Karadeniz Pet

Eve gelen yeni kuş

emindiloglu

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese selamlar;

Bugün balkonumuza bir muhabbet kuşu kondu. Misafirimize tabi sahip çıktık fakat benim sizin tecrübelerinizden faydalanmam lazım. Sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

- Kuşun kuyruğu yok bu bir sorun oluşturur mu?
- Kuşun cinsiyeti ve yaşı (tam olarak belki yaş tahmini yapamayabilirsiniz ama yetişkin yada yavru olduğunu bilsemde yeterli)
- Kuşu eve aldığımızda tabi hazırlıksız olduğumuz için evde kafes yoktu ve yaklaşık 2 saat sonra geldi kafes o süre boyunca kuş sürekli omuzumda elimde durdu ben evde nereye gidersem benimle geldi. Bu durum beni şaşırttı çünkü sanki yıllardır birlikteymişiz gibi ayrılmadı benden bu normal mi?
- Kafes gelip elimle kafese koyduğumda hemen girdi yem yedi fakat ben kafes düzeni yapmak için kafesin kapısını açıtğımda dışarı çıktı ve tekrar sokmak baya zor oldu parmağımda dururken kafese yaklaştırdığımda sürekli omuzuma kaçtı
- Şimdi kafesinde duruyor ara ara ötüyor pek hareketli değil tünek üzerinde durup ara ara ötüyor ortama mı alışmaya çalışıyor?

aaa.jpg

Kuş demekki baya evcil. Sizden kacmadigina göre. Cinsiyeti erkek. Yaşı da gözlerini görsek daha iyi olurdu ama yaşını almış gibi geldi çok emin olmamakla birlikte. Kuyruğu yok diyorsunuz uçuşunu engelliyor mu. Belki dışarda kaldığı süre zarfında oluştu bu durum. Sizin yapmanız gereken daldarı alınız. Bunun yanında bağışıklığı guclendirici multivitamin gervit ve probiyotik entrobac. Bunları kuşunuza haftada bir farklı günlerde uygulayın. Ölçüsüne göre. Dişardan geldiği için bağışıklığı düşmüştür. Yalnız söylediğim takviyeler internet ortamında satılıyor. Petshoplardaki vitaminler maalesef yetersiz. Tüyü gibi ömrü olsun inşallah 🙏🏻

Kuş demekki baya evcil. Sizden kacmadigina göre. Cinsiyeti erkek. Yaşı da gözlerini görsek daha iyi olurdu ama yaşını almış gibi geldi çok emin olmamakla birlikte. Kuyruğu yok diyorsunuz uçuşunu engelliyor mu. Belki dışarda kaldığı süre zarfında oluştu bu durum. Sizin yapmanız gereken daldarı alınız. Bunun yanında bağışıklığı guclendirici multivitamin gervit ve probiyotik entrobac. Bunları kuşunuza haftada bir farklı günlerde uygulayın. Ölçüsüne göre. Dişardan geldiği için bağışıklığı düşmüştür. Yalnız söylediğim takviyeler internet ortamında satılıyor. Petshoplardaki vitaminler maalesef yetersiz. Tüyü gibi ömrü olsun inşallah 🙏🏻
Cevabınız için teşekkür ederim. Kuyruğu uçuşunu engelliyor mu diye sormuşsunuz pek anlamam ama kuş sanki yeteri kadar uçmuyor gibi geldi bana. Şöyle örnek vereyim kuzenimin erkek bir muhabbet kuşu var evdekilere çok alışık insandan kaçmayan bi tip çoğu zamanını kafes dışında geçiriyor ve oda da sürekli ordan oraya uçuyor bizimki ise genelde elimde yada oda da tüneyebilceği bi yerde kalıyor bilemiyorum belki alışınca daha çok uçak yada normal bi durum

Kuşun videosunu yada kuyruğunu ekler misiniz? Tatlı bir misafir, umarım yeni evinde güzel bir ömrü olur yaramazın. Yem yemesi ve ara ara ötmesi güzel. Şimdiden güzel bir bağ kurmuş sizinle

Ekli dosyalar

• 055F82D3-55B6-402B-BDCC-439D3B5896B1_480x640.jpg
    055F82D3-55B6-402B-BDCC-439D3B5896B1_480x640.jpg
    30.8 KB · Görüntüleme: 20
Eğer kuyruğu dışarda falan koptuysa 2-3 aya uzar. Tüy sağlığı için kaliteli bir b vitamini kullanmalısınız. Bt Amin forte iyidir, onu kullanın. Genelde kuşun dışkısı normalse ve iştahı, keyfi yerindeyse korkmanızı gerektirecek bir durum olmaz. Şu anlık dışkısında değişikler olabilir. Yeni ortamlar ve malum dışarda geçen zaman onu streslendirmiştir. Dal darıyı çok severler ve iyi bir dışkı toparlayıcısıdır. Probiyotik de aynı zamanda bağışıklığını arttırır. Vitamin, probiyotik gibi ürünleri bir kere temin ettiniz mi son kullanma tarihleri bitene kadar size fazlasıyla yeter. Ve sevgi verirseniz zamanla size daha çok bağlanır.
Kafesinde gritli kuş kumu, kalamar kemiği, mineral blok, tahta tünekler ve salıncak olursa güzel olur. Çıngıraklı oyuncakları severler. Mümkün olduğunca kafeste ayna olmasın.
Üstte de zaten çoğu şey söylenmiş. Bende aklıma gelenleri söylemek istedim. Sizinde sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Bana kuyruk tüyü kopmuş izlenimi verdi. çünkü kanat tüyleri var ve genel anlamda tüyleri canlı duruyor. Eğer ki kuyruk tüyü kopmuşsa denildiği gibi mutlaka uzayacaktır. Siz dediğimiz vitaminleri en kısa zamanda temin ediniz. Kuşunuzun bağışıklığı bir an önce yükselsin 🙏🏻

kuşun sahibi vardır ve şuanda kuşlarını arıyorlardır sizde bayağı sahiplenmişsiniz

Geri