Karadeniz Pet

Dengesizlik hali var Şaşkın'da

Yemliğini kontrol edin. Yiyor mu yoksa soyup atıyor mu ? Veya yem kırıntıları veya tozu var mı ?

Bence mantar var aynısı benim başıma geldi tepkileri çok sık kafesin dibinde kağıdı kemirme dıskı degişimi. Zaten kuşlar hastalıklarını belli etmezler. Benin başıma şu belirtiler geldi çok sık kafes dibinde dolaşma tabii ben anlamamıştım ilk, yavaş yavaş uçma sorunu, halsizlik ve tünekde sabit duramama, yem kusma ve sonuç ölüm benim ki anlık oldu 1 gün bile değil. Geçmiş olsun bir an önce tedaviye başlayın ve dikkat edin.

Bence mantar var aynısı benim başıma geldi tepkileri çok sık kafesin dibinde kağıdı kemirme dıskı degişimi. Zaten kuşlar hastalıklarını belli etmezler. Benin başıma şu belirtiler geldi çok sık kafes dibinde dolaşma tabii ben anlamamıştım ilk, yavaş yavaş uçma sorunu, halsizlik ve tünekde sabit duramama, yem kusma ve sonuç ölüm benim ki anlık oldu 1 gün bile değil. Geçmiş olsun bir an önce tedaviye başlayın ve dikkat edin.

Teşekkür ederim,inşallah atlatırız.

Limon alıp damlatmakla iş bitmiyor hocam. Biran önce ilacı temin edin. Limon sadece biraz zaman kazandırır.

Abi ilacı sipariş ettim 100 gr lık kutusunda. İnşallah tez zamanda gelir bugün kargolanacak.

Limon damlattım ağzına 1 damla ama bu sefer ne yediyse kustu hepsini. Öyle olunca bir daha damlatmadım. Suyuna da 4-5 damla damlattım.

Bu arada 3 gündür hiç ötmüyordu. Kuş sesine mutlaka tepki verir diye istemeyerek de olsa 2-3 sn youtube dan muhabbet kuşu sesi açtım. Ötmeye çalışıyor deli gibi ama sesi de çıkmıyor. Ses çıkaramıyor yani uğraşıyor :( Halsizlik bir yana bir de bu çıktı... :(:(

Bakalım, daha da yapacağım MAALESEF bir şey yok. Kuştan anlayan bir veteriner yok olsa hemen götüreceğim ama yok..

Son düzenleme:
Her kustuğunda bir damla daha damlatın. Kusması iyidir kötü değil. Kursağındaki Mantar enfeksiyonunu atıyor. Siz 3 saatte bir damlatmaya devam edin. Limon damlattıkça midesi bulanır daha da kötü olur ama olsun. Siz devam edin. İlaç gelene kadar. Yarım suluğa da 10 damla limon damlatın her 6 saatte bir taze su hazırlayın.

Her kustuğunda bir damla daha damlatın. Kusması iyidir kötü değil. Kursağındaki Mantar enfeksiyonunu atıyor. Siz 3 saatte bir damlatmaya devam edin. Limon damlattıkça midesi bulanır daha da kötü olur ama olsun. Siz devam edin. İlaç gelene kadar. Yarım suluğa da 10 damla limon damlatın her 6 saatte bir taze su hazırlayın.

Abi ses neden çıkmıyor peki ? Dediğin gibi kursağındaki mantar dan dolayı mı ötemiyor ?

Solunum yolunu ve boğazına da sıçramış mantar.

Abi tekrardan merhaba, ilaç gelmiş bugün okula dersteydim danışmaya bırakmışlar. Sonuç ise trajikomik İLAÇ KAYIP.

Bugün bir kuşçu dan C vitamini için damla aldım bir de harici damla verdi soğuk algınlığı için.

Şaşkın pek kabarık durmuyor artık ama hala aynı hali yok tüneğe 2 dk da zor çıkıyor ağzıyla tutuna tutuna. En garibi ise sesi sıfır hiç çıkmıyor. Kuş sesi açıyorum acaba düzeldi mi diye ama ötüyor gibi yapıyor ama ses HİÇ çıkmıyor.

Artık son noktama getirdi canımı çok sıkıyor,kafam ona sürekli. Ne yapacağım ben kafam durdu..

Geri