Karadeniz Pet

Denge

Daha almadik bulabilirsek bugün alınacak

Kuşta kafa problemi gozlemledim. Ele alınca düz duramiyor bir tarafa doğru kayıp duruyor kafasıni da oynatıyor sallabas olabilir mi diye düşünüyorum. Kafası sallanıyor. Peki baytril de bu hastalık için kullanılabilir mi?

Kuş ölecek halen pazarlık mı yapacağız? O bahsettiğiniz ilacın etken maddesi zaten "enrofloksasin". Siz böyle isimle ararken kuşda gidecek bu arada. Allahtan hayırlısı artık.

kuşunuzun durumu nedir? benim kuşumda da benzer durumlar oluyor ara sıra şuan b vitamini veriyorum.

Kusumuz öldü. Kuşlar alanında uzman bir veteriner hekime götürdük durumu iyi değildi doktor dinledi kuşu . Kuşta superenfeksiyon varmış kuruma hastalığı ve hava kesecikleri iltihap olmuş. Bir ilaç hazırlayıp verdi 3 güne kadar çıkarsa yani atlatirsa atlatır dedi kusumuz yemek yiyemiyordu şırınga ile besliyorduk çok zayiflamisti. İmkânınız varsa hemen o kuşu bir veterinere götürün kuştan anlayan sakin beklemeyin ilerlemesin iyice. Bizim kuş ölmeden birkaç hafta önce ayakta duruyordu birden ani değişimlerle git gide o işlevlerini de kaybetti. Vitaminle felan düzelir diye beklemeyin. Kuşu sıcak tutun cam acmayin ve yakın zamanda kuşu veterinere götürün.Yiyemiyorsa zorla yedirin.Tunekleri kaldırın yere koyun yemi. Doktor demişti ki bundan daha ileri hasta olan kuşları tedavi ettik demişti bizim kuşun ömrü bu kadarmış. 15 gün kullanmak üzere ilaç verdi günde 3 defa sabah öğle aksam 3 damla ilaç veriyorduk ilk 3 gün kritik demişti zaten doktor atlatamadı hastalığı

Baytril mi yoksa endofsoklasin mi artik neyse bir ilaç söylemiştim iyiki kullanmadin yoksa hastalığı arttirirdi dedi. Bizim kuş titriyordu verilen ilacın içinde iyon katmış uşumesi geçsin diye sonra vitamin de katmış karışım yaptı verdi. Ağızdan dil üstünden veriyorduk.

Geri