Karadeniz Pet

Açılmayan tüy tüpçükleri

Balboa

Yeni Üye
Selamlar, kuşumda sebebini bilmediğim bir şekilde kafa tüylerinde çoğu zaman böyle minik tüpçükler oluyor. Tüy dönemi veya kısa sürenlerden bahsetmiyorum. Tüy değişiminde diğer tüpçükler açılıp normal tüye dönüşürken, bu kafasındaki bazıları genelde kalıyor. Acaba bir takviye mi yapmam gerekir? Eksik besin aldığı için mi o tüyler büyümüyor emin değilim. Yardımcı olanlara teşekkürler.
5Sw0d0.jpg

Selamlar, kuşumda sebebini bilmediğim bir şekilde kafa tüylerinde çoğu zaman böyle minik tüpçükler oluyor. Tüy dönemi veya kısa sürenlerden bahsetmiyorum. Tüy değişiminde diğer tüpçükler açılıp normal tüye dönüşürken, bu kafasındaki bazıları genelde kalıyor. Acaba bir takviye mi yapmam gerekir? Eksik besin aldığı için mi o tüyler büyümüyor emin değilim. Yardımcı olanlara teşekkürler.
5Sw0d0.jpg

Tohumluk yulaf verin.
Ve özellikle banyo yaptırın. Banyo yapmıyorsa bi fısfıs şişesine su doldurun içine iki çay kaşığı elma sirkesi koyun.

Ve günde iki kere sabah akşam üzerine 5-6 fısfıs yapın.

Hem mikrop ve mantardan korur hemde tüylerin canlı ve temiz olmasını sağlar açılmayan tüpçüklerinde açılmasına yardım eder.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tüy dönemi dışında sürekli tüpçükle geziyorsa hayvan bir yerde bi yanlışlık vardır. Stres, sağlıklıksız ve yetersiz beslenme, yetersiz vitmanin ihtiyacı, yetersiz kalsiyum ihtiyacı, yetersiz dinlenme süresi gibi etkenler kuşun sürekli tüyde kalmasına sebep olabilir.

Yeminizin tohumlarının taze olup olmadığını kontrol ediniz, içeriğindeki tohumların miktarlarının yeterli oranda olup olmadığına bakınız.

Stres olduğunu pek düşünmüyorum. İlgisiz falan kalmıyor yani, dışarı salıp sık sık oynatıyoruz genelde. Maydonoz, marul, domates gibi sebzeleri de veriyorum zaman zaman. Haşlanmış yumurta veriyorum. Dal darı veriyorum. Kalamar kemiğini kemirip atıp hem yemediği için hem de etrafa çok uçuştuğu için kafesine takmıyorum. Dışarıya çıkardığım zaman ondan da veriyorum. Belki banyo ile alakası olabilir ama, ben elime alıp yıkamazsam kesinlikle kafasını falan kendisi yıkamıyor. Suya sevdiği oyuncağını, marul falan koyuyorum, sadece onunla oynarken göbeğini yıkayıp kafesine gidiyor.

Stres olduğunu pek düşünmüyorum. İlgisiz falan kalmıyor yani, dışarı salıp sık sık oynatıyoruz genelde. Maydonoz, marul, domates gibi sebzeleri de veriyorum zaman zaman. Haşlanmış yumurta veriyorum. Dal darı veriyorum. Kalamar kemiğini kemirip atıp hem yemediği için hem de etrafa çok uçuştuğu için kafesine takmıyorum. Dışarıya çıkardığım zaman ondan da veriyorum. Belki banyo ile alakası olabilir ama, ben elime alıp yıkamazsam kesinlikle kafasını falan kendisi yıkamıyor. Suya sevdiği oyuncağını, marul falan koyuyorum, sadece onunla oynarken göbeğini yıkayıp kafesine gidiyor.

Yıkamak için zorlamayın, spreyleme yöntemini deneyebilirsiniz.

Spreyleme bana biraz riskli geliyor. Suya sirke de koyduğumu hesaba katarsak, gözüne kaçması durumunda zarar vermez mi?

Spreyleme bana biraz riskli geliyor. Suya sirke de koyduğumu hesaba katarsak, gözüne kaçması durumunda zarar vermez mi?

Hiç bir zararı yok göze hocam.
Ben sürekli kullanıyorum.

Büyğk fısfıs şişesine 2 çay kaşığı elma sirkesinin zararı yoktur faydası vardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri