Karadeniz Pet

Denge

Ne hastalığı olduğunu bilmediğim için gidip ilaç alamam yanlış ilac almak ve kuşa vermek istemem.Ogrenmeye anlamaya çalışıyorum hangi sağlık problemi olduğuna.
Veteriner enfeksiyon var dedi net üzerinden sordum.
Vitamin takviyesini demiştim b vitamini veriyorum,elma sirkesi,limon damlatiyorum suya bazen,c vitamini tablet aldım kirip verdim küçük parça suda eriyince kuş içti .
Havuç ve haşlanmış patates verdim bugün yedi.
Sizin tavsiyeleriniz nedir ?
Suya yoğurt suyu da atiliyormus onu da denemeyi düşünüyorum ama hiç öyle vermedim biliyorsaniz yazar mısınız?
Ne hastalığı olduğunu bilmediğim için gidip ilaç almadım yanlış ilac almak ve kuşa vermek istemem.Ogrenmeye anlamaya çalışıyorum hangi sağlık problemi olduğuna.
Veteriner enfeksiyon var dedi net üzerinden sordum.
Vitamin takviyesini demiştim b vitamini veriyorum,elma sirkesi,limon damlatiyorum suya bazen,c vitamini tablet aldım kirip verdim küçük parça suda eriyince kuş içti .
Havuç ve haşlanmış patates verdim bugün yedi.
Sizin tavsiyeleriniz nedir ?
Suya yoğurt suyu da atiliyormus onu da denemeyi düşünüyorum ama hiç öyle vermedim biliyorsaniz yazar mısınız?

Bu tedavi ile başlayınız solunum sıkıntısını çözecektir. Eğer varsa E-coli yi de çözer. Tedavi bitince kabarıklık halen varsa o zaman koksidiyozu tedavi ediniz.

Enfeksiyon olabilir veterinerin dediği gibi. Ayhan beyin önerisini dikkate alın.

Dışkının son durumları bu şekilde
IMG_20191011_132345.jpg

Muhabbet kuşum biraz kendine gelmişti yani iyilesmisti hızlı harekat ediyordu geçiyor diye düşündüm.
Ama şimdi yine eski haline dondi fotoğraf ve videosunu atıyorum şimdi.
Dışkısı da su gibi yine ishal şeklinde.Diskida beyaz var yeşil yok galiba. Önceden de ishali vardı ama sonra ishali geçmişti yine tekrarlandı.
Ve uyurken kafasını kaldırıyor yukarı doğru vücudunu tutuyor.

IMG_20191014_130043.jpg

IMG_20191014_131026.jpg

Kafeste de yamuk duruyor

Ekli dosyalar

• IMG_20191014_144701.jpg
    IMG_20191014_144701.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 13
Kafeste de yamuk duruyor
Yem yiyor su içiyorsa enrofloksasin etken maddeli antibiyotik verin. Sanırım 2 ayağınıda kullanıyor ayaklarında topallama varsa bildirin. Yem yemiyor su içmiyorsa pek şansı yok.

Bir uyuklama hali var gözlerini kapatıyor kafeste tunekte durmaya gücü yok gibi.
Ele alınca da bacaklarını pek kullanamiyor çok güçsüz .
Yem yemiyor şuan haşlanmış yumurta da verecektim ama yemedi.
B vitamini koydum suya onu içti.
Şuan pısmış şekilde tunekte duruyor.

Hasta kuşa vitamin faydadan çok zarar verir. Kuşa bir an önce antibiyotik verin. Sulphamezathine varsa hemen onunla başlayın. Diğerinide almanızı öneririm. Sadece su dışkılamış.

Eczaneden reçetesiz alabilir miyiz ? Uygun fiyata başka antibiyotik var mı bildiginiz?
Nasıl verilecek olcu?

Baytril 2.5 şırınga ile alabiliyor muyuz?
Suyuna kaç damla damlatılacak?
Karışım yaptırabiliyor muyuz veterinere şırınga halinde çok pahalı olmayan ?
Bundan önceki ölen kusumuz için ,veteriner şırınga içinde sıvı bir şey vermişti.
E coli mi salmonella kuruma denen hastalık mıdır bilmiyorum.

Baytril 2.5 şırınga ile alabiliyor muyuz?
Suyuna kaç damla damlatılacak?
Karışım yaptırabiliyor muyuz veterinere şırınga halinde çok pahalı olmayan ?
Bundan önceki ölen kusumuz için ,veteriner şırınga içinde sıvı bir şey vermişti.
E coli mi salmonella kuruma denen hastalık mıdır bilmiyorum.
İlacı aldıysanız 10-12 damla koyun suluğuna. 5 gün. Hergün tazelenecek.

Geri