Karadeniz Pet

Ailesi yavruyu dövdü

Salihh

Meraklı Üye
Kuşum bugün 29 günlük oldu dün yuvadan çıktı. Yem kırmasını öğrensin diyr kafeste duruyordu sabah bi baktım kanadı kankar içinde. Yapıcak bir şey de bulamadım şimdi ayırıcam kaşıkla besliyecem fakat onun hakkındada bilgim yok bilgi verirseniz teikkür ederim

Ben böyle bir durumla karşılaşmadığım için birşey diyemeyeceğim ama size öneri vermek istiyorum. İnternette bir sürü yavru kuşları elle besleme gibi tarıfler var onları okuyup uygulayın. Hem kafesten çıkmış yem kırmayı öğreniyormuş yemleri daha rahat kırması için normal yem yerine dal darı verin ama doymadığından ,yemini kıramadığından şüpheleniyorsanız elle besleyin bence . Ve yara ciddi ise veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

benim yavru kusumda da aynı şey oldu. Zaten 29 günlükmüş. Ayrı bir kafese koy. Etimek al ve üstüne su koy biraz. Şırıngaya çek onu. Şırıngayla ağzına damlat. zaten o yem yemeyi öğrenir yakında. Bunun içinde dışarı çıkart kuşu. Durduğu yere biraz yem koy. Tırtıklar mutlaka. Öğrenir yem kırmayı. Etimek Bim, A101, Migrosta var. Şırıngayı da eczaneden al. Ucundaki iğneyi çıkar. Beslemek zor bir iş. Dikkatli olmalısın. Çok hızlı akıtma. Biraz akıt biraz bekle. kafesin içine de ıslak etimek koyabilirsin. Bende kuşumu böyle besledim. Sadece zor oluyor beslemesi. Dikkat etmen lazım

benim yavru kusumda da aynı şey oldu. Zaten 29 günlükmüş. Ayrı bir kafese koy. Etimek al ve üstüne su koy biraz. Şırıngaya çek onu. Şırıngayla ağzına damlat. zaten o yem yemeyi öğrenir yakında. Bunun içinde dışarı çıkart kuşu. Durduğu yere biraz yem koy. Tırtıklar mutlaka. Öğrenir yem kırmayı. Etimek Bim, A101, Migrosta var. Şırıngayı da eczaneden al. Ucundaki iğneyi çıkar. Beslemek zor bir iş. Dikkatli olmalısın. Çok hızlı akıtma. Biraz akıt biraz bekle. kafesin içine de ıslak etimek koyabilirsin. Bende kuşumu böyle besledim. Sadece zor oluyor beslemesi. Dikkat etmen lazım
Şırıngayla çok denedim ama bir türlü açmıyor apzını kaçıyor belki 2 mg anca mama içirebilmişimdir. Abisinin yanına koydum o ilgileniyor yem falan vermeye çalışıyor ama onu doyurur mu bilemiyorum

Şırıngayla çok denedim ama bir türlü açmıyor apzını kaçıyor belki 2 mg anca mama içirebilmişimdir. Abisinin yanına koydum o ilgileniyor yem falan vermeye çalışıyor ama onu doyurur mu bilemiyorum
Aspur yem yere bolca koyun,onu kırıyorlar...Bir dalda daldarı koyun,o kendi beslenir büyümüş artık...Gunde 2 kere sabah aksam suluga agzını getirin,icsin.. Tünekleri çıkarın yerde dursun...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri