Karadeniz Pet

Eve yeni gelen kuşlarımın bir sorunu var mı?

hilalbilge

Yeni Üye
Dün aldığım muhabbet kuşları bugün sürekli uykulu gibi gözlerini kapatıp duruyorlar ve fotoğraftaki gibi hafif kabarıklar. Ve bazen küçük sesler çıkartıyorlar mavi olan da gagasını gıcırdatıyor. Bir sorun olmasından endişelendim. Yeşilin kakası normal mavininki biraz ıslak. Bu arada mavi olanın bir bacağı yok suyunu yere koydum fakat içebiliyor mudur? yemi yerden yiyebiliyor.

Hocam bende dün bir kuş aldım, eve alışmaya çalışıyorlardır. Sonuçta alıştıkları yerden çıkıp sizin evinize geldiler ve tedirginler. Bundan dolayı olabilir. Bende dün almıştım, şuanda iyi anlaşıyoruz mesela, eve de alışmış gibi bir şey. Kendini sevdiriyor, onlarla ilgilenin. Bir de fotoğraf atar mısınız?

Merhabalar forumda yeniyim. Bende yeni kuş sahibi oldum ilk deneyimim yavru olduğu söylendi. İlk gün sürekli uyudu kafesin dibinde yürüyemiyordu bile ikinci gün ötmeye başladı üçüncü gün kanat çırpmaya başladı küçük küçük uçuşlar yaptı sonra tellere yapışık bir şekilde uyumaya başladı ele geliyor ama sürekli başını biryerlere sokmaya çalışıp gözlerini kapatıyor sanki yuva arıyor gibi bugün beşinci gün uçmaya başladı ama çarpıyor haliyle ve çok kaşınıyor kepek döküyor kafeste durmak istemiyor tellerin arasından kafasını çıkarmaya çalışıyor yemesi iyi hem sakin hem yaramaz gözlemliyorum şimdilik.Resim yüklenmiyor boyutu büyük diyor kırptım ama olmadı yine

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-15-21-22-55-85_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2023-01-15-21-22-55-85_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    917.8 KB · Görüntüleme: 8
Bit spreyi var, kaşınmamasi için onu alabilirsiniz. Büyük ihtimalle çok küçük bir yavru, elinizin içinde karanlık bir ortam oluşturarak oraya girmesini sağlayabilirsiniz. Yavrular karanlık yerleri severler. Ayrıca resim yüklemek için resmin ekran görüntüsünü alıp yükleyebilirsiniz.

Bit spreyi var, kaşınmamasi için onu alabilirsiniz. Büyük ihtimalle çok küçük bir yavru, elinizin içinde karanlık bir ortam oluşturarak oraya girmesini sağlayabilirsiniz. Yavrular karanlık yerleri severler. Ayrıca resim yüklemek için resmin ekran görüntüsünü alıp yükleyebilirsiniz.
Evet onun için karanlık ortam oluşturuyorum uyuyor bit spreyi ismini rica edebilir miyim teşekkürler resmi öyle ekledim

Merhabalar forumda yeniyim. Bende yeni kuş sahibi oldum ilk deneyimim yavru olduğu söylendi. İlk gün sürekli uyudu kafesin dibinde yürüyemiyordu bile ikinci gün ötmeye başladı üçüncü gün kanat çırpmaya başladı küçük küçük uçuşlar yaptı sonra tellere yapışık bir şekilde uyumaya başladı ele geliyor ama sürekli başını biryerlere sokmaya çalışıp gözlerini kapatıyor sanki yuva arıyor gibi bugün beşinci gün uçmaya başladı ama çarpıyor haliyle ve çok kaşınıyor kepek döküyor kafeste durmak istemiyor tellerin arasından kafasını çıkarmaya çalışıyor yemesi iyi hem sakin hem yaramaz gözlemliyorum şimdilik.Resim yüklenmiyor boyutu büyük diyor kırptım ama olmadı yine
Yeni konu açıp, oraya yazar mısınız? Spreyleri kullanmayınız. Ve kuşunuzun videosunu da ekleyin. Streamble.com a yükleyip linkini yeni Konunuza atın lütfen

Geri