Karadeniz Pet

Ahşap Tünek

pashaus

Yeni Üye
merhaba herhangi ağaç dalı tünek olarak kullanılabilir mi? birçok meyve ağacı bakıyoruz da, önceden internetten sipariş ettim ama ikisinde de gelmedi petshopta da yoktu. Nar ağacı, iğde ağacı, kayısı ağacı vb var. olur mu?

Tünek yapımında en çok tercih edilen ağaç türleri; İncir, dut ve elma ağacıdır.
çok sağ olun incir ağacımız var. dalı 2 gün sirkeli suda bekletmeyi düşünüyorum suyu günlük değiştireceğim. kabuğunu da soymalı mıyım? başka neler yapmalıyım?

çok sağ olun incir ağacımız var. dalı 2 gün sirkeli suda bekletmeyi düşünüyorum suyu günlük değiştireceğim. kabuğunu da soymalı mıyım? başka neler yapmalıyım?

Siz de sağ olun, dalı sirkeli suda o kadar uzun süre bekletmenize gerek yok, şişme yapar. İlk olarak sirkeli suda 1-2 saat kadar bekletin, beklettikten sonra içme suyuyla iyice durulayın. Sonrasında dış kabuğunu soyup güneş gören temiz bir yere koyun ve iyice kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra kuşunuzun kafesine takabilirsiniz.

Siz de sağ olun, dalı sirkeli suda o kadar uzun süre bekletmenize gerek yok, şişme yapar. İlk olarak sirkeli suda 1-2 saat kadar bekletin, beklettikten sonra içme suyuyla iyice durulayın. Sonrasında dış kabuğunu soyup güneş gören temiz bir yere koyun ve iyice kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra kuşunuzun kafesine takabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, yapar yapmaz eklerim fotoğrafını da😊

Bunu kesilmiş dut dalından yaptım saksıya çimento ile sabitledim üzerine sevdikleri oyuncakları koydum bayıldı kuşlar üstünde oynuyorlar böyle yapabilirsiniz çok rahat oluyor
1FBC7AC1-3782-44BD-9E48-8AD87DAB4B7E.jpeg

Bu arada saksıdaki çimentonun üstüne deniz kumu döktüm eleyip çünkü beyaz çimento hemen gagalamaya başlıyorlar onu kamufle ettim kumla

Merhaba arkadaşlar eklemeyi unutmuşum şimdi aklıma geldi. İncir ağacımızdan yaptım. 2 saat sirkeli suda beklettim yıkadım ve 3-4 gün güneşli saatlerde dışarıda kaldı daha sonra yine temizleyip taktım yuvasına. Sizin dediklerinizi uyguladım

Ekli dosyalar

• 1642e467-2e12-4507-a022-be9cd02ab830.jpg
    1642e467-2e12-4507-a022-be9cd02ab830.jpg
    161.6 KB · Görüntüleme: 60
  • ce9ca4c4-98df-4b68-97bd-3d9a7f6747e0.jpg
    ce9ca4c4-98df-4b68-97bd-3d9a7f6747e0.jpg
    215.6 KB · Görüntüleme: 56
  • 1144b558-4c98-4e21-a598-ecf502e2e1af.jpg
    1144b558-4c98-4e21-a598-ecf502e2e1af.jpg
    159.3 KB · Görüntüleme: 56
Merhaba arkadaşlar eklemeyi unutmuşum şimdi aklıma geldi. İncir ağacımızdan yaptım. 2 saat sirkeli suda beklettim yıkadım ve 3-4 gün güneşli saatlerde dışarıda kaldı daha sonra yine temizleyip taktım yuvasına. Sizin dediklerinizi uyguladım
Çok güzel gözüküyor anlaşılan kuşun da hoşuna gitmiş.

Tam ayarında olmuş, tünekte bir kararma veya şişme yok. Güle güle kullansın kuşunuz :)