Karadeniz Pet

Cinsiyeti nedir

elfnur

Yeni Üye
20161229_092507.jpg
Kusumu yeni aldim daha yavru eve getireli 1 hafta oldu aldigim kisi erkek dedi ama bu fotografi 2 petshopa gosterdim ikiside dişi dedi ama aldigim kisi evinde kuş besleyip satan biri gayet tecrubeli sizce bu kus erkek mi disi mi ??

Bu kuşa dişi diyen petshoplar!!!!!! Kuşunuz maşaallah çok tatlı bir erkek sağlıkla besleyin güle güle eğitin

Bu kuşa dişi diyen petshop dükkanı kapatsın gitsin kasapta tavuk satsın.

Erkek masallah degistirirseniz para kazanicaklar dusmeyin tuzaklara

aynen erkek maşallah

Hemde oran verdiler ikiside %99 dişi dedi :)) aldigim kiside erkek deyince kararsiz kalmistim cok tesekkur ederim cok saldirgan ama :(
bir gün bu petshoplar benim ağzımı bozduracak sonunda :) Gün gelecek martı yı muhabbet diye satana denk gelecez diye korkuyorum. Oğlanın maşallahı var elifnur hanım

Aynen y
bir gün bu petshoplar benim ağzımı bozduracak sonunda :) Gün gelecek martı yı muhabbet diye satana denk gelecez diye korkuyorum. Oğlanın maşallahı var elifnur hanım
Aynen yaa :) biriside baya baya buyuk bi kusu yavru diye satmaya kalkti cinsiyetten pek anlamiyorum ama yavru olup olmadigini anlayabiliyorum allahtan :)

Egitilse keske anca ısırıyor:)
bizimkide ilk günden beri ısırıyor ama ısırmasına hiç tepki vermezseniz zamanla ısırmayı yumuşatıyor sadece kontrol ve savunma amaçlı gagasını parmagımıza uzatıp çekiyor.illa egitim için el yada parmaga gerek yok bizim kuş ele parmaga gelmeyi sevmiyor ilk günden beri ama kapısını açmamız için çıldırıyor 10kelime söylüyor kendisi uçup omza kafaya konmayı seviyor her kuşun ayrı bi huyu var bizler gibi.ısırsada asabi olsada egitilebilir yani sıkıntı olmaz bence.ben kuşuma 10 kelimeyide kendim kafesin yanına oturup konuşarak söyletmeyi başardım 4ayda

Avuçlamayın sakın ona yavaş yavaş yaklaşın güvenini kazanın onunla sohbet edin

Ooo konuşması icin 4 ay beklicem mi :((( bende telefona ses kaydi yaptim ben olmadigim zaman telefonu birakiyorum aksama kadar adini tekrarlıyorum ogrensin diye :)

bizimki 2. 3. hafta ilk kelimeyi söylemeye başlamıştı.her seferinde yeni bir kelime ekleye ekleye 4 4bucuk ayda 10 kelime oldu

Tamamen ilgi alaka ve soydan gelen sosyallik yapısına bağlıdır. misal bir çek takımım var yavrularını kime verdi isem aşırı oyuncu ve daha 2aylıkken konuşmaya başlıyorlar :) sert karakterli bir bakıcı takımım var misal onun yavrularıda çok sert oluyor biraz çirkef çıkıyorlar :) anne baba karakteri ve ilgi alaka önemlidir

bizimki 2. 3. hafta ilk kelimeyi söylemeye başlamıştı.her seferinde yeni bir kelime ekleye ekleye 4 4bucuk ayda 10 kelime oldu
Suan sadece ciyak ciyak otmeyi biliyo kafasi karismasin diye sadece adini tekrarlayip duruyorum bazen konusmaya calisiyo ama anlamsiz sesler iste

Tamamen ilgi alaka ve soydan gelen sosyallik yapısına bağlıdır. misal bir çek takımım var yavrularını kime verdi isem aşırı oyuncu ve daha 2aylıkken konuşmaya başlıyorlar :) sert karakterli bir bakıcı takımım var misal onun yavrularıda çok sert oluyor biraz çirkef çıkıyorlar :) anne baba karakteri ve ilgi alaka önemlidir
Peki bu cinsini yani türünü falan bakip anlama sansimiz varmi ben benimkinin ne oldugunu bilmiyorum :))

Kayitlarla konusmasini pek beklemeyin yanlis hatirlamiyorsam arkadasimizin birisi kayit yaparak konusturmayi denemis basarili olamamisti insallah sizinki kayitlar ve ilginizle konusur