Karadeniz Pet

Aralıklarla bozulan dışkılar

cokomelli

Yeni Üye
Bundan yaklaşık 3 ay önce kuşumun kabarması vardı korktum ve veterinere götürdüm sorumsuz veterinerler yüzünden basit bir soğuk algınlığına baytril vermişler dışkıları gayet normalken ilacı içti ve 1 hafta sonra dışkıları bozuldu ve nerdeyse 1.5 aydır bir düzelip bir bozuluyor çok ilaç kullandık mikostatin avidare parazit ilacı gibi yanlış tedaviler uygulandi arada dışkılarında yemler çıktı bu süreçte 1 hafta önce kabuksuz yem alınca tüm şikayetleri bir anda bitmişti ama bugün tekrardan bozuldu lütfen yardım edin şu an sadece d azyme 256 probiyotik kullaniyorum 1 aydır güncel dişkılarini atacağım genel durumunda bi sıkıntı yok yem yiyor su içiyor hareketli aksama kadar iyiydi simdi birazcik uykulu davraniyor o kadar

20200511-205608

20200511-203535

Snapchat-1346584669

Bundan yaklaşık 3 ay önce kuşumun kabarması vardı korktum ve veterinere götürdüm sorumsuz veterinerler yüzünden basit bir soğuk algınlığına baytril vermişler dışkıları gayet normalken ilacı içti ve 1 hafta sonra dışkıları bozuldu ve nerdeyse 1.5 aydır bir düzelip bir bozuluyor çok ilaç kullandık mikostatin avidare parazit ilacı gibi yanlış tedaviler uygulandi arada dışkılarında yemler çıktı bu süreçte 1 hafta önce kabuksuz yem alınca tüm şikayetleri bir anda bitmişti ama bugün tekrardan bozuldu lütfen yardım edin şu an sadece d azyme 256 probiyotik kullaniyorum 1 aydır güncel dişkılarini atacağım genel durumunda bi sıkıntı yok yem yiyor su içiyor hareketli aksama kadar iyiydi simdi birazcik uykulu davraniyor o kadar

20200511-205608

20200511-203535

Snapchat-1346584669
Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın öyle bakalım.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın öyle bakalım.
ya simdi uyuttum diskilarini goremiyorum buraya attiklarim zaten guncel diskilardi ciddi bir sorunu var mi sizce bir duzelip bozulmasi neyi gosteriyor sizce

Arkadaşlar bilen birilerine atın nolursunuz ya çok çaresiz kaldım artık

20200511-205608

20200511-203535

Snapchat-1346584669
Probiyotik'i ne sıklıkla veriyorsunuz?

Haftada 1 verin şimdi probiyotigi kesin suyunu tazeleyin ilerleyen birkaç gün güncel dışkıları buraya atın.
Tamam o zaman bu hafta vermem artik bugun verdim çünkü Ya sizce sorunu nedir kimse bilemiyor kafayi yiyeceğim artık

ya simdi uyuttum diskilarini goremiyorum buraya attiklarim zaten guncel diskilardi ciddi bir sorunu var mi sizce bir duzelip bozulmasi neyi gosteriyor sizce
1 dk güncel dışkılarına bakıp fotoğraf çekin buraya atın. Haftada 2 kez probiyotik verin.

Sindirim sorunu var diye kabuksuz veriyordum vitakraft kabuklu yeme devam edeyim o zaman tamam teşekkürler fazla probiyotik zararlı olmuş mudur??

Fazla mama kuşun sindirim sistemini bozar.

Fazla vitamin (B vitamini hariç) kuşun vücudunda depolanır ve zarar verir.

Fazla probiyotik kuşun sindirim sistemini etkiler ve daha büyük sindirim sorunlarına yol açar. Kabuksuz yemde aynı şekilde.

Herşeyin kararında olanı yararlıdır.

Fazla probiyotik kuşun sindirim sistemini etkiler ve daha büyük sindirim sorunlarına yol açar. Kabuksuz yemde aynı şekilde.

Gece sadece bu kadar ve böyle dişkilamiş şimdide sıvı olmadan yem taneleri kusuyor iştahi var yemek istiyor ama kusuyor son dışkı en son yaptiği yeşil leke bıraktı

1589256325880865671848

15892564754261811094163

15892565307991780578180

Kuşumun aç olduğunu düşünüyorum ya nolursunuz yardım edin gezmediğim veteriner kalmadı önceden kimse anlamıyor çok çaresiz kaldım

15892567244661808615037

Koksidiyoz mu mantar mı hiç anlamadımm hayvan aç yumurta versem bi zararı olur mu yardım edin nolursunuz ya

Koksidiyoz mu mantar mı hiç anlamadımm hayvan aç yumurta versem bi zararı olur mu yardım edin nolursunuz ya
Yumurta haşlayın, sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Çay kaşığı ya da şırınga yardımı ile de kuşa yedirin. Mutlaka yesin kuş. Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun bir iki tane dışkı yapsın bakalım.

Geri