Karadeniz Pet

Dişi kuş kumu yuvadan atıyor

Cesurilezümrüt

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar yuvaya kedi kumu koymuştum pisliği çektiğinden dolayı yavrular doğduktan sonra. Uzun süredir de durdu. Bu akşam dışardan geldim bir baktım dişi kuş kedi kumunun bir kısmını dışarı atmış kafes tabanında. Bu durumun sebebi ne olabilir? Her sabah kuşa yumurta maması veriyordum bu sabah veremedim acil dışarı çıkmıştım. Ama normal kuş yemi vardı kafeste. Bununla alakalı stres yapmış olabilir mi? Teşekkürler

Kuşun o andaki ruh halini bilmek gerek. Kuşa bu sabah yumurta maması vermediğiniz içinde yapmış olabilir. Oyun içinde yapmış olabilir. Kum miktarı çok ise ondanda yapmış olabilir.

Kuşun o andaki ruh halini bilmek gerek. Kuşa bu sabah yumurta maması vermediğiniz içinde yapmış olabilir. Oyun içinde yapmış olabilir. Kum miktarı çok ise ondanda yapmış olabilir.
Valla ben de anlamadım evde de yoktum akşam gelince çok şaşırdım. Allahtan yavrular zarar görmemiş. Akşam gelince verdim mamadan😀

Valla ben de anlamadım evde de yoktum akşam gelince çok şaşırdım. Allahtan yavrular zarar görmemiş. Akşam gelince verdim mamadan
Kolay kolay yavrularına zarar vereceklerini düşünmüyorum. Yavrularına zarar veren kuşlar, biz insanlarda olduğu gibi kötü ebeveyn olurlar.
yani bana şey demişlerdi belli bir zaman sonra anne yavrularına bakmaz diye, yavrular 14-16 günlük oldu hala bakıyor bakalım sonumuz ne olacak. Babamız da ayrı kafeste duruyor çünkü dişi çok aşırı kıskanç kavga ediyolar

Yeme düşene kadar bakar yavrularına .

Evet kıskançlık problemi ilk kuluçkaları ise bazı çiftlerde oluyor.

Dişi kuş : Bu yumurtaları ben yumurtladım . Yumurtalar veya yavrular benim.
Erkek kuş : Bu yumurtaların veya yavruların babası benim. Ben bu kafesin reisiyim hepsi benim.

Aile içi şiddetli geçimsizlik. 😀

Yeme düşene kadar bakar yavrularına .

Evet kıskançlık problemi ilk kuluçkaları ise bazı çiftlerde oluyor.

Dişi kuş : Bu yumurtaları ben yumurtladım . Yumurtalar veya yavrular benim.
Erkek kuş : Bu yumurtaların veya yavruların babası benim. Ben bu kafesin reisiyim hepsi benim.

Aile içi şiddetli geçimsizlik. 😀
Ay evet gerçekten ilk kuluçkaları ve nerdeyse birbirlerinin gözünü çıkaracaklardı sonradan iyileşti şükür. Baba yavruların sesini duydukça hep gitmek istiyordu kıyamam😊 anne de asla yuvaya sokmak istemiyordu😅 şuan erkek kuşum tüy dönemine girmiş gibi bu normal mi sizce

Ay evet gerçekten ilk kuluçkaları ve nerdeyse birbirlerinin gözünü çıkaracaklardı sonradan iyileşti şükür. Baba yavruların sesini duydukça hep gitmek istiyordu kıyamam😊 anne de asla yuvaya sokmak istemiyordu😅 şuan erkek kuşum tüy dönemine girmiş gibi bu normal mi sizce
Tüy döküm dönemine girmesi normal.
Bu ilk defa anne veya baba olmanın heyecanı. Koruma iç güdüsü ile yapılan aşırı hareketler. 😀

Tüy döküm dönemine girmesi normal.
Bu ilk defa anne veya baba olmanın heyecanı. Koruma iç güdüsü ile yapılan aşırı hareketler. 😀
Bir de bir şey daha danışmak istiyorum size. Kuşlarım kavga ediyor diye ayırdım mecbur ve hiç birleştirmedim. Dişi yavrularına bakıyor. 28 günken falan yuvadan atlıyorlarmış sanırım. Dişi yem kırmayı öğretir mi yavrulara? Ne yapmam gerek sizce yavruları o zaman başka boş bir kafese mi almalıyım?

Bir de bir şey daha danışmak istiyorum size. Kuşlarım kavga ediyor diye ayırdım mecbur ve hiç birleştirmedim. Dişi yavrularına bakıyor. 28 günken falan yuvadan atlıyorlarmış sanırım. Dişi yem kırmayı öğretir mi yavrulara? Ne yapmam gerek sizce yavruları o zaman başka boş bir kafese mi almalıyım?
Yanında eşi olmadığı için yuvadan atmaz. Eğer eşi olsaydı tekrar yumurtlamak için yavruları yuvadan atabilirdi. Yavruları yuvadan atmak her kuş için geçerli değil. Her kuşun farklı karakterleri var. Yavrular yuvadan inmeye başlayınca yere bir kap içine Japon darısı koyun yavruların yem kırmayı öğrenmesi için ideal bir darı türü. Küçük taneli ve kırması kolay olduğu için kuşlar tarafından çok sevilir.

Yanında eşi olmadığı için yuvadan atmaz. Eğer eşi olsaydı tekrar yumurtlamak için yavruları yuvadan atabilirdi. Yavruları yuvadan atmak her kuş için geçerli değil. Her kuşun farklı karakterleri var. Yavrular yuvadan inmeye başlayınca yere bir kap içine Japon darısı koyun yavruların yem kırmayı öğrenmesi için ideal bir darı türü. Küçük taneli ve kırması kolay olduğu için kuşlar tarafından çok sevilir.
Tamamdır teşekkür ederim🥲🙏