Karadeniz Pet

Davranis bozuklugu ve bagirmasi

Burak Urhan

Yeni Üye
Herkeze merhabalar evimizde iki kus var aralarinda herhangi bir kavga yok lakin her sabah 8 sularinda asiri bir sekilde cigiriyorlar normal otus ya da 2-3 kere bagiriyim uyandirim yok sanki kusun bogazini birisi sıkıyormus gibi bagiriyorlar. Ayni hareketleri gun icerisinde de birkac kez yapiyorlar ev halki cok rahatsiz olmaya basladi haliyle bende calisan birisi oldugum icin her sabah erkenden kalkmak yoruyor ustlerine ortu geciriyorum ama fayda etmiyor. 1. Bu sekilde neden cıgırır bir kus yemi suyu oldugu ve kapisi acik oldugu halde. 2. Bunun onune nasil gecebilirim tesekkur ederim

https://hizliresim.com/rwmBJt olayin failleri bu iki sevimli arkadas ayirsak farkli odalardan birbirlerine bagiriyorlar ayrilamiyorlar ayirmasak bu problem cok yasaniyor. Gun icinde ilgi eksik olmuyo beslenmesi vitamini herseyi tamam fakat bu olay sorun olmaya basladi yardimlarinizi bekliyorum

bu durumun önüne geçemezsin ömrü boyunca her kuş bu davranışı yapıyor zaten.Genelde kafesten dışarı salınmayan kuşlar ilgi çekmek için daha fazla bagırırlar.Kısacası alışmak zorundasınız

Bu tarz davranışları her kuş yapar. Aksine yapmazsa garip karşılanır. Yaz aylarında üstüne örtü örtmemelisiniz çünkü hava çok sıcak ve nefes alamadıklarında kronik solunum yolu hastalıklarına sebebiyet verebilirsiniz. İnsan olmayan ve perdeleri kapalı havadar bir odaya koymanız ve uyandıktan sonra kuşları eski yerine koymanızı tavsiye ederim

bu durumun önüne geçemezsin ömrü boyunca her kuş bu davranışı yapıyor zaten.Genelde kafesten dışarı salınmayan kuşlar ilgi çekmek için daha fazla bagırırlar.Kısacası alışmak zorundasınız
Kafesin kapisi surekli acik ve ilgileniyorum ama normal bir bagirma degil

Bu tarz davranışları her kuş yapar. Aksine yapmazsa garip karşılanır. Yaz aylarında üstüne örtü örtmemelisiniz çünkü hava çok sıcak ve nefes alamadıklarında kronik solunum yolu hastalıklarına sebebiyet verebilirsiniz. İnsan olmayan ve perdeleri kapalı havadar bir odaya koymanız ve uyandıktan sonra kuşları eski yerine koymanızı tavsiye ederim
Sabahlari insan olmayan odada bulunduruyorum yani her zaman ki yerinde salonda fakat her sabah suregelen bir aliskanlik oldu onceden yoktu

Sabah olduğunda hemen hemen bütün kuşlar öter veya bağırır.Yaz olduğunda bu bağrışlar çoğalır.Siz benim sultan papağanımın sabah beni uyandırmak için yaptığı acı ötüşü bir duysanız.Ben bile bazen bu sesin ondan çıktığına inanmakta zorlanıyorum.

Sabah olduğunda hemen hemen bütün kuşlar öter veya bağırır.Yaz olduğunda bu bağrışlar çoğalır.Siz benim sultan papağanımın sabah beni uyandırmak için yaptığı acı ötüşü bir duysanız.Ben bile bazen bu sesin ondan çıktığına inanmakta zorlanıyorum.
Anladim cok tesekkur ederim daha once karsilasmadigim icin biraz tuhaf buldum yani ev halki kusu bogazliyor musun diye soru bile soruyorlar peki bu mevsimsel birsey mi kisa girince bagirmalar azalir mi bi nebze

Sabahın ışıklarıyla çar var car oterler bağırırlar bu normaldir

Geri