Karadeniz Pet

Çiftleşme oldu fakat dişiyi ayırmak zorunda kaldım

berkebozkurt

Yeni Üye
Merhaba herkese çiftimin 5 yavrusu vardı yavrular 20 25 günlükken dişi sorun cikarmaya basladi bu sabah dişi yavrulardan birinin kafa tüyünü didiklemeye calisiyodu yavruların hepsinin neredeyse kafa tüylerinde kucuk eksikler var bende ayırma durumunda kaldım etkeği kıskanıyor ve yavrulara yem yedirmiyodu şuan hiçbi sorun yok yavruların hepsi dişi varken oldugundan dahada iyi beslenmiş haldeler fakat dişi yavrular 20 25 günlükken erkekle çiftleşmişti şuan popo tüyleri falan dökülmüş napmalıyım dişi için sıkıntı olur mu dişiyi ayırdıgım yerde yuvalık yok

https://www.google.com.tr/amp/www.muhabbetkusu.com.tr/threads/popo-tuyleri-dokuldu.31850/?amp=1420465085 Burada yumurta geliyor denmiş. Tabii sizinkine kesin diyemeyiz ama diğer ayırdığınız yere yuvalık taksanız olmaz mı?
Kusura bakmayın demek istediğinizi tam anlamadım şuan çifthane kafeste kuşlar bir bölmesinde dişi bir bölmesinde erkek ve yuvalıkta 5 yavru var maalesef dişi yavruların kafasındaki tüyleri tek tek yolmaya başladığı için bunu yapmak zorunda kaldım tahmini 3 veya 4 gün içinde çiftleştiler yaklaşık 6 güne yumurta gelmesi lazım

Kusura bakmayın demek istediğinizi tam anlamadım şuan çifthane kafeste kuşlar bir bölmesinde dişi bir bölmesinde erkek ve yuvalıkta 5 yavru var maalesef dişi yavruların kafasındaki tüyleri tek tek yolmaya başladığı için bunu yapmak zorunda kaldım tahmini 3 veya 4 gün içinde çiftleştiler yaklaşık 6 güne yumurta gelmesi lazım
Anladım ben zaten kuşlara babası bakıyorsa kursakları dolu ise iyi yapmışsınız ancak demek istediğim dişi kuşun popo tüyü azaldıysa ve önceden de çiftleşme olduysa dişi hamile olabilir. Onun olduğu tarafta yuvalık yokmuş o zaman oraya yumurta için yuvalık taksanız olmaz mı?

Anladım ben zaten kuşlara babası bakıyorsa kursakları dolu ise iyi yapmışsınız ancak demek istediğim dişi kuşun popo tüyü azaldıysa ve önceden de çiftleşme olduysa dişi hamile olabilir. Onun olduğu tarafta yuvalık yokmuş o zaman oraya yumurta için yuvalık taksanız olmaz mı?
tamamdır yumurta olduğundan eminim 5 gün içinde bir yuvalıkta onun oraya takarım yavrular büyüyünce erkeği napayım dişinin yanına salayım mı tekrar erkekte sıkıntı yok dişi biraz saldırgan oluyo tüylenen yavrulara karşı o kadar.

tamamdır yumurta olduğundan eminim 5 gün içinde bir yuvalıkta onun oraya takarım yavrular büyüyünce erkeği napayım dişinin yanına salayım mı tekrar erkekte sıkıntı yok dişi biraz saldırgan oluyo tüylenen yavrulara karşı o kadar.
Önce yavrular büyüsün o zaman dişinin yanına gidebilir.

bir sorum daha olacak çifthanede olduğu için birbirlerini görüyolar bir sorun teşkil eder mi birbirlerini görmesi bu arada yavrular gayet iyi anneleri varkenkinden daha doymuş haldeler baba iyi çalışıyor

bir sorum daha olacak çifthanede olduğu için birbirlerini görüyolar bir sorun teşkil eder mi birbirlerini görmesi bu arada yavrular gayet iyi anneleri varkenkinden daha doymuş haldeler baba iyi çalışıyor
Etmeyeceğini düşünüyorum ama yine de buna kesin cevap vermeyeyim başka üyeler bu soruyu yanıtlarsa sizin için daha faydalı olur :)

Merhaba, dişinin salmanın diğer bölümünde olması birbirlerini görmesi şu aşamada sorun teşkil etmez ancak yavrular da bir kaç güne yeme düşer. dal darı aspur alın kafes tabanına koyun dal darının yarısını da yuvalığa koyun yavrular büyüdükten sonra dişiyi erkeğin yanına koyun erkeği dişinin yanına değil. dişiyi gözlemleyin kamburlaşma ve kanat düşme varsa yumurta vardır eğer yavrular yeme düşmeden yumurtlama durumu varsa da dişinin olduğu bölüme de yuvalık takmanız gerekecek. erkekle dişiyi birleştirdikten sonra ise yavrular ve çiftiniz ayrı olmalı ve birbirini görmesinler. sağlıklı beslemeler

Arada tel varsa sıkıntı yok bırakın baba yavruları yeme düşürsun yuvalık takmaniza gerek yok anne yumurtayı ya tabana yumurtlar ya da içinde eritir yavrular yeme düşünce ayırın disiyide babanın yanına atın