Karadeniz Pet

Ayak şişliği

Alegris

Yeni Üye
Sadece teramisin sürmek yeterli olur mu ayak şişliği için

Ekli dosyalar

• D875A8DB-CD1E-423A-8E50-4BFB31A06797.jpeg
    D875A8DB-CD1E-423A-8E50-4BFB31A06797.jpeg
    781.8 KB · Görüntüleme: 42
  • 8D1733D6-E18B-4A3D-A0AF-88CCC273F215.jpeg
    8D1733D6-E18B-4A3D-A0AF-88CCC273F215.jpeg
    937.3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Kuşun ayağı yaralandı mı?

Kusumun ayağında bi yara yok,aslında ocak ayında ilk dikkatimi cekmişti bu şişlik,ama baska hastalıklarıyla uğrastığım için cok üzerinde durmadım.Şu an üzerinde durma nedenim çok durgunlastı kusum,kabarıktı fln ama neşeliydi,öter dururdu sürekli..Şiş ayağı sıcak hatta gagası da cok sıcak,ateşi war sanırım..Bu şiş ayak için salmonella hastalığı üzerinde duruluo? Ki daha önceden böyle bi tedawi uygulamıstık kusuma

Kusumun ayağında bi yara yok,aslında ocak ayında ilk dikkatimi cekmişti bu şişlik,ama baska hastalıklarıyla uğrastığım için cok üzerinde durmadım.Şu an üzerinde durma nedenim çok durgunlastı kusum,kabarıktı fln ama neşeliydi,öter dururdu sürekli..Şiş ayağı sıcak hatta gagası da cok sıcak,ateşi war sanırım..Bu şiş ayak için salmonella hastalığı üzerinde duruluo? Ki daha önceden böyle bi tedawi uygulamıstık kusuma
Veterinere gitmelisiniz farklı bir hastalığı olabilir antibiyotik kullanımı gerekebilir.

Bir ara bir ördeğim vardı civciv olanlardan onunda ayağı şişmişti ve Salmonella idi bundan ötürü tedavi uygulamıştık bundan dolayı olabilir diye düşünüyorum

Tamam teşekkür ederim weterinere gitmem gerektiğini söylediğiniz için ben akıl edememiştim
Bu arada Kötü bir şey söylememiş lütfen sizin kuşunuz için burada yorum yazdığını unutmayın evet siz forumda sormuşsunuz ama söylediği şeyde yanlış bir şey yok akla gelen ilk öneride bulunmuş
İyi günler...

Veterinere gitmelisiniz farklı bir hastalığı olabilir antibiyotik kullanımı gerekebilir.

Tamam teşekkür ederim weterinere gitmem gerektiğini söylediğiniz için ben akıl edememiştim

Size yardım etmeye çalışan kişilere böyle imalı cevaplar vermeyin.Siz buradaki insanların hepsinin, Profesör veteriner mi olduğunu düşünüyorsunuz ? Buradaki kişiler size basit hastalıklar dışında bir veteriner gibi tedavi öneremezler.

Son düzenleme:
Bu arada Kötü bir şey söylememiş lütfen sizin kuşunuz için burada yorum yazdığını unutmayın evet siz forumda sormuşsunuz ama söylediği şeyde yanlış bir şey yok akla gelen ilk öneride bulunmuş
İyi günler...
Olay kötü bişi söylemesi diil,kendisini biliorm gercekten iyi niyetli herkese kendince yardımcı olmaya calısıo..kırmak için söylemedim,ama ben kuş veterineri cennetinde bi yerde yasamıyorum,istanbulda bir tane florya da adam gbi yer war,orasıyla da konuşmustum,tedavi yanıt verse bile yine nükseder oldu..hasta aldım bu kusu we 7 aydır bu kuş için çabalıorm acımı kimse bilemez..bi hastalığını iyileştirsem baska yerden bişi hortluo ya da yeniden nüksedio..veterinere git demekle ne yazıkki olmuo,kendi çapımda kuş üreticilerinden bişiler kapmaya calısıorm işte..öyle işte

Olay kötü bişi söylemesi diil,kendisini biliorm gercekten iyi niyetli herkese kendince yardımcı olmaya calısıo..kırmak için söylemedim,ama ben kuş veterineri cennetinde bi yerde yasamıyorum,istanbulda bir tane florya da adam gbi yer war,orasıyla da konuşmustum,tedavi yanıt verse bile yine nükseder oldu..hasta aldım bu kusu we 7 aydır bu kuş için çabalıorm acımı kimse bilemez..bi hastalığını iyileştirsem baska yerden bişi hortluo ya da yeniden nüksedio..veterinere git demekle ne yazıkki olmuo,kendi çapımda kuş üreticilerinden bişiler kapmaya calısıorm işte..öyle işte
Buradaki herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor.Fakat bununda bir sınırı var.Buradan almış olduğunuz cevaplar sizi mutlaka tatmin edici cevaplar olmayacaktır.Bizler veteriner değiliz.

Bunun acısını çok iyi biliyorum umarım siz de benim gibi savaşınızı kaybetmezsiniz. Yaşadığımız acılar asla başkasını kırma boyutuna ulaşmamalı her zaman bir şeyler için birilerini suçlamak ya da birilerine öfkemizi kusmak kolaydır ama bunları yapmak asla acımızı dindirmez. İnsanların yaptığı yardımdan memnun olmayabilirsiniz ama sonuç olarak adı üstünde yardım. Faydalı bulmamanız kesinlikle yardımcı olmak isteyenlerin suçu değil.

Rica ederim. Forumdan düşünce gücü ile iyileştirme sağlayamayacağımıza göre yapılacak en mantıklı şey hekimin görmesi oluyor, ben de bunu belirttim. Polemiğe gerek yok. Kuşa üzüldüm umarım doğru yöntemlerle iyileşir.

Geri