Karadeniz Pet

Dengesizlik hali var Şaşkın'da

Çağlarr

Yeni Üye
Üstadlar iyi akşamlar, geçenlerde konu açmıştım kuşum Şaşkın çok durgun diye. 2 gündür dengesizlik hali var. Misal ; tünek gibi parmağıma alınca kanatlarını açıyor. Uçması yok denecek kadar az. Uçsa da düşüyor. Yem çok nadir yiyor.

Şanlıurfa / Viranşehir'de öğretmenim. Bu bölgede kuştan anlayan hiç veteriner yok maalesef. ( Geçenlerde kuş satan birisine ele gelmiyor dedim kanatlarını kes dedi ciddi ciddi ! )Ne yapabilirim ? Çok teşekkürler şimdiden.

20180226_210723.jpg

Üstadlar iyi akşamlar, geçenlerde konu açmıştım kuşum Şaşkın çok durgun diye. 2 gündür dengesizlik hali var. Misal ; tünek gibi parmağıma alınca kanatlarını açıyor. Uçması yok denecek kadar az. Uçsa da düşüyor. Yem çok nadir yiyor.

Şanlıurfa / Viranşehir'de öğretmenim. Bu bölgede kuştan anlayan hiç veteriner yok maalesef. ( Geçenlerde kuş satan birisine ele gelmiyor dedim kanatlarını kes dedi ciddi ciddi ! )Ne yapabilirim ? Çok teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyayı görüntüle 20864
@Selçuk YÜKSEL hocam ne yapılabilir ?

kakası sulu , eğer aldığınızdan beri böyle ise ondan bu dengesizlik&halsizlik&uçamama
Normalde ishal / sulu kaka durumu yoktu. Tamam ele gelmiyordu ama saldığım zaman çarpsa da atik olarak uçabiliyordu. Kafes içerisinde aşağıdan yukarı tüneğe zıplıyabiliyordu.

Şimdi yazık tünekte arkasını döneceğinde bile 2 dk uğraşıyor.

Hocam kuşu görmedim ama çarpmaya bağlı problemi olabilir beyinleri önde olduğu için hasar almış olabilir ama bilen bakması lazım

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilen bakması lazım !!! çok doğru....
Hocam yanlış anlaşılmasın size demedim haddime değil tanımadığım kimseye laf etmek tedavi amaçlı dışkılardan yorum yapabilen biri demek istedim

@Selçuk YÜKSEL hocam yardımcı olacaktır

Hocam yanlış anlaşılmasın size demedim haddime değil tanımadığım kimseye laf etmek tedavi amaçlı dışkılardan yorum yapabilen biri demek istedim

yok estağfirullah . yanlış anlaşılma yok . yorumunuzu çok beğendim . aslında laf etmek gerekli herkes fikir sahibi ama herkes bilgi sahibi değil ... yanlış bir yönlendirme ile geri dönülmeyecek büyük hatalar yapılıyor ...

yok estağfirullah . yanlış anlaşılma yok . yorumunuzu çok beğendim . aslında laf etmek gerekli herkes fikir sahibi ama herkes bilgi sahibi değil ... yanlış bir yönlendirme ile geri dönülmeyecek büyük hatalar yapılıyor ...
Ben şahsım adına yanlış yönlendirmek istemedim çağlar hocamı siz Selçuk beyden bahsedince benimde aklıma o geldi ondan öyle dedim

Ben şahsım adına yanlış yönlendirmek istemedim çağlar hocamı siz Selçuk beyden bahsedince benimde aklıma o geldi ondan öyle dedim

ikimizde yanlış yönlendirmemek adına @Selçuk YÜKSEL hocamızı çağırdık ... olay bu , doğru olanı yaptık ikimizde :cool:

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Denge kaybı yaşayacak duruma gelmişse hastalığı çok ilerlemiş. Kuşu elinize alırsanız çok yüksek ihtimalle aşırı zayıflamıştır. Mesajımı görür görmez. Ağzına 3-4 damla limon damlatın. Suyuna da 10 damla kadar sirke katın. Sonra cocsigeel isimli ilaçtan sipariş verin. Bulunduğunuz yerde bulamayabilirsiniz çünkü. Yarım suluğa 2 mercimek tanesi kadar katarak 6 gün tedavi edin. Ayrıca multivitamin yoksa evde hemen edinin. Mama yoksa hemen edinin. Yem kıramayacak hale gelmiştir muhtemelen. Yumuşak gıdalar verip dinç tutmak gerek.
İlaç gelene kadar altı saatte bir bir damla limon damlatın ağzına. İlaçları her gün taze hazırlayarak verin. Eğer 2 gün ilaçlı su içebileceği süre yaşatabilirsek % 90 kurtulur.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Denge kaybı yaşayacak duruma gelmişse hastalığı çok ilerlemiş. Kuşu elinize alırsanız çok yüksek ihtimalle aşırı zayıflamıştır. Mesajımı görür görmez. Ağzına 3-4 damla limon damlatın. Suyuna da 10 damla kadar sirke katın. Sonra cocsigeel isimli ilaçtan sipariş verin. Bulunduğunuz yerde bulamayabilirsiniz. Yarım suluğa 2 mercimek tanesi kadar katarak 6 gün tedavi edin. Ayrıca multivitamin yoksa evde hemen edinin. Mama yoksa hemen edinin. Yem kıramayacak hale gelmiştir muhtemelen. Yumuşak gıdalar verip dinç tutmak gerek.
İlaç gelene kadar altı saatte bir bir damla limon damlatın ağzına. İlaçları her gün taze hazırlayarak verin. Eğer 2 gün ilaçlı su içebileceği süre yaşatabilirsek % 90 kurtulur.
Abi Allah razı olsun. Hemen uyguluyorum. Çok teşekkürler. İnşallah faydamız dokunur .

Mantar hastalığı. İhmaliniz olabilir de olmayabilir de. Ne zamandır sizde ?

Geri