Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayak kırılması

kalender

Yeni Üye
Merhaba iyi forumlar sağ ayak sol arka parmak kırık mı ayağın arkasında yara var ilaç döktüm ama duruşu dikkatimi çekti

Merhaba iyi forumlar sağ ayak sol arka parmak kırık mı ayağın arkasında yara var ilaç döktüm ama duruşu dikkatimi çekti

+suphelendigim parmağa elimle hafifce bastirdim ciyaklama falan olmadi ek olarak tüylerin rengi ilactan öyle dostlar ayağınin arkasindaki yara da bu şekilde yaklasik 7 gündür var

Merhabalar, biraz ayrık gibi duruyor ama kırık gibi de görünmüyor. Tünekte durumu nasıl?
Ve sonradan mı oldu, kuş yeni mi?
kuş yeni değil hayır ayağı kapıya sıkıştı ve 7 gündür böyle ayağı sürekli tek ayak üzerinde duruyor tünekte dışarı çıkarınca da topalliyor tunekleri kaldırdım düz zeminde tutuyorum yarasi için rif ampul kullandım enfeksiyonu önemlesi için krem de kullandım bu ayağıyla kendini kaşıyabiliyor ayrıca

süreçte dikkatimi çeken bi durum var kuşum çok sık uyuyor ve yanağını oksatiyor sürekli çok nadir yapardı bu hareketi

Veterinere götürüp röntgen çektirmelisiniz. Kremle ampülle olacak iş değil. Tünek kavraması yapabiliyorsa eğer ne âlâ ama kırık, çatlak olma riski az değil maalesef. Veteriner röntgen çekip belirtmeli. Aksi takdirde kalıcı hasar olabilir.
Ağrısı olduğu için bağışıklığı düşmüştür o sebeple kendisine dokunuyorsunuzdur. Kendini savunmaya harcayacak enerji bulamıyordur.
Dediğim gibi veteriner mutlak görse çok iyi olacak.

Geri