Karadeniz Pet

Antibiyotik İlaç kullanımı hakkında bilgi almak istiyorum

xMrbest

Yeni Üye
Merhabalar herkese. Aranıza yeni katıldım. Daha önce evcil hayvanım hiç olmadı ilk defa bir muhabbet kuşu aldım ve 2 hafta sonra yanımda ölü olarak buldum ve bu durum çok üzdü beni. Sonra yeni bir muhabbet kuşu aldım ve o da 1 aylıkmış aldığımda. Şuan 2-2.5 aydır benimle birlikte. Ona her gün daha çok sevgi , ilgi gösteriyorum. Ama son zamanlarda uyku dışında kafes içindeyken ağzından nefes alıp veriyor ve kuyruk aşağı inip çıkıyor. Araştırdığıma göre solunum ile alakalı bir hastalık olabilirmiş. Hemen veterine gidip bu durumu anlattım ve o da “Hayvan çoktan hasta olmuş bir sorunu var” deyip bana antibiyotik verdi. Rengi sarı ve toz şeklinde. Çok kuvvetliymiş çay kaşığının ucu ile suyuna karıştır ve 1 hafta içir dedi. İçmezse de bir şekilde içirmelisin dedi. Şimdi size sormak istediğim bana pek ilgilenmedi gibi geldi ama vermelimiyim, yoksa vermemelimiyim? Bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olurlarsa sevinirim. Çünkü ona bir zarar gelsin istemiyorum. Boş yere ilaç vermekte iyi değilmiş. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler. :)

Merhabalar kuşunuzun net olarak kuyrukta gözükecek şekilde videosunu görebilir miyiz streamable.com dan videoyu ekleyip linkini burada paylaşın

Merhabalar,

İlaçtan önce hastalığın ne olduğunu bilmeliyiz. Bulunduğunuz oda içerisinde hava nemlendirici olması lazım. Bu sadece kuşunuz için değil sizin içinde gerekli. Klima varsa hava nemlendirici şart. Doğalgaz var ise peteklerin üzerine metal tas içerisine su koyabilirsiniz. Büyük ihtimalle solunum sisteminde problem oldu. Tarif ettiğiniz için acaba amoksisilin olabilir mi? Antibiyotik vermek, elzem olmadığı durumda ya da alternatifi olduğu durumlarda tercih ettiğimiz tedavi şekli değil. Şu an durumu nasıl? Antibiyotik çok dikkatli dozunda ve süresine çok dikkat ederek kulllanılmalı.

Merhabalar,

İlaçtan önce hastalığın ne olduğunu bilmeliyiz. Bulunduğunuz oda içerisinde hava nemlendirici olması lazım. Bu sadece kuşunuz için değil sizin içinde gerekli. Klima varsa hava nemlendirici şart. Doğalgaz var ise peteklerin üzerine metal tas içerisine su koyabilirsiniz. Büyük ihtimalle solunum sisteminde problem oldu. Tarif ettiğiniz için acaba amoksisilin olabilir mi? Antibiyotik vermek, elzem olmadığı durumda ya da alternatifi olduğu durumlarda tercih ettiğimiz tedavi şekli değil. Şu an durumu nasıl? Antibiyotik çok dikkatli dozunda ve süresine çok dikkat ederek kulllanılmalı.
Hava nemlendirici vardı ama çok uzun zamandır koyulmadığını farkettim. Valla ismini bilmiyorum ama sarı bir toz zerdeçala benziyor. Şimdi baktığımda birşey kalmadı kuşta ara ara yapıyor sonrada kesiyor. Yorumların için teşekkür ederim.

Geri