Karadeniz Pet

Anne muhabbet kuşun göğsündeki şişlik

tutliputli

Yeni Üye
Merhaba,

Kuşumuzun iki ay önce 5 yumurtası oldu, sadece iki tanesi yaşadı. Şimdi 7 tane daha yumurtladı, hepsi de 15 gün önce çıktı yumurtadan. Son bir haftadır annenin göğsünde ciddi bir şişlik oluştu. Önce kursağı şişti sandık ama şimdi baktığımızda şişliğin kursaktan aşağı indiğini gördük. Bu şişliğin sebebi ne olabilir? Fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum, yorumlatırsanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    776.6 KB · Görüntüleme: 36
  • image.jpeg
    image.jpeg
    621.1 KB · Görüntüleme: 34
  • image.jpeg
    image.jpeg
    621 KB · Görüntüleme: 33
  • image.jpeg
    image.jpeg
    794.1 KB · Görüntüleme: 25
O kısmı üfleyerek fotograf atabilir misiniz? Yağlanmış olabilir ya da ur cıkmıs olabilir.

Yavruları olduğu için çok ürkek, bu fotoğrafları bile zor çektim, hemen yuvalığa kaçıyor, beklemiyor.
Yavrular olduktan sonra normal yem dışında haşlanmış yumurta, havuç rendesi, darı, ekmek gibi besinler de veriyoruz. Beslenmeyle alakalı olabilir mi acaba? Erkek çok sık besliyor dişiyi, bununla alakası olabilir mi acaba?

Yavruları olduğu için çok ürkek, bu fotoğrafları bile zor çektim, hemen yuvalığa kaçıyor, beklemiyor.
Yavrular olduktan sonra normal yem dışında haşlanmış yumurta, havuç rendesi, darı, ekmek gibi besinler de veriyoruz. Beslenmeyle alakalı olabilir mi acaba? Erkek çok sık besliyor dişiyi, bununla alakası olabilir mi acaba?
Olabilir bu da mumkun Selcuk hoca bakalım ne diyecek.

Kursağı dolu işte benim kuşumda da oluyo fazla yiyince kurağı ölye oluyor

Hayvan yağlı sanki. Hareket alanı olsun geniş kafese alın. Ayrıca cerede mantar var gibi. Vazelin sürün 3-4 gün. Tam emin olamadım ama..

Geri