Karadeniz Pet

Bitmeyen ishal ve en son mantar

Kadir Kurt

Yeni Üye
Merhaba dostlar... 1 yıldır bizimle birlikte olan küçüğümüzün mayıs ayından beri sağlık problemleriyle uğraşıyoruz.. İshal halsizlikle başladı... Danıştıgım veterinerler oldu ama muhabbet konusunda yetersız kaldılar...Avidiare sirke dal darı patates haşlama pirinç suyu derken en son iyi denilen bir veterinerden antibiyotik aldık ve kullanmaya başladık... Geçici çözüm oldu 1 hafta kullandım hergün sonra yine bir hafta gün aşırı kullanmaya başladık.. çok bir değişim olmadı.. Bu arada gümüş suyu okumuştum onuda aldık ilk suya karıstırdım kusma gördük hayvan kendine zor geldi velhasıl dun burada bir paylaşımda mantar gördüm bizim kızın belirtilerine ve görüntüsüne baya benziyordu biz hiç o konuya eğilmemiştik.. Selçuk Yüksel arkadaşımızın 100 cc suya 5 cc elma yada üzüm sirkesi ekleyip üzerine skma olayını yaptım.. Tüm suluk yemlik kafesi sirke ile yıkadım bugünde mantar kremi başlayacagız.. Ama artık yanlış yapmayalım diye küçüğün resmini arıyorum.. Bu konuda bakabilir misiniz yanlış tedavılerle yıpratmayayım.. yem yemesinde hareketliliğinde aşırı farklılık yok... ishal tüylerde seyrelme arada kusma kaşınma ve sol ayağında duruyor ama sankı o ayagında güçsüzlük var gibi genel problemler bunlar... Şimdiden tskler...

Ekli dosyalar

• IMG_20180708_235556.jpg
    IMG_20180708_235556.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20180708_235544.jpg
    IMG_20180708_235544.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 43
Onun mantar oldugundan eminmisiniz cok ilginc duruyor.bizimkininde cok ilgincti ilk hali.mantar dendi ama mantarda degilmis mesela farkli ilaclar kullandik.yuzundekiler baya dokuldu on bi boncuk kadar kaldi suanda

mantardan emin değilim... belirtiler o şekil gibiydi.... sirkeli su ile yıkadım tüyleri ondan o sekıl koluda eve ilk geldiğinde duvara carpmıstı o kısımda tuy cıkmadı ama beze var gibi son donemde gelişti

Veterinerden tetramezatin ve ivermectin etken maddeli damla isteyin. Eczaneden mikostatin şurup alın. Damlayı ense derisine gelecek şekilde bir damla damlatın, bir hafta sonra ve iki hafta sonra tekrar aynı uygulamayı yapın. Tetramezatini, çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak iyice karıştırın, mümkünse çalkalayın, 8 saatte bir suyu değiştirin. Mikostatin şuruptan sabah akşam ağzına bir damla damlatın. Ilaci yuttuğundan emin olun. Youtubedan ağız açtırma ile ilgili videoları seyredebilirsiniz

tetramezatin kullandığım toz antibiyotik olarak veterine vermişti ishali kesmedi ama etkisi oldu.....

Muhtemelen kullanım şekli yanlıştı. Suyun sarıya yakın bir renk alması gerekiyordu. O zaman aynı antibiyotiğe yeniden başlamayın. Bu sefer sulphamezatin alıp çeyrek suluğa iki damla olacak şekilde 5 gün kullanın. Mikostatin ise bir hafta kullanılacak

Muhabbet kuşu temizlenmesi için üzüm sirkesi değil elma sirkesi kullanılmalı. Antibakteriyel olan, gerek insanlarda gerek hayvanlarda kullanılan sirke türü elma sirkesi. Kafesi her ihtimale karşı nizoral şampuanla yıkayın. Kafes ve kafes içindeki yemlik vsleri.(kuşu değil) Kuşu elma sirkeli su ile.

Beslenmesi önemli. Yumurta maması, havuçlu mama gibi değişik mamalar yapın. Günlük tüketilecekler. Taze meyve sebze verin. İshal olduğu için yeşilliği çok vermeyin.

Muhabbet kuşu temizlenmesi için üzüm sirkesi değil elma sirkesi kullanılmalı. Antibakteriyel olan, gerek insanlarda gerek hayvanlarda kullanılan sirke türü elma sirkesi. Kafesi her ihtimale karşı nizoral şampuanla yıkayın. Kafes ve kafes içindeki yemlik vsleri.(kuşu değil) Kuşu elma sirkeli su ile.

Beslenmesi önemli. Yumurta maması, havuçlu mama gibi değişik mamalar yapın. Günlük tüketilecekler. Taze meyve sebze verin. İshal olduğu için yeşilliği çok vermeyin.

elma sirkesi kullaıyorum.. içirmiyorum ama cunku ne zaman sirkeli su içse kusma oluyor ve 1-2 gun cok halsızleşiyor... kafes tunek suluk ve yemlıklerı bol sirkeli su ile yıkadım ama kafes için önerdiğiniz şampuanları alayım.... dun ilk defa sularına köy yogurdu az karıstırdım... mama da ekleyeyyim inş.

Geri