Karadeniz Pet

box kafeslerdeki led önemlimi

ılhan gürol

Meraklı Üye
bende normal kafesler var box baktım ama çok pahallı geldi box kafeslerdeki led ışıklandırma ne kadar önemli ne işe yarıyo

Ben kullanmıyorum görsel açıdan güzel ama doğal gün ışığı taraftarıyım

güneş almayan üretimhane gibi yerlerdemi daha çok önemli benim evde sürekli aydınlık güneş alıyo yaz kış ama hava karardımı bitiyo gecede aydınlatmanın görsellik dışında bi avantajı varmı ?

eğer üretim amaçlamıyorsanız led ışıklandırmaya gerek yok. ama gün süresi kısaldığında kuşlar da standby moduna geçiyorlar. üremek için iç güdüsel olarak uzun günleri tercih eder bu canlılar. led ışıklandırma da biyolojik ritm ile ilgili aslında. görsellik ikinci planda.

Yavrulu kuşlarda akşam loş bir ışığın olması iyi olur bence. Yavrular acıkınca anne babanın beslemesi kolaylaşır.

eğer üretim amaçlamıyorsanız led ışıklandırmaya gerek yok. ama gün süresi kısaldığında kuşlar da standby moduna geçiyorlar. üremek için iç güdüsel olarak uzun günleri tercih eder bu canlılar. led ışıklandırma da biyolojik ritm ile ilgili aslında. görsellik ikinci planda.

Zaman ayarlı ışık başka kafeslere led takmak başka ha eğer ledler zamana uyarlaniyorsa o da başka :)

Led veya herhangi bir aydınlatmanın çok faydası oluyor. Ben gece lambası kullanıyorum. İşten gelene kadar nadiren takmayı unutuyor evdekiler ışığı açtığımda direk yavruları doyurmaya başlıyor kuşlar.

Zaman ayarlı ışık başka kafeslere led takmak başka ha eğer ledler zamana uyarlaniyorsa o da başka :)

:) aslında yurt dışı üreticilerin çoğu da kuşların biyolojik saatini düzenlemek için zaman ayarlı led sistemleri kullanmakta.
ben de çiftlerimde zaman ayarlı led kullanıyorum. ışığın yanmasıyla hayati faaliyetlerine başlıyor keratalar

Zaman ayarlı gün ışığı led aydınlatma iyidir

Mobilden gönderildi.

Geri