Karadeniz Pet

anne baba yavruyu beslemiyor acil yardim

Mhmmd12

Yeni Üye
Slm.a Arkadaslar bnm kuslar 4 tane yavru yapti son yavru dun aksam cikti ve dunden beri anne baba yavruyu hic beslemediler ne yapmam gerekiyor hic bilmiyorum lutfen acil yardim !!!

Tamamen yavrulari beslemeyi biraktilarsa siz beslemek zorundasiniz goz gore gore olume terkedemezsiniz.

Tamamen yavrulari beslemeyi biraktilarsa siz beslemek zorundasiniz goz gore gore olume terkedemezsiniz.
Yok sadece dun cikan en kucuk yavruyu beslemiyorlar diyerlerinin kursaklari hep dolu . Ben nasil besliyecem ne verecem hic bilmiyorum bilgilendirirseniz cok sevinirim

http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...en-itibaren-elle-besleme-semih-gorcuer.30281/ gayet guzel bir aciklama bu isi profesyonel yapan birisi. Benim diyecegim yavru icin tam 1 gun bekleyin sonra elle beslemeye baslayin. Umarim tuylu tuylu guzel birsey olur buyurde:)
Abecim burda bi mama markasi vermis onu verin diyor bn simdi gidip o mamayi bulamam ve yavru su anda ac ve biseyler yemeye ihtiyaci var baska ne verebilirim ve nasil vermem gerekiyor elimdede hic bi sekilde bi aparat felan yok ne yapmami tavsiye ediyorsunuz

Internetten mama tariflerine bakın kibrit copunun arka kismiyla verebilirsiniz . kuru bebek maması verende var yumurta sarisi verende var(sulandirarak) bunlari karistirip verende var bi arastirin yada baskasinin yazmasini bekleyin.

Abecim burda bi mama markasi vermis onu verin diyor bn simdi gidip o mamayi bulamam ve yavru su anda ac ve biseyler yemeye ihtiyaci var baska ne verebilirim ve nasil vermem gerekiyor elimdede hic bi sekilde bi aparat felan yok ne yapmami tavsiye ediyorsunuz

Nöbetçi eczane bulup 25 kuruşa enjektör alın. Sıcak su da haşlanmış yumurta, mısır ununu iyice ezin ve yedirin...

Internetten mama tariflerine bakın kibrit copunun arka kismiyla verebilirsiniz . kuru bebek maması verende var yumurta sarisi verende var(sulandirarak) bunlari karistirip verende var bi arastirin yada baskasinin yazmasini bekleyin.
Saolun tesekkur ettim sizede

Ne demek birazcık bisle yardımcı olabildiysem ne mutlu yeterki yaşasınlar:)

Ne demek birazcık bisle yardımcı olabildiysem ne mutlu yeterki yaşasınlar:)
Az once yavruyu aldim biraz bebe biskuvisini alip ilik suyla islattiktan sora kibrit copu ile vermeye calistim ama nafile ne yapsamda yediremedim kusa . Ne yapacam hic bilmiyorum . Tavsiye edebilecegin baska bisey yokmu ya

Gerekli cevapları arkadaşlar bu konunuzda vermişler. Başka konu açmanıza gerek yok.Diğer konular içerik olarak aynı olduğundan silinmiştir.

Hero baby nin kavonoz mamaları var. Şimdilik onu kullanabilirsiniz. Onu da bulamazsanız nişasta,mısır unu nu sulandırarak verin. Bunu uzun süre vermeyin.Elle besleme maması temin edene kadar geçici çözümler bunlar. Ama bunları vermek için şırınga ve hortum bulmanız gerekecek.

Siz görmeden de anne baba beslemiştir yavruyu yoksa dünden beri hiç beslemese sağ kalamazdı.

Hero baby nin kavonoz mamaları var. Şimdilik onu kullanabilirsiniz. Onu da bulamazsanız nişasta,mısır unu nu sulandırarak verin. Bunu uzun süre vermeyin.Elle besleme maması temin edene kadar geçici çözümler bunlar. Ama bunları vermek için şırınga ve hortum bulmanız gerekecek.
Yavru yasiyor ama su anda cok bitkin beslediklerini disunmuyorum ve bu aksam onlari bulmam imkansiz gibi bisey baska bi sekilde beslemenin herhangi bi yolu yokmudur acaba

Aparat nasıl birşey oldu anlamadım umarım işe yarar. Yumurta haşlayıp sarısını ezip suyla mama kıvamına getirebilirsiniz şimdilik.

Kardesim siringa agizdan iceri enjekte etmek icindir diger turlu emdirme yolunu deneyeceksin . yumurta her evde vardir cal komsunun kapisini 1 yunurta iste hasla sarisini kulak copunude al iyce emdir sarisini sulandirarak boyle islatma pamugu ha mama gelsin uzerine yavruyuda eline al agzini ac doldur agzina yemk oldugunu anlayinca yiyecektir zaten yavruyuda fazla sogutma disari cikartio yuvadan soguktan olmesin hayvan . agzina demir bisey sokma hayvancagizin:D

Geri