Karadeniz Pet

Camdan gelen esinti sorun yaratır mı?

Arkadaşlar kuş camın dibinde değil ama yakın bir yerlerde.Akşamları oda çok sıcak oluyo camı açıyorum.Bazen çok sert esiyo.Cereyan yapmadığı sürece birşey olmaz diye biliyorum.Zarar verirmi kuşa?

Bendede o sorun var ben garanti olsun diye camin onunden aliyorum sizde alin bence narin hayvanlar soguk alirlarsa cok kotu olur

Bendede o sorun var ben garanti olsun diye camin onunden aliyorum sizde alin bence narin hayvanlar soguk alirlarsa cok kotu olur
evde koyacak çok yer yok yani 1-2 yer var da koymak istemedim.Çünkü balkonda muhabbet kuşu besleyenler var yani.7-24 esinti var ama birşey olmuyo hayvanlara.Yine de bir sorayım dedim

Cereyan olmadığı sürece sorun olmaz. Dışarıda yaşayan kuşlar kışın poyrazında dışarıda ve korumasızlar sonuçta.

Cereyan olmadığı sürece sorun olmaz. Dışarıda yaşayan kuşlar kışın poyrazında dışarıda ve korumasızlar sonuçta.
Ülkemizde dışarıda yaşayan kuşlar bu coğrafyaya uygun yapıdalar. Bizim evde beslediğimiz kuşlar avustralya çöllerinde yaşıyorlar.

Avusturalya çöllerinde bizim ülkeninkinden daha fazla sıcaklık farkı ve daha sert rüzgarlar var. Alparslan bey. Gece ile gündüz arasında çok ciddi sıcaklık farkları vardır. Orda en yüksek sıcaklık 53 en düşük sıcaklık ise -23 derece olarak ölçülmüştür. Yani şartlar ülkemize oranla çok daha çetindir.

Son düzenleme:
Avusturalya çöllerinde bizim ülkeninkinden daha fazla sıcaklık farkı ve daha sert rüzgarlar var. Alparslan bey. Gece ile gündüz arasında çok ciddi sıcaklık farkları vardır. Orda en yüksek sıcaklık 53 en düşük sıcaklık ise -23 derece olarak ölçülmüştür. Yani şartlar ülkemize oranla çok daha çetindir.
Gerçekten bu canlılar eksi derecelerde yaşayabilir mi? Geçen sonbahar sabah işe giderken yerde bir muhabbet kuşu gördüm kaçar düşüncesiyle ani bir hareketle yakalamak istedim ama hayvanın kaçacak takati yoktu sonra öldü maalesef

Ölmesi soğuktan değildir yüksek ihtimal. Son baharsa o kadar soğuk da değildir zaten. Ne zaman evinden kaçmmış kaç gün aç susuz kalmış nelerle karşılaşmış bilmiyoruz sonuçta. Sorunun soğuk olmadığı kesin ama. -5 dereceye kadar soğukta mutlu mesut yaşarlar. Sadece ani ısı değişimi problemdir onlar için

Geri