Karadeniz Pet

Korkut

Yeni Üye
Az önce muhabbet kuşum çiftleşti uzun zamandan sonra ilk defa böyle başarılı gördüm ama emin degilim dişi kuşumun altında bir yumurta var dün yaptı az önce ciftlesmek için 2 defa çıktı 2.cisi iyi oldu gibi yada oldumu tam anlıyamadım erkek kuşum çok kötü bu konuda sanki (iki kuşunda ilk deneyimleri ilk kuluçkaları)

=>Buraya basarsanız vidyoya ulaşabilirsiniz <=

Hep düsüyor ya😂 tünek salanıyor diye ikisini birleştirdim
Tahta tünek takmak istiyorum plastiğe alışmıslar diye bi sorun olur diye korkuyorum
Çünkü çok istiyorum sağlıklı yavrulara sahip olmak

Hiç merak etmeyin bir şey olmaz. Hatta daha iyi bile olur. Kalın uzun tüneklerden alın. Hareket etmez, sallanmaz hemde alanları genişler daha rahat ederler.
Şu şekilde dışarıya taşsa bile sorun olmaz. Benim kuşum dışarıdaki yerede konup orada duruyor. Hatta kuşlarınız tahta tünekte daha iyi çifleşir. Tutunmaları daha güzel olur. Strese de girmezler. Benden söylemesi 👍🏻

Saolun az önce aldım dayanamadım bide dal darı aldım şimdi vermem iyi olurmu

Yanlız bu yemin rengi kızıldır dal darımı acaba eve gidince fotoğraf eklerim

Saolun az önce aldım dayanamadım bide dal darı aldım şimdi vermem iyi olurmu

Yanlız bu yemin rengi kızıldır dal darımı acaba eve gidince fotoğraf eklerim
Evet dal darıdır. Kızıl ve sarı olmak üzere iki rengi var. Kızıl dal darı diğerine göre vitamin açısından daha zengin. Yani bilmeden de olsa daha iyisini almışsınız 👍🏻

Evet dal darıdır. Kızıl ve sarı olmak üzere iki rengi var. Kızıl dal darı diğerine göre vitamin açısından daha zengin. Yani bilmeden de olsa daha iyisini almışsınız 👍🏻
Saolun teşekür ederim

Ama dediğim gibi tünekten iki kuşumda korktu dişi kuş yumurtadan kalktı hatta şimdi azcık aliştılar yanlız tünek sağa sola oynuyor teller çok sağlam değil ya sorun olurmu

Saolun teşekür ederim

Ama dediğim gibi tünekten iki kuşumda korktu dişi kuş yumurtadan kalktı hatta şimdi azcık aliştılar yanlız tünek sağa sola oynuyor teller çok sağlam değil ya sorun olurmu
Tüneğin tellere sıkıştırma yeri var ordan sabitleyin. Alışırlar merak etmeyin, baktınız çok çok korktular eski haline döndürürsünüz, sorun olmaz

Tüneğin tellere sıkıştırma yeri var ordan sabitleyin. Alışırlar merak etmeyin, baktınız çok çok korktular eski haline döndürürsünüz, sorun olmaz
Ztn ordan sabitledim ama dediğim gibi

Ek olarak şu dal darı erkeği kızıştırırmı bide erkekte arada içeri giriyor hatta bu sabah dişiyi çıkartmıştı kendisi içerdeydi

Çiftleşme gerçekleşmiş ama daha büyük bir kafes mutlaka şart, küçük kafeste çiftleşme olanakları ve döllenme oranı düşüyor.

Tünek olarak ahşap tünek alıp bir ucunu da kafesin diğer tarafına gelecek kadar destekleyrbilirsiniz. Tüneklerin boyları var kafes ölçüsüne göre alabilirsiniz uzun ise kesebilirsiniz.

Yavrular gelince o kafes çok yetersiz kalacaktır önceliğiniz mutlaka kafes ve tünek olsun.

Dal darı yemdeki tohumların daldaki halleri oluyor, dal darı olunca kuşlar doğal ortamlarında olduğu gibi tohumlara daha çok ilgi gösteriyorlar haftada 1 kez vermek yeterli.

Çiftleşme gerçekleşmiş ama daha büyük bir kafes mutlaka şart, küçük kafeste çiftleşme olanakları ve döllenme oranı düşüyor.

Tünek olarak ahşap tünek alıp bir ucunu da kafesin diğer tarafına gelecek kadar destekleyrbilirsiniz. Tüneklerin boyları var kafes ölçüsüne göre alabilirsiniz uzun ise kesebilirsiniz.

Yavrular gelince o kafes çok yetersiz kalacaktır önceliğiniz mutlaka kafes ve tünek olsun.

Dal darı yemdeki tohumların daldaki halleri oluyor, dal darı olunca kuşlar doğal ortamlarında olduğu gibi tohumlara daha çok ilgi gösteriyorlar haftada 1 kez vermek yeterli.
Gerçekten çok teşekür ediyorum ciftleşmenin gerçekleşmiş olmasi beni çok mutlu etti çünkü dediğim gibi ilk dafa gördüm normalde çiftlesemeyen bi erkekti ve ztn erkek yerli ve yaşça küçük dişide çek ve yaşca büyük

Kafes işinide çoktan halletim sayılır sadece dediğiniz gibi yavruları bekliyorum hayırlısıyla

Yavru işinden vaz geçmiştim çünkü çok denedim çok bekledim olmadı şu anki kuşlar hiç hesapta olmayan kuşlardı o yüzden böyle bi kafes oldu ama emin olun kafesten bende çok rahatsızım kuşlarim icinde çok üzülüyorum kafesi yavrulardan sonra inşallah degiştiririm ztn ilk kuluçka hepimiz için ve dediğim gibi çokta beklediğim bi şey değildi umutsuz vakaydi hem çiftler hemde şu zamana kadar olan denemelerim

Tekrardan çok teşekür Ederim...

Geri