşallah sizinkide alışır ☺️

Birazdaha küçük bir dişi alsaydiniz işiniz daha kolaydı o biraz büyümüş ama alismicak anlamına gelmez şansınızı deneyin sonra olmazsa erkekle birleştirin ☺️
Benim arkadaşımın konuşan kuşu var yanına yavru dişi aldı oda konuşmaya başlamış onunla birlikte alışmış onlara ama kuş 2 aylık falandı geldiğinde küçüktü inşallah sizinkide alışır ☺️
Bizimki biraz fazla korkuyor elimi kafese götürdüğüm gibi oradan oraya atıyor kendini. Kafesi açtım belki çıkar dedim, yok çıkmıyor. Acaba küçük bir dişi ile mi değiştirsem diye düşündüm. Bakalım biraz daha bekleyeceğim umarım alışır 🙂

Bizimki biraz fazla korkuyor elimi kafese götürdüğüm gibi oradan oraya atıyor kendini. Kafesi açtım belki çıkar dedim, yok çıkmıyor. Acaba küçük bir dişi ile mi değiştirsem diye düşündüm. Bakalım biraz daha bekleyeceğim umarım alışır 🙂
Bir şans verin bence olmazsa erkekle bir araya gelince yavrulama durumu olursa torunlarınızı egitirsiniz olsun ☺️

Evet biraz daha bekleyeceğim, erkek alışkın bana bebeklikten beri bende belki onun geldiğini gördükçe onun da korkusu geçer 🙂
Aynen onun etkisi olabilir benim kusumda konusuo evcil dişisi de çok korkakti geldiğinde ama şuan bize alıştı daha uysal kaçmıyor pek ☺️

Geri