Karadeniz Pet

Dişi hırçınlaştı

Seyit Ali Mercan

Yeni Üye
Yaklaşık 2 aydır birlikte olan çiftim ( dişi 2 yıldır benimle, erkek 2 aydır) aralarında anlaştıkları halde, birbirlerini kaşıyorlar öpüşüyorlar fakat çiftleşme yok. Dişi erkek yemek yerken su içerken vs gagalıyor ama bunu benim gözlemlediğim kıskandığı için yapıyor. Herhangi bir şiddet yaralama yapmak için değil. Çiftleşme dönemlerinde oluyor mu böyle? Yumurta maması kuru, havuç, dal darı, bebe büskivisi, nijer karışımı veriyorum. Ve üç güne bir vitaminli su.

Dışı kuşun cere si kahverengimi? Dışı kuşlar kızıştığı zaman hırçın olabiliyor ama 2 ay çok kısa bir zaman erkeği kıskanması normal alışırlar zamanla.

Dışı kuşun cere si kahverengimi? Dışı kuşlar kızıştığı zaman hırçın olabiliyor ama 2 ay çok kısa bir zaman erkeği kıskanması normal alışırlar zamanla.
Kahverengi değil daha çok beyaz fakat tüy döküm zamanlarındalar o yüzden normal diye düşünüyorum.

Saldirma amacli degilse disinin dikkatini cekme amacli gaga atma gagasina vurma olabilir. Yuvalik takiliysa yuvaya yollama girisimi de olabilir.

Saldirma amacli degilse disinin dikkatini cekme amacli gaga atma gagasina vurma olabilir. Yuvalik takiliysa yuvaya yollama girisimi de olabilir.
Yuva takılı benim gözlemlediğim birbirleriyle gaga dövüşü yapıyorlar gibi sanki güreşiyorlar gibi yani gagalarını kenetletip birbirleriyle güreşiyorlar gibi

Yaralanma olmadikca sorun degil o tarz seyler. Normal yani