Karadeniz Pet

Denge

Kuşlarsoru

Yeni Üye
Ben konu açmıştım ama silinmiş kaldırılmış mi goremiyorum.En son bir fotoğraf daha istemistiniz yönetici cevap bekliyordum.
E coli hastalığı tahmini yapmistiniz emin olmak adına başka fotoğraf istemistiniz dışkının.

Konunuzu yazar mısınız bu şekilde bir şey anlaşılmıyor. Konunuzu yazıp fotoğrafları buraya yükleyin.

Muhabbet kusumda denge problemi uçuş problemi başladı hapşirinca ıslaklıklar sicriyordu burnu islak bazen.Fotograf istemişti yönetici attım e coli dedi emin olmak için bir fotoğraf diye istemişti baktım yazı kalkmış silinmiş.Kuşun dışkısı sıvı fotoğrafı sildim buraya attığım için.Videoyu da yukleyemiyorum.Ve bazen de görmemeye başladı aslında denge sorunu olan kişilerin bir tanesinde video görmüştüm o kuş gibi hareketler yapıyordu bizim kuşta.Kus erkek 4 yaşın altında.Saglikli ve cıvıl civildi ama şimdi eskiye oranla ilgiyi kesti kabartiyor ve genelde uyuyor.Suyuna b vitamini kullanmaya başladım c vitamini de vermeyi düşünüyorum veteriner söylemişti internet üzerinden sormuştum.C vitamini tablet ne kadar vermeliyim eridikten sonra?
Elma sirkesi de kullanmaya çalışıyorum.Yem değişikliği yapmıştım bilgi vereyim.
Yemesinde icmesinde sıkınti yok lakin çok mu su içiyor bana mı öyle geliyor bilmiyorum.Bazen ayağı soğuk oluyor gözlerini kapatıyor uyuyor ele gelince bile.Tunekten düşme kafasıyla tırmanma arayış hareketleri yapıyor arada.Panik var uçarken yere inmeye mecbur kalınca iniyor yüksek yerlere uçmaya çalışıyor eskiden yerlere iner ele gelirdi çağırınca ama şimdi bazen seslenince kendi halinde davranıyor.
Diskisi sıvı bazen orta katılık oluyor bazen daha sivimsi ,yeşil beyaz renkler.Patates vermiştim haşlanmış ama baya oldu.Sarimsakli su icirdim.
Birden ayakları tutmaz gibi oldu ama bu kısa süre oluyor ara ara oluyor sonra düzeliyor.Bszen ara ara görmüyor elimle bir şeyler yapıyorum tepki verecek mi diye.Yakalamaya çalışınca da kaçıyor uçabiliyor.
Multivitamin kullan demişti yönetici gözler için a vitamini.
Havuç verebilirim gözler için.
Dışarıdan bakınca sağlıklı gorunuyor vücut olarak.Ama yukarıda gozlemlediklerim var.
Bazen kafesten düşüyor eli sıkıca kavrıyor ,birden fazla tur uçuşu yapınca nefes nefese soluyor sesli.

Suyuna dediğim malzemeleri kullanmaya çalışıyorum. Ortamı sıcak tutmaya çalışıyorum kafesini.Temiz havayı da düşünüyorum ama hava soğuk olduğu için pek de uzun süre cam açık birakmamaya çalışıyorum.Diskisinin fotoğrafını yeniden cekebilirsem atarım.
Şuan ötüyor bir köşeye geçmiş.
Eskiden çok hraketli idi. Hastalığın neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum vitamin eksikliği mıdır yoksa parazit türü bir hastalık mı bilmem.
Bir müddet perde kapalı idi bunu da belirteyim.
Köpek kuyruğunu yakalamaya çalışır ya kuşta bazen kendi çevresinde daire çiziyor ağzıyla arıyor . Örneğin ele gelince uyumustu sonra bir müddet geçince gözlerini açtı sanki beni yeni görüyor gibi gözleri değişti urkuyor mu panik mi bilmiyorum . Uzun ayna var tepki verecek mi diye götürdüm çok az süre tepki verdi eskiden kusardı ve konuşurdu şimdi ilgisi azalmış.

Bugün çekmiştim fotoğrafı
IMG_20191009_160310.jpg

Denge konusunda b vitamini önemlidir. Kaliteli b vitamininiz varsa ona devam edin. Gözlerinin ara ara görmediğine emin misiniz? Uçması vs gördüğüne işaret zaten.

oynuyordu egleniyordu biz bilmiyorduk öyle olduğunu,sonra çıkardık kafesten uçsun gezdin her zamanki gibi diye baktık ki saf saf etrafına bakmaya başladı ama vücudu tutmaz gibi oldu denge bozukluğu gördük yürürken kayarak gidiyor ve daire çiziyor kafa sürekli ya sağa doğru dönmeye başlıyor vucudla ya da diğer tarafa. Yamuk duruyor yani. Böyle fark ettik zaten açıkça görünüyordu önceden böyle değildi.Bundan sonra da uyumaya başladı yorgun gibi kafası düşüyordu aşağı ben de yorgunluktan tutamiyor diye düşündüm.Birkac defa ayağını kontrol edince de soğukluk hissettik.Tunekte çırpınıyor atlamaya çalışıyor ama bazen dusuyor tunekten kayıyor ters tutuyor tek ayakla vs işte. Kuyruğu yukaridaydi.

Kuş az önce böyle hareketlere girdi yine.
Ayağı tutmaz gibi ,ve uçarken de dengesiz uçtu çarptı düştü aniden ucuveriyor.

IMG_20191010_163427.jpg
IMG_20191010_163446.jpg

Videolarda tuhaflık sezmedim fakat şunu sorayım. Fotoğrafta kabarık duruyor, hep böyle kabarık mı?

Hep değil,ama kabardiği zamanlar da oluyor.
Fotoğrafta kabarık duruyordu o an ayakları yine tutmaz gibi idi dengesizlik vardı uçarken çarptı kafese koydum sakatlık çıkmasın diye o an öyle durdu . Birden oluveriyor zaten.
Videoda dikkat ederseniz etrafa bakiniyor yürüyüşünde sendeliyor. Yan duruyor.

Ne hastalığı olduğunu bilmediğim için gidip ilaç almadım yanlış ilac almak ve kuşa vermek istemem.Ogrenmeye anlamaya çalışıyorum hangi sağlık problemi olduğuna.
Veteriner enfeksiyon var dedi net üzerinden sordum.
Vitamin takviyesini demiştim b vitamini veriyorum,elma sirkesi,limon damlatiyorum suya bazen,c vitamini tablet aldım kirip verdim küçük parça suda eriyince kuş içti .
Havuç ve haşlanmış patates verdim bugün yedi.
Sizin tavsiyeleriniz nedir ?
Suya yoğurt suyu da atiliyormus onu da denemeyi düşünüyorum ama hiç öyle vermedim biliyorsaniz yazar mısınız?

Geri