Karadeniz Pet

Cede Mama Nasıl Saklanır ve Diğer Sorularım :)

Nefarkeder35

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;
Muhabbet kuşum vefat ettikten 3 yıl sonra yeni bir kuş sahiplendik.Henüz 2 aylık ve 5 gündür benimle.

Mama olarak Cede kuru mama aldım .Vakumlamışlar bölünmüş paket olduğu için.Yalnız sanırım mama yumurtalı.O yüzden bunu nasıl saklamalıyım? Buzdolabında mı yoksa normal dışarıda mı?

Muhabbet kuşunu alalı 5 gün oluyor.Parmağa çıkma alıştırmaları yapmaya çalışıyorum.Henüz isteksiz..Yorulunca duruyor sadece..Kuşu kafes dışına salmak için bana iyice alışmasını beklemeli miyim.Yoksa bir hafta tamamlanınca yavaş yavaş salmaya başlayım mı ?

Ayrıca prebiyotik,mama,daldarı aldım yeme ek olarak.Bu ek beslenme takviyelerine hemen başlayım mı,yoksa önce alışmasını ya da belli bir aya gelmesini mi bekleyeyim.Şu an 2 aylık.

Yardımlarınız için teşekkürler

Ben kuru mamaları bir, iki kuş için önermiyorum. 25 çift 50 çift kuş bakarsınız o zaman 1 kg paketi bir seferde kuşlarınıza verebilirsiniz. Paket açıldığı için çabuk biter. İçinde hayvansal ürünler bulunan ( Et ,Süt, Yumurta gibi ) hazır gıdaların içinde mutlaka bir koruyucu madde bulunur. Yoksa bu tür gıdalar hemen bozulur. Ben yine de kullanacağım diyorsanız. Önce bir poşet içinde sonra kilitli kapaklı bir kap içinde Buzdolabında saklamanızda fayda var.

Ben kuru mamaları bir, iki kuş için önermiyorum. 25 çift 50 çift kuş bakarsınız o zaman 1 kg paketi bir seferde kuşlarınıza verebilirsiniz. Paket açıldığı için çabuk biter. İçinde hayvansal ürünler bulunan ( Et ,Süt, Yumurta gibi ) hazır gıdaların içinde mutlaka bir koruyucu madde bulunur. Yoksa bu tür gıdalar hemen bozulur. Ben yine de kullanacağım diyorsanız. Önce bir poşet içinde sonra kilitli kapaklı bir kap içinde Buzdolabında saklamanızda fayda var.
İş güç derken kendim hazırlamakta zorlanırım die hazır almıştım.Şimdi artık almış bulunmuşken kullanmak isterim tabii.Buzdolabında saklayayım öyleyse,ilerde ise kendim yaparım. Yorumunuz için teşekkürler.

Ben cedenin tüm kuşlar için olan nemli manasınıda kullandım muhabbet için olan kuru manasınıda. Kuşların en sevdiği marka cede oldu hala kullanmaktayım. Sürekli kapaklı bir kapta normal bir kapalı dolapta muhafaza ederim bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım

Ben cedenin tüm kuşlar için olan nemli manasınıda kullandım muhabbet için olan kuru manasınıda. Kuşların en sevdiği marka cede oldu hala kullanmaktayım. Sürekli kapaklı bir kapta normal bir kapalı dolapta muhafaza ederim bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım
Ben de kuru mamasından almışım. Henüz denemedik,umarım benim oğlum da sever:)) Güneş görmeyen,serin bi yerde saklayacağım ben de.Yorumunuz için teşekkürler.